تبلیغات یعنی رساندن خدمات به مشتری

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

فروش با تبلیغات سامانه اس ام اس یعنی رساندن مزایا، فواید و منافع محصول یا خدمات و ارائه آن به مشتری با ارسال اس ام اس، این عملیات همیشگی بوده و به انرژی، تمرکز، و طراحی خاصی نیاز دارد. حتی تبلیغات پیامکی به سرمایه گذاری کلان نیازی ندارد.


تبلیغات پیامکی به پیگیری و اندازه گیری احتیاج دارد.


با استفاده از راه های زیر فروش موفقی خواهید داشت:

با به کار گیری این راه کارها می توانید به عنوان یک مدیر فروش موفق بهتر و برتر تصور شوید.

  • انتخاب بازار هدف

کشف و انتخاب بازارهدف گزینه ای اساسی برای شروع هر کسب و کار است. بازار مورد هدف مجموعه ای از مشتریان هستند که شرکت ها سعی دارند محصولات خود را از طریق توجیه و تلاش با ارسال اس ام اس به آن ها بفروشند.

برای همین باید بپرسید مشتری چه کسی است؟ کجا مشتریان را بیابیم؟ احتیاج آن ها از خدماتی که ارائه می دهید چیست؟ چه کسی تصمیم گیرنده خرید است؟ وضع مالی مشتری در چه حدی است؟ بهترین زمان برای ارسال پیامک و شروع به کار با آن ها چه زمانی است؟

هدف اساسی در این مرحله از عملیات فروش، یافتن مشتریانی است که محصول شما را از طریق ارسال پیامک بخرند.

مشتریانی که محصول خود را به آن ها می خواهید بفروشید دو نوع هستند:

  1. مشتری منظم و قدیمی

مشتری منظم و قدیمی از تلاشی که مدیر فروش به خرج می دهد به دست می آید. باید بدانید مشتری قدیمی سامانه اس ام اس مهم ترین مشتری است که محصول تان را خریداری خواهد کرد.

  1. مشتری پیش بینی شده

مشتریان پیش بینی شده و جدید از طریق تبلیغات پیامکی به شرکت مراجعه می کنند یا مدیران فروش برای معرفی محصولات برای آن ها ارسال اس ام اس می کنند.

پیامک برای مشتریانی مفید است که حوصله پیدا کردن محصول و زمان کافی را ندارند.

  • پیگیری مشتریان

بعد از انتخاب بازار هدف، شبکه کسب و کار خود را کشف کنید. این کار برای اطمینان حاصل کردن از ارتباط با فرد یا موسسه مورد هدف با سامانه اس ام اس است. شما در جستجوی فرصتی هستید که به آرمان های خود عمل کنید.

هنگامی که دوستان یا خانواده شما را به مشتریان بالقوه معرفی می کنند سعی در پیگیری آن ها داشته باشید و برای ارسال پیام بعدی زمان تعیین کنید.

جستجوی مشتریان بالقوه ممکن است شما رو به چشم انداز وسیعی با اسم بازار آشنا کند. تلاش شما برای پیدا کردن مشتری در بازار مانند دادن دیکته خواهد بود.

در راه جستجوی مشتری با ارسال پیام با انواع مختلفی از مردم برخورد خواهید کرد. ابتدا به نظرتان این مردم اصلا نمی توانند مشتری باشند اما بعد با شناخت بهتر بازار کار مشتریان را تشخیص خواهید داد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *