بازاریابی سنتی در مقابل بازاریابی پیامکی

ارسال اس ام اس

بازاریابی پیامکی در مقابل بازاریابی سنتی، یکی دیگر از میدان‌های نبرد در تقابل سنت و تکنولوژی می‌باشد. تکنولوژی در هر زمینه‌ای که ورود پیدا می‌کند، روش‌های سنتی آن را کاملا منسوخ می‌گرداند. در این میان، آن دسته از افراد که منتظر فرصت‌ها می‌نشینند، تکنولوژی را دریافته و بسیار پیشرفت می‌کنند. افرادی که همچنان به روش‌های سنتی پایبند می‌مانند، در نهایت یا تکنولوژی را می‌پذیرند و یا شکست می‌خورند.

حال این تقابل به میدان بازاریابی رسیده است. با من همراه شوید تا ببینیم تبلیغات پیامکی در مقابل روش های بازاریابی سنتی چه حرف‌هایی برای گفتن دارد.

 

ورود تکنولوژی به دنیای بازاریابی

به لطف وجود اینترنت و رسانه‌های ارتباطی جدیدی مانند تلفن همراه، بازاریابی و تعیین دقیق بازار هدف طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیاری داشته است. این موضوع باعث شده تا بازاریابی سنتی در مقابل بازاریابی پیامکی قرار بگیرد.

مشتریان برای آگاهی از محصولات جدید، دیگر متکی به تبلیغات تلویزیونی و بیلبورد‌ها یا به اصطلاح‌‌ همان بازاریابی سنتی نیستند. زیرا مدیران بازاریابی با استفاده از امکانات دیجیتال، شیوه‌های جدیدی برای جذب مخاطبان، ارسال اس ام اس برای آنها، تبدیل‌کردن‌شان به مشتری و در نهایت فروش محصول، کالا یا خدمات به آنها پیدا کرده‌اند.

 

چرا بازاریابی سنتی در مقابل بازاریابی پیامکی شکست می‌خورد؟

در مقاله گذشته راجع به اصول موفقیت در بازاریابی پیامکی صحبت کردیم که در آن، دلایل مختلفی برای این امر بیان شده است. بازاریابی به شیوه جدید یا نوین، به یک گفت ‌و‌گوی دوطرفه تبدیل شده که بخش عمده‌ای از آن توسط رسانه‌های اجتماعی تسهیل می‌شود. به این نوع بازاریابی، بازاریابی مدرن از طریق پیام کوتاه گفته می‌شود. در بازاریابی مدرن از طریق پیام کوتاه، دسترسی به مخاطب بسیار آسان است و همچنین مخاطب نیز به‌راحتی می‌تواند با فروشنده ارتباط برقرار کند. برای اینکار فقط به دو چیز نیاز است:

  1. یک رایانه متصل به اینترنت
  2. پنل پیامکی سیگنال

یک دلیل دیگر برای پیروزی بازاریابی نوین پیامکی، مقرون به صرفه‌تر بودن آن نسبت به بازاریابی سنتی است. چرا باید برای راه‌یافتن به سمع و بصر مخاطبین، هزینه‌های هنگفت پرداخت کنیم؟ آن هم در شرایطی که آنها هیچ توجهی به شما نشان نمی‌دهند؟ برخی آمار‌ها در این زمینه این موضوع را اثبات می‌کنند.

  • ۴۴ درصد از نامه‌های تبلیغاتی که مستقیما برای مصرف کنندگان ارسال می‌شود، اصلا باز نمی‌شوند و تنها موجب هدر دادن وقت، هزینه و کاغذ می‌گردند.
  • ۸۶ درصد مردم در زمان پخش آگهی‌های تلویزیونی، کانال را عوض می‌کنند و آگهی‌ها را نمی‌‌بینند.
  • ۸۴ درصد از افراد ۲۵ تا ۳۴ ساله از وبسایت‌هایی که آگهی‌های بی‌ربط و مزاحم نمایش می‌دهند، خارج می‌شوند.

این آمارها کاملا نشان می‌دهند که چگونه بازاریابی سنتی در مقابل بازاریابی پیامکی، از نظر به‌صرفه بودن شکست می‌خورد.

ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس

تبلیغات مزاحم، مخاطبان را عصبانی می‌کند.

رویکرد نوین بازاریابی، شیوه‌‌ای است که از طریق آن اجازه می‌‌دهید مشتریان شما را پیدا کنند. نه اینکه شما خود را به آنها تحمیل کنید. ارسال اس ام اس، روشی سنجیده برای رشد کسب و کار افرادی است که به قدرت تکنولوژی ایمان دارند.

رویکرد نوین بازاریابی، روی جلب توجه کاربران تمرکز دارد، نه مزاحمت یا تحمیل خود به آنها.

 

موفقیت در بازاریابی پیامکی

متن‌هایی که از طریق اس ام اس ها ارسال می شوند، باید بسیار جذاب و حاوی اطلاعات مفیدی باشند تا نظر مشتریان را جلب کنند.

پیام های مناسب و هدفمند باعث می‌شوند که مشتری، نسبت به نشان تجاری ما حس بهتری پیدا کرده و راحت‌تر محصول موردنظر خود را خریداری کند. این متن‌ها گاهی اوقات در زمانی که مشتری نیاز به آن سرویس دارد به دست آنها رسیده و باعث می‌شود که او بتواند نیاز خود را سریعا از طریق شما مرتفع سازد.

در بازاریابی نوین، مشتری حتی اگر به محصول نیازی نداشته باشد، فقط با خریدن آن احساس رضایت و خوشحالی خواهد کرد. حال وقتی از محصول استفاده می‌کند و نیازهای خود را برطرف می‌سازد، تصور کنید که آن‌زمان چه حس خوبی به شما و برند شما خواهد داشت. جذاب نیست؟!

ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس