بهترین اپراتور را نسبت به اهداف خود انتخاب کنید

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

جهت ارسال اس ام اس از سامانه اس ام اس باید از یک شماره اختصاصی پیامکی استفاده کرد، که می توانید این خطوط اختصاصی را خودتان انتخاب کنید. تفاوت خدمات اپراتور های ارسال اس ام اس در خدمات و کیفیت از یک دیگر متمایز است. بنابراین با مطالعه نکات زیر بهترین اپراتور را نسبت به اهداف خود انتخاب کنید.


اپراتورهای فعال در سطح کشور جهت ارسال پیامک شامل شماره های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۰۲۱  و ۰۲۶ می باشند.


نکاتی که باید در انتخاب اپراتور به آن ها دقت کنید:

  • ارائه گزارش دریافت پیامک

یکی از مهم ترین و اساسی ترین ویژگی یک اپراتور خوب، ارائه گزارش دریافت پیامکی می باشد که به کاربر ارائه می دهد. این یک مورد اساسی برای انتخاب یک خط اختصاصی مناسب می باشد.

زمانی که یک اپراتور ارسال پیامک گزارش دقیقی را ساپورت نکند، کاربر اطمینانی نسبت به ارسال خود نخواهد داشت.

  • عدم محدودیت زمانی برای ارسال اس ام اس

بعضی از شماره های اختصاصی محدودیت زمانی برای ارسال اس ام اس دارند، به طور مثال از ساعت ۸ شب الی ۷ صبح ارسال پیامک را انجام نمی دهند.

این مورد برای کاربرانی که در تمام طول روز باید پیامک شان از سامانه ارسال شود، سخت می باشد، مانند بانک ها که در هر ساعتی از شبانه روز برداشت و یا واریز حساب انجام می شود و باید پیامکش در همان لحظه بدست مشتری برسد.

  • ارسال به بلک لیست مخابرات

هنگامی که شما ارسال پیامک از طریق سامانه اس ام اس انجام می دهید ممکن است تعدادی از این پیامک ها به علت مسدود بودن تبلیغات از طرف گیرنده دریافت نشوند، برخی از اپراتورها هزینه این ارسال ها را به حساب شما باز می گردانند و بعضی از آن ها هزینه را حساب می کنند و اعتباری باز نخواهد گشت.

این یک موضوع حائز اهمیت برای شما در انتخاب می باشد زیرا درصد بالایی از ارسال های شما بلک لیست مخابرات می باشند و پیامک تبلیغاتی شما به دست مخاطبان نخواهد رسید.

  • وضعیت ارسال را برای کاربر

برخی از اپراتورهای ارسال اس ام اس، پورتالی را به شرکت مبدا و یا مادر ارائه می دهند تا اگر نیاز به پیگیری برای ارسال های انجام شده وجود داشت بتوانند وضعیت ارسال را برای کاربر اعلام کنند.

هنگام خرید شماره اختصاصی سه حالت به وجود می آید:

  1. می خواهید تا تمام شماره های اختصاصی را خودتان انتخاب کنید.
  2. رقم های شماره اختصاصی برای شما مهم نمی باشد.
  3. شماره خاصی مد نظرتان نیست و رند بودن آن در اولویت است.

تمام اپراتورهای ارسال پیامک با سامانه اس ام اس به شما این اجازه را نمی دهند تا تمام ارقام را انتخاب کنید، برخی از آن ها سرشاخه دارند و شما باید از میان این سرشاخه ها یکی را انتخاب کنید و پس از انتخاب سرشاخه شماره مورد نظر خود را وارد نمائید.

به طور مثال شما یک شماره اختصاصی 14 رقمی را از اپراتور 3000 می خواهید خریداری نمائید و سرشاخه های ارائه شده 3468، 4848 می باشند و شما قصد دارید تا سرشاخه 4848 را انتخاب کنید و رقم های دلخواهتان 235478 می باشد که در نهایت شماره اختصاصی شما بصورت 30004848235478خواهد بود.

قابل ذکر است که شماره انتخابی شما باید آزاد باشد و متعلق به کاربر دیگری نباشد، در اینصورت یا باید سرشاخه را تغییر بدهید و یا شماره مورد نظر خود را با ارقام دیگری جایگزین کنید.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *