نکاتی مهم در انتخاب سامانه اس ام اس 2

سامانه اس ام اس

همانطور که در مقابله نکاتی مهم در انتخاب سامانه اس ام اس گفتیم مردم هنگام خرید کالا سعی می کنند متناسب با بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشند و به فروشنده توجه چندانی ندارند اما خرید سرویس سامانه اس ام اس با کالا تفاوت های زیادی دارد.


انتخاب سرویس دهنده مناسب از سرویسی که ارائه می کند مهم تر است و توجه نکردن به این نکته باعث می شود اغلب افراد نتوانند در مقابل هزینه ای که می کنند فایده ببرند.


نکاتی مهم در انتخاب بهترین سامانه:

مرحله 2: بررسی هزینه ها و تعرفه ها

  • هزینه راه اندازی سامانه پیام کوتاه شامل هزینه سامانه و شماره پیامک است.

هزینه سامانه اس ام اس در مقابل امکانات آن را با سایرین مقایسه کنید هیچ ارزانی بی حکمت نبوده و گرانی دلیل بر خوب بودن نیست.

  • به روزرسانی سامانه پیام کوتاه و پشتیبانی مستمر از کاربران برای سرویس دهنده ها هزینه بر است.

به همین خاطر سامانه را برای مدت مشخصی واگذار می کنند لذا بررسی کنید با پرداخت هزینه راه اندازی سامانه برای چه مدتی دراختیار کاربران قرار می گیرد و برای تمدید دوره استفاده باید چه هزینه هایی پرداخت شود.

سرویس دهنده ای که سامانه اس ام اس را با یک بار پرداخت به صورت دائمی در اختیار کاربران قرار می دهد قطعا قصد به روز رسانی آن را ندارد.

  • قیمت و نحوه واگذاری شماره ها را در سرویس دهنده های مختلف مقایسه کنید.

واگذاری شماره پیام کوتاه توسط پرواویدرهای همراه اول دائمی است اما به دلیل ماهیت مجازی این شماره ها سندی مبنی بر مالکیت آن ها صادر نمی شود.

راه حل این است که از سرویس دهنده سامانه اس ام اس بخواهید مالکیت شماره را در قرارداد به شما واگذار کند تا هر زمان خواستید آن را به سرویس دهنده دیگری منتقل کنید.

بهای شماره های مجازی بر اساس پیش شماره آن ها کمی متفاوت است اما دانستن قیمت واگذاری دائم شماره های مجازی با پیش شماره 3000 کمک خواهد کرد شماره ها را با قیمت مناسبی تهیه کنید.

  • هزینه ارسال پیام کوتاه یک هزینه جاری است از این رو تعرفه ارسال پیامک در تعداد بالا روی هزینه ها تاثیر زیادی دارد.

اغلب سرویس دهنده ها تعرفه ارسال پیام کوتاه را بر اساس میزان پیش خرید کاربر تعیین می کنند به این شکل که با پیش خرید بیشتر، تعرفه ارسال پیامک کاهش خواهد یافت.

برای مقایسه تعرفه ابتدا متوسط تعداد پیامکی که در هر ماه ارسال خواهید کرد برآورد کرده و بر اساس آن تعرفه ای که سرویس دهنده ها تعیین کرده اند را مقایسه کنید.

  • حداقل میزان پیش خرید پیامک را بررسی کنید.

سرویس دهنده ها به دلخواه مبالغی را به عنوان حداقل شارژ تعیین می کنند که کاربر در هر بار پیش خرید باید مبلغی بیش از حداقل تعیین شده را پرداخت نماید. طبیعی است که حداقل شارژ هر قدر کمتر باشد بهتر است.

مرحله 3: بررسی سامانه و ویژگی های آن

  • سامانه های تحت وب پایدارتر و کاراتر از دیگر سامانه ها هستند.

سامانه های تحت ویندوزی که برای ارسال پیامک از بستر اینترنت استفاده می کنند همان مشکلات استفاده از مودم های GSM را به همراه دارند که بزرگترین آن ها محدود شدن به یک کامپیوتر خاص است.

  • در مقایسه دقیق ابزارها و امکاناتی که سامانه های مختلف در اختیار کاربر قرار می دهند مشخص می شود کدامیک پیشرفته تر هستند و با تکیه بر مقایسه لیست امکانات نمی توان درباره کیفیت آن ها قضاوت کرد.

نسخه نمایشی سامانه اس ام اس را از سرویس دهنده بخواهید و محیط کاربری، ابزارها و زبان آن را بررسی و با دیگر سامانه ها مقایسه کنید.

  • یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب یک سامانه اس ام اس نحوه پشتیبانی سرویس دهنده از کاربران است.

وجود تیم پشتیبانی مسلط بر سامانه اس ام اس در دسترس نشان می دهد کاربران برای سرویس دهنده ارزشمند هستند.

پشتیبانی از طریق موبایل بر خلاف ظاهر آن چندان مطلوب نیست زیرا اولا به یک نفر محدود می شود و ثانیا در هنگام نیاز به پشتیبان ممکن است با موارد زیر برخورد کنید:

پشتیبان به سامانه اس ام اس دسترسی نداشته باشد و نتواند مشکل را بررسی کند. تلفن همراه پشتیبان خاموش یا در دسترس نباشد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *