تاثیر تبلیغات موبایلی نسبت به سایر روش های تبلیغات

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

تحقیقات نشان داده است که تبلیغات موبایلی نزدیک به ده برابر از سایر روش های تبلیغات تاثیرگذارتر است. ارسال اس ام اس تبلیغاتی توسط سامانه اس ام اس یکی از روش‌ های جدید و رو به رشد بازاریابی است که با پیشرفت تکنولوژی موبایل‌ ها در چند سال اخیر رو به افزایش بوده است.


تبلیغات پیامکی تأثیر فراوانی در جذب مخاطبان دارد و سبب توجه تبلیغ‌ کنندگان به آن شده است.


تبلیغ ‌کنندگان می ‌توانند با استفاده از موبایل و از طریق بازاریابی با موبایل به کاربران بیشتری نسبت به کاربران رایانه‌ ها دست پیدا کنند البته باید با زمان مناسب ارسال پیامک آشنا باشند.

پیشرفت تکنولوژی

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش گوشی‌ های هوشمند در سطح جهانی، مالکیت و استفاده از تلفن همراه از مالکیت رایانه های شخصی که به اینترنت دسترسی داشته باشند، فراتر رفته است.

می توان گفت حدوداً نیمی از مردم جهان در حال حاضر دارای حداقل یک تلفن همراه هستند که این آمار گویای آن است که نزدیک به 4 میلیارد نفر روزانه با تلفن همراه سر و کار دارند.

در حالی که آخرین تعداد رایانه ‌های نصب شده در سراسر جهان را تنها یک میلیارد عدد گزارش کرده اند که همه‌ ی آن ‌ها نیز دسترسی به اینترنت ندارند.

تفاوت تبلیغات اینترنتی و موبایلی

تبلیغات اینترنتی مبتنی بر کامپیوتر تنها یک راه دسترسی به کاربران دارند و آن دسترسی از طریق وجود اینترنت بر روی کامپیوتر شخصی می‌ باشد.

در مقابل در بازاریابی موبایلی راه‌ های زیادی مانند زنگ ‌های اعلان‌ کننده، اعلان تماس‌ های ‌ناموفق، ارسال متن، اینترنت تلفن همراه و… برای ارائه‌ ی خدمات تبلیغاتی و بازاریابی با موبایل وجود دارد.

ماهیت شخصی بودن تلفن همراه

با توجه به ماهیت شخصی بودن دستگاه‌ های تلفن همراه، تبلیغات با موبایل از نظر آگاهی رساندن به مخاطبان و افزایش فروش محصول بسیار مؤثرتر از سایر روش‌ های بازاریابی برای جذب مشتریان می ‌باشد.

از آنجا که پیام‌ های تبلیغاتی موبایلی فقط برای کاربر تلفن همراه در نظر گرفته می‌ شوند و به گوشی شخصی آن‌ ها ارسال می‌ شود، عموماً کاربران به تبلیغات تلفن همراه توجه بیشتری نسبت به تبلیغات اینترنتی دارند.

زیرا به عنوان مثال پیامک تبلیغاتی به وسیله‌ ی اعلان در گوشی برای آن‌ ها ارسال می ‌شود و در همان لحظه کاربر متوجه این تبلیغات می‌ شود در حالی که تبلیغاتی که به کامپیوتر و اینترنت نیاز دارند تا دیده شوند، همیشه قابل رؤیت و در دسترس نیستند.

در واقع سامانه اس ام اس که برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی در نظر گرفته شده است به نسبت تبلیغات اینترنتی بسیار قوی ترعمل کرده و رضایت بیشتری در پی داشته است.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *