رفع نیاز مشتری با ارسال اس ام اس

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

در دنیای رقابتی امروز شرکت ها برای کسب مزیت رقابتی باید توجه بالایی به مشتریان و رفع نیازهای آنان داشته باشند. از طرفی مشتریان در خرید محصولات دارای گرایش های مختلفی هستند که باید آن ها را در تنظیم استراتژی های بازاریابی مورد توجه قرار داد. ارسال اس ام اس توسط سامانه اس ام اس راهی مناسب برای بازاریابی است.

در صورتی که عناصر مختلف بازاریابی شرکت در راستای اهداف مد نظر مشتریان قرار گیرد و منافع مشتریان را علاوه بر منافع سازمان پوشش دهد، شرکت از جایگاه رقابتی مناسبی در قیاس با رقبای بازار برخوردار خواهد شد و این نکته باعث افزایش سودآوری شرکت در بلند مدت خواهد بود.


بازاریابی یک وظیفه کاملاٌ مدیریتی است. بازاریابی بر رسیدن به اهداف مشتریان در کنار رسیدن به اهداف شرکت تاکید دارد.


این هدف با درک نیازهای مشتریان، توسعه محصولات و خدمات برای رفع این نیازها، قیمت گذاری کالا و محصولات و خدمات، اطلاع رسانی به مشتریان در مورد قابلیت دسترسی به این محصول و خدمات، تحویل کالا و اطمینان از رضایت مندی در طول و بعد از فرآیند مبادله همراه است. از آن جایی که اکثر پیامک ها توسط مخاطبان خوانده می شوند بنابراین راهی مناسب برای بازاریابی است.

بنابراین بازاریابی باید یک جزء ضروری در شرکت ها باشد.

اما اکنون بسیاری از شرکت ها تصور غلطی در مورد بازاریابی دارند، بعضی ها بازاریابی را متقلب، اسراف گرا، مزاحم، غیر ضروری و غیر حرفه ای می دانند.

بعضی ها نیز آن را معادل با تبلیغات و فروش می دانند. اما اخیرا بازاریابی از تصویر قدیمی اش جدا شده و به طور فزاینده ای به یکی از مهمترین وظایف در کسب اهداف سودآور شرکت ها و سازمان ها تبدیل شده است.

تولید، فروش و بازاریابی بایستی در کنار یکدیگر قرار گیرند تا منجر به بهترین نتایج شود.

اعتماد

نکته ای دیگر در تعامل میان شرکت ها و مشتریان بحث اعتماد است. اگر چه اعتماد در جامعه و شرکت ها به نظر پایین می رسد، اینک زمان خوبی است برای شرکت ها که استراتژی بازاریابی مبتنی بر اعتماد را پایه گذاری کنند.

طی دو دهه گذشته سازمان های بسیاری به اهمیت رضایت مندی مشتریان خود واقف شده و در یافته اند که حفظ مشتریان موجود به مراتب کم هزینه تر از جذب مشتریان جدید است به علاوه وجود رابطه ای قوی و توام با اعتماد بین رضایت مندی.

همین که افراد به مشتری های قدیم خود احترام بگذارند و از طریق سامانه اس ام اس، ارسال اس ام اس انجام دهند و آن ها از جنس های جدید و… مطلع کنند تبلیغاتی بزرگ است.

نگهداری مشتریان قبلی

مشتریان و سودآوری مورد قبول واقع شده و تامین و ارتقای رضایت مندی مشتریان به هدف عملیاتی بسیار مهم اغلب سازمان ها و شرکت ها تبدیل شده است.

پس بنابراین شرکت ها نه تنها باید به دنبال جذب مشتریان جدید از طریق سامانه اس ام اس باشند بلکه باید حفظ و نگهداری مشتریان قبلی و برقراری روابطی محکم با آنان را در ارسال اس ام اس مورد توجه قرار دهند.

از نظر صاحب نظران علم بازاریابی تنها در صورت تمرکز منابع بر فرصت ها و ایجاد ارزش برای مشتریان است که می توان به مزیت رقابتی پایدار دست یافت و پشتوانه ای محکم برای ادامه حیات سازمان و کسب و رهبری در آن عرصه از رقابت را پیدا کرد.

در تحقیقی که در کشور چین انجام شده است با توجه به رقابت شدید و تغییرات سریع تکنولوژیک، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به دنبال ارائه ارزش های برتری برای مشتریان خود هستند.

ارائه ارزش های برتر به مشتریان به عنوان یکی از مهمترین عوامل موفقیت شرکت ها چه در زمان حال و چه در آینده تلقی می شود و همچنین تاثیر مهمی روی رفتارهای مشتریان خواهد داشت.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *