تمرکز تبلیغات متقاعد سازی مشتری برای خرید

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

تبلیغات با پنل اس ام اس به طور مستقیم با بخشی از ذهن مخاطب بازی می کند که مسئول کنترل احساسات و عواطف است. تمرکز اصلی تبلیغات ارسال اس ام اس متقاعد سازی مشتری برای خرید محصول است. با تبلیغات می توانید توازن بین مشتری و محصول را به صورتی در آورید که کفه ترازو به نفع مشتری سنگین تر شود.

چهار روش روانشناسی برای جلب توجه مشتری:

۱-  به کار گیری ایده های احساسی


مطالعات مختلف نشان داده است که تبلیغات با ارسال اس ام اس یک محصول از طریق مزایایی که برای مشتری به همراه دارد، بسیار بیشتر از معرفی اجزا و یا کیفیت مواد آن موفق عمل خواهد کرد.


در این راستا استراتژیک ترین کار، تاکید بر نقاط ضعف و کاستی ها است. زمانی که نقاط ضعف خود را برای مخاطبان شفاف سازی می کنید از ایده ای احساسی کمک گرفته اید که در نهایت منجر به ایجاد اعتماد در مشتری می شود.

۲-  بر نقاط تمایز محصولات و یا خدمات خود تمرکز کنید

بدون آن که نیازی به یک رقابت طاقت فرسا با سایر کسب و کار های دیگر وجود داشته باشد، تنها می توانید بر نقاط تمایز محصولات و یا خدمات خود تمرکز کنید.

در گام بعدی به معرفی تاثیرات مهم و مفید محصول مورد نظر بر زندگی مشتری بپردازید.

۳–  منحصر به فرد جلوه دادن یک محصول

برای آن که بتوانید در زمینه فروش محصولات کسب و کار خود به خوبی وارد عمل شوید، باید قادر به انتقال نوعی حس انحصار در مشتریان خود باشید.

منظور از انحصار در این مورد چیست؟ یکی از اصول روانشناسی تجاری برای جلب نظر مخاطب، منحصر به فرد جلوه دادن یک محصول و یا خدمت است.

زمانی که مشتری تصور کند محصول مورد نظر خود را تنها می تواند از طریق کسب و کار شما تامین کند، در القای حس انحصار موفق بوده اید.

۴-  القای عدم قطعیت در مشتری

تاکنون به تبلیغات حراج های مختلف توجه کرده اید؟ تنها دو ساعت فرصت باقی است این فرصت طلایی را از دست ندهید چنین فرصتی دیگر تکرار نخواهد شد.

هدف اصلی این جملات همگی انتقال حس عدم قطعیت به مشتری خواهد بود. این تکنیک روانشناسی کمک می کند تا مخاطب با سرعت بیشتری وارد عمل شده و محصول مورد نظر شما را خریداری کند.

هر کدام از این روش ها نشانگر ارتباط عمیق میان روانشناسی و تبلیغات است. تنها حقه ای که در این امر وجود دارد، یافتن مشتریان بالقوه ای است که در مورد کسب و کار شما متفاوت فکر می کنند.

از طرفی اکثر کسب و کارها و به ویژه انواع تازه تاسیس، ترجیح می دهند از تکنیک های بازاریابی مرسوم و آن هایی که به اصطلاح امتحان خود را پس داده اند استفاده کنند. این در حالی است که دسته ای دیگر روش منحصر به فرد خود را توسعه می دهند.

توصیه می شود در ابتدا با متدهای کار شده شروع کرده و به تدریج فوت و فن جادویی خود را وارد میدان رقابت کنید.

لازم به ذکر است که در تمامی روش های توسعه یافته و یا در حال توسعه، تمرکز بر پاسخ های عاطفی مشتریان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در واقع اگر مغز یک جنبه احساسی نیز علاوه بر منطق خود نداشت، ۹۹ درصد تکنیک های جذب مشتری راهی جز شکست پیش روی خود نداشتند. در نتیجه به عنوان مدیری آگاه و خردمند، باید بیشترین بهره برداری را از تعامل راهبردی میان اصول روانشناسی و بازاریابی داشته باشید.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *