انتخاب هوشمندانه پنل اس ام اس

ارسال اس ام اس,پنل ارسال اس ام اس

یک شرکت ارائه دهنده خدمات ارسال اس ام اس باید مجموعه پنل ارسال اس ام اس متعدد و هوشمندانه ای را برای رفع نیاز کاربران خود تعریف کند. مطمئناً یک کسب و کار کوچک، مانند یک سازمان بزرگ به تمامی خدمات پنل اس ام اس نیاز ندارد.

به این ترتیب، یک سامانه پیامکی خوب باید بسته های ارسال اس ام اس متعددی را با قیمت های مختلف برای کاربران در نظر بگیرد تا آن ها بتوانند بر اساس نیاز خود، امکانات مورد نظر برای پنل اس ام اس را انتخاب کنند.

آسان و قدرتمند

یکی دیگر از ویژگی هایی که در زمان خرید پنل اس ام اس باید به آن توجه کنید، پنل پیامک کاربری است که در اختیارتان قرار می گیرد و به شما امکان ارسال پیامک به صورت گروهی می دهد.


 معمولاً پس از خرید پنل اس ام اس، یک پنل ارسال اس ام اس در اختیار کاربر قرار می گیرد. به این ترتیب کاربر می تواند با ورود به پنل به مشتریانش پیامک ارسال کند.


در زمان خرید پنل اس ام اس مطمئن شوید که کار کردن با پنل پیامکی ساده باشد. در واقع، یک پنل اس ام اس خوب باید بیشترین امکانات را به آسان ترین روش ممکن در اختیار کاربر قرار دهد.

ویژگی های پنل مناسب

 • یک پنل ارسال اس ام اس کاربری خوب ساده است.
 • به زبان فارسی نوشته شده است.
 • تمام امکانات مورد نیاز را در اختیار کاربر قرار می دهد.
 • ارسال پیامک سریع است.
 • تنها با چند کلیک پنل پیامک شارژ می شود.
 • از همه مهم تر راهنمای استفاده دارد.

پشتیبانی جدی

زمانی که پنل اس ام اس شما با مشکل روبرو شد یا پیامک هایتان به دست مشتریان نرسید، چه کار می کنید؟ منتظر می مانید تا مشکلتان خود به خود برطرف شود یا تصمیم می گیرید به شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاهتان تماس بگیرید؟

یک سامانه پیام کوتاه معتبر باید خدمات پشتیبانی خوبی را به کاربران پنل ارسال اس ام اس ارائه دهد.

کاربران باید بتوانند در زمان بروز مشکل از طریق تماس تلفنی یا ارسال تیکت مشکل پیامکی به وجود آمده را با کارشناسان پشتیبانی پیامک در میان بگذارند و بالطبع، کارشناسان شرکت نیز باید در سریع ترین زمان به سوالات مشتریان خود پاسخ دهند.

دسترسی آسان به امور پشتیبانی یکی از ویژگی های مهم یک پنل اس ام اس خوب است.

پوشش دهی

هم اکنون چهار اپراتور همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا در حال ارائه سیم کارت در ایران هستند.

مطمئناً مشتریان پنل ارسال اس ام اس نیز محدود به یک اپراتور نیستند. با خرید پنل اس ام اس شما باید بتوانید به هر ۴۴ اپراتور اصلی کشور به صورت انبوه ارسال اس ام اس کنید.


بهترین اپراتور را نسبت به اهداف خود کنید

 

جهت ارسال اس ام اس از سامانه اس ام اس باید از یک شماره اختصاصی پیامکی استفاده کرد، که می توانید این خطوط اختصاصی را خودتان انتخاب کنید. تفاوت خدمات اپراتور های ارسال اس ام اس در خدمات و کیفیت از یک دیگر متمایز است. بنابراین با مطالعه نکات زیر بهترین اپراتور را نسبت به اهداف خود انتخاب کنید.


اپراتورهای فعال در سطح کشور جهت ارسال پیامک شامل شماره های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۰۲۱  و ۰۲۶ می باشند.


نکاتی که باید در انتخاب اپراتور به آن ها دقت کنید:

 • ارائه گزارش دریافت پیامک

یکی از مهم ترین و اساسی ترین ویژگی یک اپراتور خوب، ارائه گزارش دریافت پیامکی می باشد که به کاربر ارائه می دهد. این یک مورد اساسی برای انتخاب یک خط اختصاصی مناسب می باشد.

زمانی که یک اپراتور ارسال پیامک گزارش دقیقی را ساپورت نکند، کاربر اطمینانی نسبت به ارسال خود نخواهد داشت.

 • عدم محدودیت زمانی برای ارسال اس ام اس

بعضی از شماره های اختصاصی محدودیت زمانی برای ارسال اس ام اس دارند، به طور مثال از ساعت ۸ شب الی ۷ صبح ارسال پیامک را انجام نمی دهند.

این مورد برای کاربرانی که در تمام طول روز باید پیامک شان از سامانه ارسال شود، سخت می باشد، مانند بانک ها که در هر ساعتی از شبانه روز برداشت و یا واریز حساب انجام می شود و باید پیامکش در همان لحظه بدست مشتری برسد.

 • ارسال به بلک لیست مخابرات

هنگامی که شما ارسال پیامک از طریق سامانه اس ام اس انجام می دهید ممکن است تعدادی از این پیامک ها به علت مسدود بودن تبلیغات از طرف گیرنده دریافت نشوند، برخی از اپراتورها هزینه این ارسال ها را به حساب شما باز می گردانند و بعضی از آن ها هزینه را حساب می کنند و اعتباری باز نخواهد گشت.

این یک موضوع حائز اهمیت برای شما در انتخاب می باشد زیرا درصد بالایی از ارسال های شما بلک لیست مخابرات می باشند و پیامک تبلیغاتی شما به دست مخاطبان نخواهد رسید.

 • وضعیت ارسال را برای کاربر

برخی از اپراتورهای ارسال اس ام اس، پورتالی را به شرکت مبدا و یا مادر ارائه می دهند تا اگر نیاز به پیگیری برای ارسال های انجام شده وجود داشت بتوانند وضعیت ارسال را برای کاربر اعلام کنند.

هنگام خرید شماره اختصاصی سه حالت به وجود می آید:

 1. می خواهید تا تمام شماره های اختصاصی را خودتان انتخاب کنید.
 2. رقم های شماره اختصاصی برای شما مهم نمی باشد.
 3. شماره خاصی مد نظرتان نیست و رند بودن آن در اولویت است.

تمام اپراتورهای ارسال پیامک با سامانه اس ام اس به شما این اجازه را نمی دهند تا تمام ارقام را انتخاب کنید، برخی از آن ها سرشاخه دارند و شما باید از میان این سرشاخه ها یکی را انتخاب کنید و پس از انتخاب سرشاخه شماره مورد نظر خود را وارد نمائید.

به طور مثال شما یک شماره اختصاصی 14 رقمی را از اپراتور 3000 می خواهید خریداری نمائید و سرشاخه های ارائه شده 3468، 4848 می باشند و شما قصد دارید تا سرشاخه 4848 را انتخاب کنید و رقم های دلخواهتان 235478 می باشد که در نهایت شماره اختصاصی شما بصورت 30004848235478خواهد بود.

قابل ذکر است که شماره انتخابی شما باید آزاد باشد و متعلق به کاربر دیگری نباشد، در اینصورت یا باید سرشاخه را تغییر بدهید و یا شماره مورد نظر خود را با ارقام دیگری جایگزین کنید.


از نرم افزار رایگان پیامکی استفاده نکنید

 

امروزه اگر کسب و کاری می خواهد در جامعه رو به گسترشی که وجود دارد موفق باشد باید کسب و کار خود را تبلیغ کند و مشتریان مخصوص کسب و کار خود را جذب کند. پیشنهاد ما برای گسترش کسب و کار استفاده از پنل اس ام اس و ارسال اس ام تبلیغاتی است. این نکته را نیز در نظر بگیرید که از نرم افزار رایگان پیامکی استفاده نکنید.

برای استفاده از سامانه اس ام اس سعی کنید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • هرگز نرم افزار پیامک رایگان استفاده نکنید

هرگز فریب قیمت های بسیار ارزان را نخورید اگر میخواهید تمام پیامک های شما ارسال شود.

اشخاص و بعضی شرکت های تبلیغاتی با دریافت یک نمایندگی پنل اس ام اس شروع به فروش می کنند ولی متاسفانه دیده شده با قیمت بسیار پایین تر از خرید، پیامک ها را میفروشند و در ارسال اس ام اس برای جبران این قیمت و ضرر اقدام به کم فروشی می کنند که متاسفانه پیگیری کم فروشی پیامک اینگونه سایت ها و اشخاص بسیار مشکل است.

در هر مرتبه ارسال اس ام اس ممکن است تا بیست درصد پیامک ها به دلایل متفاوت برگشت بخورد نرم افزار پیامک شما باید این امکان را داشته باشد تا پیامک های برگشتی را محاسبه و مبلغ آن را به اعتبار شما اضافه نماید.

برای خرید نرم افزار پیامک و طراحی متن پیامک یا زمان ارسال اس ام اس بهتر است با کارشناسان مجرب فناوری اطلاعات مشاوره لازم را انجام دهید.


متن پیامک کوتاه تر به معنای تاثیرگذاری بهتر است 80 درصد گیرندگان پیامک های تبلیغاتی به پیامک های طولانی نگاه هم نمی کنند.


 •  متن پیامک کوتاه انتخاب کنید تا اصل مطلب را برساند

هر پیامک فارسی 70 کارکتر را در بر می گیرد و زمانی که متن شما 71 عدد شد به منزله دو پیامک محسوب خواهد شد.

پیامک انگلیسی نیز 160 کاراکتر است بهتر است متن پیامک شما بصورت یک صفحه ای یعنی حداکثر 70 حرف باشد.

حتما متن پیامک تبلیغاتی که با پنل اس ام اس می خواهید ارسال کنید به زبان فارسی و بدون غلط املایی نوشته شود.

 •  از جملات ساده و بدون ابهام استفاده کنید

در متن پیامک خود سعی کنید از جملات سخت و دشوار استفاده نکنید. جملات نباید سخت و طولانی باشند همچنین بهتر است جملات شما کوتاه باشد.

اگرمی توانید به جای شماره تلفن تماس یا وب سایت از سیستم پاسخگوی هوشمند پیامکی استفاده کنید بهتر است این سرویس را فعال کنید.

مخاطبان شما تمایل دارند هزینه تماس با شما از طرف شما پرداخت شود، هر چقدر روش های و هزینه های ارتباط با خودتان را کاهش دهید بهتر است.

 • از پیامک فلش استفاده نکنید

پیامک فلش به نوعی از پیامک گفته می شود که پس از رسیدن به گوشی مخاطب بصورت خودکار نمايش و سپس حذف می شود.

این نوع پیامک به هیچ وجه مناسب تبلیغات نیست.


تفاوت خدمات اپراتورهای ارسال اس ام اس

 

اپراتورهای زیادی نظیر 1000، 3000، 50002، 021 و … فعالیت می کنند اما کدام یک از این اپراتورها با کیفیت تر است و آیا تفاوت خدماتی بین اپراتورهای سامانه پیامکی برای ارسال اس ام اس وجود دارد؟

در جواب می توان گفت بله اپراتورهای ارسال اس ام اس در خدمات و کیفیت از یک دیگر متمایز هستند.

همانطور که اپراتورهای مخابراتی همراه اول، ایرانسل و رایتل در تعرفه، خدمات، پشتیبانی و … با هم تفاوت هایی دارند، اپراتورهای ارسال اس ام اس نیز در امکانات و خدمات با هم متفاوت می باشند.

اگر بخواهیم کمی با دقت تر به بررسی سامانه پیامکی بپردازیم می بینیم، بین اپراتورهای ارسال اس ام اس فعال در کشور اپراتور 3000 قدیمی ترین اپراتور بوده و بهترین خدمات را نسبت به سایر اپراتور ها ارائه می دهد.


بعد از اپراتور 3000 اپراتور 1000 و بعد از آن 021 و 50002 به کاربران توصیه می شود.


مزایای اپراتور 3000 به شرح زیر می باشد:

ارسال اس ام اس,پنل ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس

یی از بارزترین ویژگی های اپراتور 3000 در نحوه ارائه دلیوری این اپراتور می باشد.

اپراتور 3000 نسبت به سایر اپراتورها دقیق ترین دلیوری را ارائه می دهد و کاربرانی که از شماره اختصاصی 3000 برای ارسال اس ام اس استفاده می کنند خیالشان راحت تر است.

مزیت این اپراتور به این صورت است که پس از ارسال می توانند دلیوری ارسال های خود را در پنلشان مشاهده کنند و متوجه شوند که چه شماره هایی پیامشان را دریافت کرده و چه کسانی به دستشان نرسیده است.

هزینه شماره های بلک لیست

برخی از اپراتورهای ارسال پیامک هزینه شماره های بلک لیست کسانی که اس ام اس تبلیغاتی خود را بسته اند را به صورت اتوماتیک به حساب شما بازگشت نمی دهند.

اما مزیت دیگر این است که اپراتور 3000 و 1000 هزینه آن ها را به طور اتوماتیک پس از ارسال به شما برگشت می دهد.

و با توجه به این که درصد بالایی از ارسال ها بلک لیست می باشد به کاهش هزینه ارسال اس ام اس کاربران کمک شایانی می کند.

اپراتور 3000 پورتال دلیوری ارائه می دهد که از طریق این پورتال می توانیم ارسال و دریافت های کاربران را پیگیری نماییم.

در زمان هایی که اختلالی در ارسال اس ام اس وجود داشته باشد می توانیم به صورت آنلاین مشاهده کنیم که ارسال کاربر از پنل به اپراتور و از اپراتور به مخابرات انجام شده است یا خیر.

در صورت انجام نشدن ارسال کاربر در سریع ترین زمان ممکن هزینه آن به حساب پنلشان برگشت داده می شود و می توانند مجددا ارسال خود را انجام دهد.

با تمامی نکات گفته شده در طول این مقاله به این نتیجه می رسیم که استفاده از اپراتور 3000 از مزایای بیشتری نسبت به سایرین برخوردار است.


نکاتی درهنگام خرید پنل اس ام اس

 

جهت انتخاب بهترین سرویس دهنده برای ارسال اس ام اس باید به چند نکته توجه کنید. البته که قیمت مهم است ولی از آن مهم تر کیفیت و مورد اطمینان بودن آن شرکت می باشد. ارسال شدن به موقع و درست اس ام اس ها و مکانیزم های دلیوری کارآمد در موفقیت و اثربخشی بازاریابی اس ام اس تان بسیار تأثیر دارند و قبل از هزینه باید به این مسئله توجه کنید. اگر شما هم در فکر خرید پنل اس ام اس برای کسب و کار خود هستید، مطمئناً با کمی جستجو در اینترنت با تعداد بسیار زیادی سامانه روبرو خواهید شد. در چنین شرایطی، این سوال مطرح می شود که برای خرید پنل اس ام اس به کدام یک از این سامانه ها می توان اعتماد کرد و در نهایت سوال اساسی که کدام یک از این پنل های اس ام اس برای کسب و کار شما مفیدتر است و با نکاتی راجع به پنل پیامک آشنا شویم.

در این مقاله قصد داریم ویژگی هایی که در هنگام خرید پنل اس ام اس باید به آن ها توجه کنید را برایتان نام ببریم. این ویژگی ها به شما کمک می کنند تا بتوانید بهترین سامانه را برای رفع نیازهای تجاری خود انتخاب نمایید.

در زمان انتخاب یک شرکت سرویس دهنده ارسال اس ام اس سعی کنید از آن ها سؤالاتی بپرسید تا بتوانید عملکردشان را به درستی ارزیابی کرده و در مقایسه با سرویس دهنده های دیگر به نتیجه مناسبی برسید.

حق انتخاب پنل اس ام اس

یک شرکت ارائه دهنده خدمات ارسال اس ام اس باید پنل های متعددی را برای رفع نیاز کاربران خود تعریف کند.

قطعا یک کسب و کار کوچک، مانند یک سازمان بزرگ، به همه ی خدمات پنل اس ام اس نیازی ندارد.

به این ترتیب، یک سامانه خوب باید بسته های متعددی را با قیمت های مختلف برای کاربران در نظر بگیرد تا آن ها بتوانند بر اساس نیاز خود، امکانات مورد نظرشان را انتخاب کنند.

پنل کاربری آسان و قدرتمند

یکی دیگر از ویژگی هایی که در زمان خرید پنل اس ام اس باید به آن توجه کنید، پنل کاربری است که در اختیارتان قرار می گیرد.

معمولاً پس از خرید پنل اس ام اس، یک پنل در اختیار کاربر قرار می گیرد. به این صورت است که یک کاربر می تواند با ورود به پنل به مشتریانش پیامک مورد نظر خود را ارسال کند.


در زمان خرید پنل اس ام اس مطمئن شوید که کار کردن با آن ساده باشد. در واقع، یک پنل اس ام اس خوب باید بیشترین امکانات را به آسان ترین روش ممکن در اختیار کاربر قرار دهد.


اگر بخواهیم از ویژگی های پنل کاربری خوب برایتان صحبت کنیم  اول اینکه ساده است، به زبان فارسی نوشته شده است، تمام امکانات مورد نیاز را در اختیار کاربر قرار می دهد، ارسال آن سریع است، تنها با چند کلیک شارژ می شود و از همه مهم تر راهنمای استفاده دارد.

پوشش دهی تمام اوپراتورها

در حال حاضر چهار اوپراتور همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا در حال ارائه سیم کارت در ایران هستند.

مطمئناً مشتریان شما نیز محدود به یک اوپراتور نیستند. با خرید پنل اس ام اس شما باید بتوانید به هر ۴ اوپراتور اصلی کشور به صورت انبوه اس ام اس ارسال کنید.

بررسی سوابق و مشتریان

شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات ارسال اس ام اس، معمولاً در وب سایت خود بخشی را به عنوان همکاران ما در نظر گرفته اند.

با تحقیق و بررسی می توانید متوجه شوید که شرکت های معتبر از چه وب سایت هایی خدمات پیامکی دریافت می کنند.

اصولاً شرکت هایی که آپشن های گزارش دهی بیشتری برای ارسال و دریافت پیامک ها ارائه میکنند و امکان تست پنل را قبل از خرید فراهم میسازند، قابل اعتماد می باشند.


نکاتی مهم در انتخاب سامانه اس ام اس 2

همانطور که در مقابله نکاتی مهم در انتخاب سامانه اس ام اس گفتیم مردم هنگام خرید کالا سعی می کنند متناسب با بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشند و به فروشنده توجه چندانی ندارند اما خرید سرویس سامانه اس ام اس با کالا تفاوت های زیادی دارد.


انتخاب سرویس دهنده مناسب از سرویسی که ارائه می کند مهم تر است و توجه نکردن به این نکته باعث می شود اغلب افراد نتوانند در مقابل هزینه ای که می کنند فایده ببرند.


نکاتی مهم در انتخاب بهترین سامانه:

مرحله 2: بررسی هزینه ها و تعرفه ها

 • هزینه راه اندازی سامانه پیام کوتاه شامل هزینه سامانه و شماره پیامک است.

هزینه سامانه اس ام اس در مقابل امکانات آن را با سایرین مقایسه کنید هیچ ارزانی بی حکمت نبوده و گرانی دلیل بر خوب بودن نیست.

 • به روزرسانی سامانه پیام کوتاه و پشتیبانی مستمر از کاربران برای سرویس دهنده ها هزینه بر است.

به همین خاطر سامانه را برای مدت مشخصی واگذار می کنند لذا بررسی کنید با پرداخت هزینه راه اندازی سامانه برای چه مدتی دراختیار کاربران قرار می گیرد و برای تمدید دوره استفاده باید چه هزینه هایی پرداخت شود.

سرویس دهنده ای که سامانه اس ام اس را با یک بار پرداخت به صورت دائمی در اختیار کاربران قرار می دهد قطعا قصد به روز رسانی آن را ندارد.

 • قیمت و نحوه واگذاری شماره ها را در سرویس دهنده های مختلف مقایسه کنید.

واگذاری شماره پیام کوتاه توسط پرواویدرهای همراه اول دائمی است اما به دلیل ماهیت مجازی این شماره ها سندی مبنی بر مالکیت آن ها صادر نمی شود.

راه حل این است که از سرویس دهنده سامانه اس ام اس بخواهید مالکیت شماره را در قرارداد به شما واگذار کند تا هر زمان خواستید آن را به سرویس دهنده دیگری منتقل کنید.

بهای شماره های مجازی بر اساس پیش شماره آن ها کمی متفاوت است اما دانستن قیمت واگذاری دائم شماره های مجازی با پیش شماره 3000 کمک خواهد کرد شماره ها را با قیمت مناسبی تهیه کنید.

 • هزینه ارسال پیام کوتاه یک هزینه جاری است از این رو تعرفه ارسال پیامک در تعداد بالا روی هزینه ها تاثیر زیادی دارد.

اغلب سرویس دهنده ها تعرفه ارسال پیام کوتاه را بر اساس میزان پیش خرید کاربر تعیین می کنند به این شکل که با پیش خرید بیشتر، تعرفه ارسال پیامک کاهش خواهد یافت.

برای مقایسه تعرفه ابتدا متوسط تعداد پیامکی که در هر ماه ارسال خواهید کرد برآورد کرده و بر اساس آن تعرفه ای که سرویس دهنده ها تعیین کرده اند را مقایسه کنید.

 • حداقل میزان پیش خرید پیامک را بررسی کنید.

سرویس دهنده ها به دلخواه مبالغی را به عنوان حداقل شارژ تعیین می کنند که کاربر در هر بار پیش خرید باید مبلغی بیش از حداقل تعیین شده را پرداخت نماید. طبیعی است که حداقل شارژ هر قدر کمتر باشد بهتر است.

مرحله 3: بررسی سامانه و ویژگی های آن

 • سامانه های تحت وب پایدارتر و کاراتر از دیگر سامانه ها هستند.

سامانه های تحت ویندوزی که برای ارسال پیامک از بستر اینترنت استفاده می کنند همان مشکلات استفاده از مودم های GSM را به همراه دارند که بزرگترین آن ها محدود شدن به یک کامپیوتر خاص است.

 • در مقایسه دقیق ابزارها و امکاناتی که سامانه های مختلف در اختیار کاربر قرار می دهند مشخص می شود کدامیک پیشرفته تر هستند و با تکیه بر مقایسه لیست امکانات نمی توان درباره کیفیت آن ها قضاوت کرد.

نسخه نمایشی سامانه اس ام اس را از سرویس دهنده بخواهید و محیط کاربری، ابزارها و زبان آن را بررسی و با دیگر سامانه ها مقایسه کنید.

 • یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب یک سامانه اس ام اس نحوه پشتیبانی سرویس دهنده از کاربران است.

وجود تیم پشتیبانی مسلط بر سامانه اس ام اس در دسترس نشان می دهد کاربران برای سرویس دهنده ارزشمند هستند.

پشتیبانی از طریق موبایل بر خلاف ظاهر آن چندان مطلوب نیست زیرا اولا به یک نفر محدود می شود و ثانیا در هنگام نیاز به پشتیبان ممکن است با موارد زیر برخورد کنید:

پشتیبان به سامانه اس ام اس دسترسی نداشته باشد و نتواند مشکل را بررسی کند. تلفن همراه پشتیبان خاموش یا در دسترس نباشد.


نکاتی مهم در انتخاب سامانه اس ام اس

 

مردم هنگام خرید کالا سعی می کنند متناسب با بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشند و به فروشنده توجه چندانی ندارند اما خرید سرویس سامانه اس ام اس با کالا تفاوت های زیادی دارد. انتخاب سرویس دهنده مناسب از سرویسی که ارائه می کند مهم تر است و توجه نکردن به این نکته باعث می شود اغلب افراد نتوانند در مقابل هزینه ای که می کنند فایده ببرند.


اگر قصد انتخاب سرویس ارسال و دریافت پیام کوتاه دارید کافی است در جستجوی گوگل عبارت سامانه پیام کوتاه را جستجو کنید.


گوگل همه ارائه کنندگان این خدمات را معرفی می کند اما دقت داشته باشید که گوگل اطلاعی از کیفیت خدمات و صحت ادعاهای آن ها ندارد بنابراین برای انتخاب بهترین گزینه لازم است فاکتورهای متعددی را بررسی کنید.

نکاتی مهم در انتخاب بهترین سامانه:

مرحله1: بررسی سرویس دهنده و شرایط خرید

 • برای پیشگیری از ضرر و زیان خدمات پیام کوتاه را فقط از شرکت های معتبر بگیرید.

اداره کل ثبت شرکت ها که زیرمجموعه قوه قضائیه است به شرکت های ثبت شده شناسه ملی اختصاص می دهد و امکان تحقیق درباره اطلاعات ثبتی و شناسه ملی اشخاص حقوقی را برای عموم فراهم کرده است.

 • پس از بررسی شناسه ملی از شرکت سرویس دهنده حتما بخواهید مجوزهای فعالیت خود را ارائه کند.

ثبت شرکت صرفا یک اقدام اولیه برای فعالیت جمعی است و هر شرکتی مانند باید مجوز فعالیت در حوزه کاری خود را اخذ کند.

تعهد اخذ مجوز فعالیت هنگام ثبت شرکت توسط اداره بازرگانی گرفته می شود اما متاسفانه تضمینی برای انجام آن وجود ندارد.

 • تحت هیچ شرایطی اسامی دیگر مشتریان سرویس دهنده ها را جدی نگیرید و به انتخاب دیگران کاری نداشته باشید مگر اینکه با آن ها تماس گرفته و اطمینان حاصل کنید که ملاک های انتخاب مشابهی دارید و مشتریان قبلی راضی هستند.
 • سرویس های رایگانی که بدون قید و شرط به عموم واگذار می شوند زنگ خطر کلاهبرداری را به صدا در می آورند.

کلمه رایگان وسوسه انگیز و فریبنده است ولی در نهایت به پشیمانی منجر می شود ممکن است سرویس سامانه اس ام اس رایگان باشد اما ارسال پیامک هرگز رایگان نخواهد بود.

 • شرایط واگذاری و قرارداد سرویس دهنده سامانه اس ام اس را بخوانید.

خرید سرویس بدون عقد قرارداد ریسک بالایی دارد به این خاطر که سرویس دهنده از نظر قانونی هیچ تعهدی به خریدار ندارد و هنگامی که ارائه خدمات را متوقف کند یا تعهدات خود را انجام ندهد از خریدار کاری بر نمی آید.

باید بداند در مقابل هزینه ای که می پردازد چه خدماتی دریافت خواهد کرد و سرویس دهنده نسبت به وی چه تعهداتی دارد.

ادامه مراحل انتخاب سامانه را می توایند در مقاله نکاتی مهم در انتخاب سامانه اس ام اس 2 مطالعه کنید.


 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *