استفاده از تبلیغات پیامکی توسط دامنه گسترده ای از مردم

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

اگرچه تبلیغات اینترنتی بسیار رواج دارد اما تبلیغات موبایلی و به خصوصی تبلیغات با پیامک توسط سامانه پیامکی به منظور ارسال اس ام اس نسبت به دیگر انواع روش های تبلیغاتی، خیلی مهمتر شده است. چرا که دامنه گسترده ای از مردم می توانند آن را دریافت کنند.

کارایی و موثر بودن تبلیغات با پیامک از نوآوری و ابداع مشتق شده است. نسبت به بخش مربوط به وب سایت های آنلاین، یک بخش بزرگتری از صفحه نمایش موبایل به آگهی ها و تبلیغات اختصاص داده می شود یعنی در واقع هدف از تبلیغات رساندن محصول به مشتری است.


 همچنین تبلیغات با پیامک هدف گذاری بهتری را نسبت به دیگر رسانه ها پیشنهاد می دهد.


امکان دو راه ارتباطی

این حقیقت که موبایل ها، امکان دو راه ارتباطی را فراهم می کنند درست برخلاف تنها یک راه ارتباطی در رادیو، روزنامه ها و تلویزیون است.

متخصصین تبلیغات متقاعد می سازد که تبلیغات با پیامک، بهترین رسانه برای تبلیغات آنها می باشد زیرا این روزها تمام گوشی های موبایل می توانند پیامک دریافت کرده و ارسال اس ام اس کنند.

حتی برخی از متخصصین موبایل و رسانه، تبلیغات با پیامک را هفتمین کانال رسانه انبوه می نامند.

پیامک فوری

امتیاز تبلیغات با سامانه پیامکی این حقیقت است که، به صنایع رسانه و تبلیغات کنندگان اجازه می دهد تا پاسخ بازار هدف را بلافاصله ارزیابی کنند و نیازی به هیچ قابلیت اضافی در گوشی موبایل ندارد.

درست به همین خوبی، پیامک های فوری به شرکت های بزرگ و کوچک اجازه می دهند تا در یک روش حساس به موقعیت تبلیغ کنند، یعنی بسته به اینکه مشتری ممکن است در این لحظه در کجا باشد.

یکی از کاربردهای اصلی ارسال اس ام اس توسط سامانه پیامکی، تبلیغات موثر پیامکی برای محصول، خدمات و کالای خود می باشد.

با توجه به افزایش ارسال اس ام اس از سمت شرکت های مختلف ممکن است گیرندگان با مطالعه اولین خط از پیام، متن را حذف و یا مابقی پیام را مشاهده نکنند و حتی بعضی از افراد به دلیل تعداد زیاد پیام هایی اسپم پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کنند.

تمام این موارد که گفته شد می تواند با تبلیغات به صورت موثر از طریق ارسال اس ام اس هدفمند و تاثیر گذار برطرف شود.

 سوالی که رخ می دهد چگونه ارسال هدفمند و تاثیر گذار داشته باشیم؟

  • ارسال متون جالب
  • پیامک های دنباله دار

ارسال متون جالب

ارسال متن ساده و یکسان در تبلیغات موثر پیامکی برای مخاطب جذاب نخواهد بود و به احتمال زیاد از سمت گیرنده پیامک حذف می شود اما بالعکس ارسال پیامک هایی موثر مانند فروش ویژه، آخرین فرصت، محصولات جدید، تخفیف و… برای مخاطبین جذاب می باشد.

مثلا یکی از پرکاربرترین پیامک های تبلیغاتی ارسال پیامک تورهای لحظه آخری می باشد که معمولا پرواز های چارتر با ارسال این گونه پیامک ها  پروازهای خود را پر می کنند.

برای فروش بهتر با تبلیغات پیامکی هر چند وقت یک بار فروش ویژه می تواند تاثیر بالایی در جذب مخاطب داشته باشد.

پیامک های دنباله دار

یکی از روش ها ارسال اس ام اس دنباله دار و سوال بر انگیز است. به عنوان مثال شما قصد دارید رستوران جدید را افتتاح کنید می توانید روز اول تبلیغات اس ام اسی به صورت زیر پیامک ارسال کنید:

دوست عزیز

تا دو روز دیگر

این متن اس ام اس  حس کنجکاوی مخاطب را بر می انگیزد که چه اتفاقی رخ می دهد و چون اطلاعاتی نداده اید منتظر اطلاعات بیشتر است.

روز دوم می توانید ارسال کنید:

همسایه گرامی

در نزدیکی شما تا یک روز دیگر

و اس ام اس نهایی را در روز افتتاحیه با ذکر مشخصات ارسال کنید. این پیامک دنباله دار برای مخاطبین جذاب خواهد بود و احتمال زیاد خوانده خواهد شد.

 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *