متقاعد کردن مخاطبان

سامانه اس ام اس

تبلیغات با سامانه اس ام اس به طور چشم گیری در هر کسب و کاری دیده می شود. تبلیغات پیامکی رساندن یک پیام در مورد محصول و یا یک خدمات از طریق سامانه اس ام اس برای متقاعد کردن مخاطبان بالقوه برای خرید آن محصول است. با مطالعه تاریخچه ارسال اس ام اس می توانید پی ببرید که چه کسی پیامک را اختراع کرد و در چه سالی اولین پیامک ارسال شد.

اهداف سامانه پیامکی در تبلیغات:

  • تشویق مشتری برای اتخاذ تصمیم خرید فوری محصول و یا خدمت
  • آگاهی مشتریان در مورد محصولات و یا خدمات جدید
  • آگاه کردن مشتریان از طرز کار و یا قیمت جدید یک محصول
  • ایجاد تصویری روشن و قدرتمند از کسب و کار
  • ترغیب مشتریان به خرید محصول

هرساله همه ی کسب و کارها مبالغ زیادی صرف امور تبلیغاتی می کنند لازم است تبلیغات به شکلی کارا و مؤثر صورت پذیرد.


کارگزاران تبلیغات تلاش می کنند از آخرین فناوری های ارتباطی و رسانه ای برای معرفی کالا بهره گیرند تا تمایل مخاطب را نسبت به یک محصول یا خدمت جلب کنند.

به طور کلی تبلیغات یکی از ابزارهاي برنامه هاي ترویجی به حساب می آید.

هیچ وقت در متن پیامک خود داستان ننویسید، حوصله ی مخاطب و مشتری احتمالی تان را سر نبرید و از عبارات و جملاتی استفاده نکنید که در او نگرانی و احساس منفی یا بدبینانه ایجاد کنید.

نوشته ی شما نباید مبهم، شک برانگیز و مرموز باشد. نباید از عباراتی استفاده کنید که مخاطبان را عصبی کنید و از خواندن ادامه ی متن پیامک منصرف و زده اش کنید.

هر حرف و پیام و توضیحی  که دارید را در یک پیامک 2 قسمتی یا نهایتا 3 قسمتی بیان کنید.

با این نکات می توانید اطمینان داشته باشید که متن پیامک تان تر و تمیز و مناسب است.

برای اینکه بیشترین بازدهی و نتیجه را بدست بیاورید ترجیحا در طول روز از ساعت 9 صبح تا 1 بعد از ظهر و از 4 عصر تا 8 شب ارسال پیامک خود را تنظیم کنید.

پیامک اگر در ساعات استراحت یا مشغله ی کاری مخاطب تان ارسال شود نه تنها او را جذب نمی کند، بلکه باعث مزاحمت برای او و برانگیختن اعتراض و نارضایتی او خواهد شد.

بنابراین به اوقات کار و فراغت زندگی مردم احترام بگذارید اگر این لمر را جدی نگیرید همه یهزینه ها و زحمت های شما هدر خواهد رفت.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *