تکنیک هایی برای فروش با سامانه

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

مثبت ‌اندیشی عنصر ارزشمندی است. فروشندگان مثبت ‌اندیش در زمینه ‌های گوناگون با ارسال اس ام اس موفق‌ تر عمل می ‌کنند. مدیران با استفاده از تکنیک هایی برای فروش، محصولات خود را با سامانه اس ام اس به مخاطبان معرفی می کنند و با ارسال تنها یک پیامک می توانند به کسب و کار خود رونق ببخشند.


تمرکز تبلیغ پیامکی بر روی مخاطبان سامانه است.


تکنیک‌ هایی برای فروش حرفه ای با سامانه پیامک:

  • سریع تر پیگیر مشتری شوید

پژوهش ‌ها نشان می ‌دهند اگر پس از نخستین ارسال اس ام اس هرچه سریع ‌تر پیگیر مشتری شویم، احتمال خرید بیشتر است.

بنابر نتایج پژوهش ‌ها، طی 5 دقیقه‌ پس از ارائه‌ ی پیشنهاد، احتمال تماس موفقیت ‌آمیز با مشتری به طور متوسط تا 100 برابر و احتمال تکمیل خرید تا 21 برابر بیشتر می ‌شود.

اگر دانه می ‌پاشید و سپس صبر می ‌کنید تا وقتتان آزاد شود و پیگیر مشتری شوید، اشتباه بزرگی می‌ کنید. برای پیگیری مشتری بالقوه درنگ نکنید.

  • تا 6 بار پیامک ارسال کنید

اگر می خواهید یک فروش حرفه ای با سامانه اس ام اس داشته باشید برای برقراری ارتباط با مشتری، جا دارد که 6 بار با پیامک تلاش کنید، با این کار نرخ ارتباط‌تان به ‌شکلی چشمگیر بهبود می ‌یابد.

  • از رقبا بدگویی نکنید

بدگویی درباره‌ ی دیگر رقبای سامانه اس ام اس باعث پدیده ‌‌ی ویژگی خود انتقالی می ‌شود. مغز ما شایعه‌ ها و نکته‌ های منفی را به ‌شکلی ناخودگاه به گوینده‌ نسبت می ‌دهد. پس هرچه از رقیب بد بگویید، خریدار ناخودگاه آن ها را به شما نسبت می‌ دهد.

  • صبح یا عصرها پیامک ارسال کنید

اگر در زمان مناسب برای مخاطبان خود پیامک ارسال کنید احتمالا بازخورد بهتری دریافت می‌ کنید. مثلا صبح اول وقت یا عصرها پس از پایان روز کاری، زمان خوبی است.

زمان مناسب بسته به صنعت مربوطه، فرهنگ و ناحیه ‌ی جغرافیایی متفاوت است ولی پژوهش ها نشان می دهد 8 تا 9 صبح و 4 تا 6 بعد ازظهر زمان‌‌ های مناسبی برای ارتباط پیامکی با مشتری هستند.

  • از ذات رقابتی فروش لذت ببرید

فروشندگان برتر افرادی رقابت ‌پذیر هستند که فروش را تنها به‌ عنوان شغلشان نمی ‌بینند بلکه مانند یک بازی هیجان ‌انگیز از آن لذت می‌ برند.

به‌ همین ‌خاطر معمولا از واژه بردن برای فروش ‌های موفقیت ‌آمیزشان استفاده می‌ کنند. رقابت‌ پذیری باعث می ‌شود افراد سخت ‌کوشانه کار کنند و از همکارانشان پیشی بگیرند.

  • روز مناسب هفته را انتخاب کنید

براساس پژوهش‌ ها خریداران در برخی روزهای هفته پاسخگوتر هستند. جالب اینکه روز آغازین هفته ‌ی کاری چندان برای ارسال اس ام اس با خریدار مناسب نیست اما ظاهرا یکشنبه هم فرق چندانی ندارد.

بهترین روز هفته برای ارسال پیام به خریدار بسته به زمینه ‌ی کاری متفاوت است. بنابراین دراین ‌باره تحقیق کنید و روزهای مناسب را پیدا کنید.

به ‌طورکلی پژوهش‌ های علمی می‌ گویند روزهای میانی هفته تا پیش از شروع آخر هفته روزهای بهتری برای این ‌کار هستند.

  • به خودتان باور داشته باشید

پژوهش‌ ها نشان داده ‌اند همه ‌ی آدم‌ ها، چه زن چه مرد، حتی موفق‌ ترین ‌ها هر از گاهی به خودشان شک می‌ کنند. تردید به‌ خود مسئله‌ ی مهمی در علم روان ‌شناسی است. یکی از راه های تقویت اعتماد به ‌نفس، یادآوری موفقیت ‌های گذشته است.

با صدای بلند اعلام کنید موفقیت‌ های پیشینتان نشانه‌ ی این است که می ‌توانید در آینده هم موفق باشید. اثرگذاری این تمرین ساده اثبات‌ شده است.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *