هدف اصلی تبلیغ را مشخص کنید

هدف اصلی تبلیغ را مشخص کنید

به راستی هدف شما از تبلیغ با پنل اس ام اس چیست ؟ مسلما هرچه باشد سرگرم کردن و خنداندن مخاطبین نخواهد بود هدف اصلی تبلیغ را مشخص کنید و در هر مرحله تکرار کنید بعد از به اجرا در آوردن تبلیغ نتایج را با هدف خود مقایسه کرده و سپس ادامه دهید.


تبلیغات باعث افزایش فروش و سود کسب و کار می شود و شما می توانید با داشتن تبلیغ نام تجاری کسب و کار خود را بر سر زبان ها بیاندازید.


تبلیغات با پنل اس ام اس یک امر حیاتی است زیرا نیاز نیست در مورد محصول یا خدماتی که ارائه می کنید توضیح کاملی بدهید.

همه ی هدف شما از تبلیغ با پنل اس ام اس این است که چهار مرحله زیر به ترتیب به مشتری بالقوه شما منتقل شود:

 • آگاهی Awarene
 • ادراک و فهم  Comprehension
 • مجاب شدن Conviction
 • عمل خریدAction

تصور کنید شما یک کالا برای فروش دارید اما مشتری هدف شما هیچ اطلاعی از آن ندارد.

مرحله اول: شما او را از محصول خود می توانید با پنل اس ام اس آگاه کنید.

مرحله دوم: درک و فهم مشتری از کالای شما است.

محصول شما چیست؟ محصول شما چه مزایا و امکاناتی دارد؟مشتری شما چگونه می تواند به آن دسترسی پیدا کند؟

مرحله سوم: مجاب شدن مشتری است.

این مرحله بسیار مهم است شما باید مشتری را درباره مزایای آن کالا متقاعد کنید یکی از ابزارهای مهم و مفید در این مرحله ارائه ضمانت می باشد.

شاهد عینی یا مدارک مستند نیز از دیگر ابزارهای مهم و مفید در این مرحله هستند.

اما در این کار صادق و امین باشید و بدانید عدم صداقت و بزرگنمایی خارج از واقعیت در دراز مدت برای شما نتیجه نخواهد داشت.

بعد از اینکه مشتری بالقوه با محصول شما متقاعد شد در این مرحله وارد گام بعدی یعنی خرید می شود.

ممکن است او در این مرحله درخواست هایی داشته باشد یا پیشنهاد خرید مجازی بدهد یا اینکه بطور حقیقی از شما خرید کند.

شما برای ساختن پایگاه تبلیغاتی با پنل اس ام اس خود می توانید از هر مدلی استفاده کنید اما باید آن مدل یادآور این مساله برای شما باشد که پروسه خرید یک پروسه سریع نیست بلکه سلسله ای از اتفاقاتی است که در ذهن مشتری شما رخ می دهد.

هر مرحله باید توسط مرحله قبلی شکل گیرد برای یک فروش موفقیت آمیز هر مرحله مهم و حیاتی می باشد.


تبلیغات یعنی رساندن خدمات به مشتری

فروش با تبلیغات سامانه اس ام اس یعنی رساندن مزایا، فواید و منافع محصول یا خدمات و ارائه آن به مشتری با ارسال اس ام اس، این عملیات همیشگی بوده و به انرژی، تمرکز، و طراحی خاصی نیاز دارد. حتی تبلیغات پیامکی به سرمایه گذاری کلان نیازی ندارد.


تبلیغات پیامکی به پیگیری و اندازه گیری احتیاج دارد.


با استفاده از راه های زیر فروش موفقی خواهید داشت:

با به کار گیری این راه کارها می توانید به عنوان یک مدیر فروش موفق بهتر و برتر تصور شوید.

 • انتخاب بازار هدف

کشف و انتخاب بازارهدف گزینه ای اساسی برای شروع هر کسب و کار است. بازار مورد هدف مجموعه ای از مشتریان هستند که شرکت ها سعی دارند محصولات خود را از طریق توجیه و تلاش با ارسال اس ام اس به آن ها بفروشند.

برای همین باید بپرسید مشتری چه کسی است؟ کجا مشتریان را بیابیم؟ احتیاج آن ها از خدماتی که ارائه می دهید چیست؟ چه کسی تصمیم گیرنده خرید است؟ وضع مالی مشتری در چه حدی است؟ بهترین زمان برای ارسال پیامک و شروع به کار با آن ها چه زمانی است؟

هدف اساسی در این مرحله از عملیات فروش، یافتن مشتریانی است که محصول شما را از طریق ارسال پیامک بخرند.

مشتریانی که محصول خود را به آن ها می خواهید بفروشید دو نوع هستند:

 1. مشتری منظم و قدیمی

مشتری منظم و قدیمی از تلاشی که مدیر فروش به خرج می دهد به دست می آید. باید بدانید مشتری قدیمی سامانه اس ام اس مهم ترین مشتری است که محصول تان را خریداری خواهد کرد.

 1. مشتری پیش بینی شده

مشتریان پیش بینی شده و جدید از طریق تبلیغات پیامکی به شرکت مراجعه می کنند یا مدیران فروش برای معرفی محصولات برای آن ها ارسال اس ام اس می کنند.

پیامک برای مشتریانی مفید است که حوصله پیدا کردن محصول و زمان کافی را ندارند.

 • پیگیری مشتریان

بعد از انتخاب بازار هدف، شبکه کسب و کار خود را کشف کنید. این کار برای اطمینان حاصل کردن از ارتباط با فرد یا موسسه مورد هدف با سامانه اس ام اس است. شما در جستجوی فرصتی هستید که به آرمان های خود عمل کنید.

هنگامی که دوستان یا خانواده شما را به مشتریان بالقوه معرفی می کنند سعی در پیگیری آن ها داشته باشید و برای ارسال پیام بعدی زمان تعیین کنید.

جستجوی مشتریان بالقوه ممکن است شما رو به چشم انداز وسیعی با اسم بازار آشنا کند. تلاش شما برای پیدا کردن مشتری در بازار مانند دادن دیکته خواهد بود.

در راه جستجوی مشتری با ارسال پیام با انواع مختلفی از مردم برخورد خواهید کرد. ابتدا به نظرتان این مردم اصلا نمی توانند مشتری باشند اما بعد با شناخت بهتر بازار کار مشتریان را تشخیص خواهید داد.

………………………….

هدف تبلیغات

هدف تبلیغات با پنل اس ام اس چیست؟ هدف چیزی نیست جز فروش و فروش دوباره به مشتریان پیشین با کسب رضایت آنان و صداقت در گفتار که با تبلیغات ارسال اس ام اس امکان پذیر است.

اینکه شما درک کنید مشتریان شما چگونه هستند بسیار مهم است. شما باید نکاتی در تبلیغات پیامکی را رعایت کنید.

اینکه در آن سوی تبلیغ پنل اس ام اس چه کسی تصمیم می گیرد که از شما خرید کند مهم می باشد بنابراین بسیار مهم و ضروری است که بدانید روانشناسی مشتری شما به چه شکل می باشد.

کسی که پیامک تبلیغاتی که شما با پنل اس ام اس ارسال کرده اید را می خواند چه پروسه ای به ذهنش خطور می کند؟

درک کردن کل این پروسه شمارا به هدفهایتان می رساند و تجارت شما را موفق ترمی کند.


خود را جای مشتری بگذارید برای خرید به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟ چه دلایلی می خواهید؟ همان را در تبلیغات بگویید بی پرده و راحت.


تئوری های بسیاری را ارائه داده اند تا توسط آن ها بتوان این پروسه را که وقتی شخص تبلیغات پیامکی را می بیند و بعد برای خرید آن اقدام می کند را توضیح و توصیف کنند.

این پروسه ها سریع و فوری نیستند اما به ترتیب و مرحله به مرحله هستند.

هر کسی که خرید و فروش را انجام می دهد باید با AIDA آشنا باشد که  یک مدل ساده تبلیغات است و به عبارت زیر است:

 • جلب توجه  Attention
 • جذابیت Interest
 • میل و اشتیاق Desire
 • عمل خریدAction   

این مدل بیانگر این است که پیام تبلیغاتی شما باید اول توجه مشتری را جلب کند سپس با تحریک او میل و اشتیاق او را برای خرید کالا برانگیزد و سپس عمل او را در جهت خرید کالاتحریک کند.

این مدل شما را راهنمایی می کند که چگونه ارسال اس ام اس خودتان را تنظیم کنید و پیام شما را بصورت فرمول در می آورد.

بازاریاب های موفق از فرمول AIDA برای ایجاد تبلیغات موفق با پنل اس ام اس پیروی می کرده اند.

مراحل AIDA بسیار مشخص و جامع است پس استفاده از آن راحت می باشد.

در تبلیغات با ارسال اس ام اس از این مدل استفاده کنید و همواره مشتریان مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید.

…………………………….

تبلیغات به دنبال تامین و ارضای نیاز

تبلیغات فرایندی اجتماعی و مدیریتی است که به وسیله آن افراد و گروه ها از طریق تولید و مبادله کالا با یکدیگر، به امر تامین نیازها و خواسته های خود اقدام می کنند. تبلیغات با ارسال اس ام اس بهترین نوع تبلیغات است که می توانید در هر زمانی با مشتریان خود در ارتباط باشید.

در واقع تبلیغات به دنبال تامین و ارضای نیاز است که شرکت های موفق را از ناموفق متمایز می سازد.

بنابراین شرکت ها و کسب و کارها باید همواره به دنبال آن باشند که بررسی کنند که به چه صورتی می توانند بهتر، بیشتر، سریع تر، دقیق تر و در نهایت با کیفیت متناسب، به مردم، کالا، توام با خدمت ارایه نمایند.

امروزه مصرف کنندگان به گروه های مختلف تقسیم شده اند، در بازار سلیقه های متفاوتی وجود دارد و این سلایق دائما دستخوش تغییر و تحول است بنابراین تبلیغات موضوعی پیچیده است.


هزینه های زیادی صرف تبلیغات و ترویج می شود، برای دستیابی به جایگاه مناسب در بازار وکسب موفقیت، لازم است تبلیغاتی موثر با ارسال اس ام اس داشته باشید.


در سال 1931 مدیرعامل کوکاکولا صحنه را برای رشد عظیم کوکا آماده کرد و هدف تبلیغات با ارسال اس ام اس خود را، قراردادن کوکاکولا دردسترس هرکس که خواهان آن است اعلام کرد.

این نمونه یکی از مثال های کلاسیک برای ترکیب عناصر رفتاری بازاریابی با تاثیرات روانی تبلیغات است.

واضح است که تبلیغات به تنهایی نمی تواند همه ابعاد فعالیت فروش را پوشش دهد. پس اولین قدم این است که مشخص کنیم یک شرکت از تبلیغات چه چیزی را انتظار دارد.

تبلیغات که بخشی از بازاریابی است بیشتر بر جنبه تاثیر روانی، یعنی ترجیح دادن برند تکیه دارد. علاوه بر آن، تبلیغات تمام بخش های دیگر فعالیت فروش را پوشش می دهد.

مزایای نوشتن اهداف تبلیغات

 • تبلیغات بسیار تخصصی شده و برای همین است که هدف مشخص در انتخاب مسیر کمک فراوانی می کند.
 • پس قبل از اقدام به هر کاری در زمینه تبلیغات، اول هدف را روشن کنیم.
 • افراد وقتــــی که ایده روشنی از اینکه چه می کنند دارند، کار خود را بهتر انجام می دهند.
 • داشتن یک هدف روشن به تیم ایده پردازی و خلاقیت کمک می کند.
 • ترسیم اهداف می تواند نتیجه گیری و میزان تاثیر را ممکن سازد.
 • تبلیغات نامریی ترین نیروی فروش است و ترسیــم اهداف به قابل لمس بودن آن کمک می کند.
 • وقتی اهداف مورد توافق همه قرار می گیرد از به هدررفتن سرمایه و نیرو می کاهد.

تبلیغات موضوعی پیچیده است

امروزه تولید و ارائه کالا به تنهایی کافی نیست زیرا فعالیت های در حال توسعه تغییر کرده است و در یک محیط رقابتی بایستی مشتریان را جذب نمود. تبلیغ بخشی از بازاریابی موفقیت آمیز به حساب می آید و شرکت های موفق به ویژه در امر صادرات، به موازات ارتقای کیفی محصولات خود به دنبال طراحی و به کارگیری سیستم های بازاریابی  پویا از جمله تبلیغ با سامانه اس ام اس می باشند.

تبلیغ به شما کمک می کند تا مشتریان کنونی را نسبت به خود وفادار ساخته یا بازارهای جدیدی را برای خود برگزینید.

یکی از جنبه هایی که به کمک آن ها دیدگاه مشتریان نسبت به شرکت شما شکل می گیرد شیوه های تبلیغاتی شما است. آیا می دانید وابستگی افراد به گوشی دلیل موفقیت سامانه اس ام اس است؟


تبلیغ کالا با سامانه اس ام اس مهم‌ترین نحوه آشنایی خریدار با جنس، کالا یا خدمات ارایه شده است.


برای انجام تبلیغات، ابزارها و شیوه های مختلفی وجود دارد. رسانه های تبلیغی نیز همچون سایر علوم به سرعت در حال تغییر و تحول هستند.

تجارت، بازار، بازاریابی و تبلیغات موضوعی مهم و پیچیده است هر چه بیشتر در رابطه با تبلیغات سامانه اس ام اس بدانید موفق تر هستید.

تنها کسانی در این حوزها موفق هستند که بتوانند ضمن مشخص کردن هدف و شناختن مشتری و نیازهای آن، با ارایه صحیح اطلاعات و مشخصه‌های کالا به مشتری، بازار فروش کالا را هر چه وسیع‌تر مهیا کنند.

در مرحله معرفی کالا، پیامک تجاری برای علاقمند کردن مشتری بسیار مناسب اند زیرا پیامک شناسایی مشتریان را با جمع آوری و تجزیه و تحلیل ویژگی های آن ها آسان می کند.

اساسا تبلیغات ابزار مهم جذب مشتری و تقویت بازار یک کالا است و برای ترویج استفاده از یک کالا بعد از کیفیت کالا، نیاز اولیه به حساب می‌آید.

بنابراین شرط اصلی موفقیت برای یک تولید کننده کالا یا ارایه ‌کننده خدمات و یک مدیریت صحیح، این است که ابتدا افراد متخصص و آگاه به بازار را به منظورتبلیغات جذب کند.

کسانی که قدرت خلاقیت و نوآوری و ترکیب کردن علم و تجربه در زمینه تبلیغات را داشته باشند ومی توانند با هر ترفندی از نیازهای مشتری آگاهی یافته و زمینه را برای شناساندن کالا به مشتری مهیا کنند و تعداد مصرف ‌کنندگان کالا را افزایش دهند.

سامانه اس ام اس بهتر می تواند به نیازهای بازار و مشتریان نزدیک شده و پاسخگوی آن ها باشد.

بهترین روشی که در خصوص تبلیغات با سامانه اس ام اس پیشنهاد می‌شود این است که قبل از هر چیز مخاطبان و نیازهای آنان را بشناسیم و آن نیازها را با کالای تولید شده تطبیق دهیم.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.