اشتباهات فراگیر در تبلیغات

اشتباهات فراگیر در تبلیغات

اگر مدیران کسب و کارها روش مناسبی برای تبلیغات خود انتخاب نکنند به جای آن که تبلیغ سودمند باشد، می ‌تواند زیان بار باشد. با استفاده از پنل اس ام اس و با دوری کردن از اشتباهات رایج و معمول، از دام‌ های بزرگ تبلیغات دوری کنید. اگر تبلیغات شما بدون اشتباه باشد می توانید با ارسال اس ام اس به معرفی محصول بپردازید و نام تجاری خود را بر سر زبان ها بیاندارند.

نداشتن خرید

مجریان، مدیران و کارمندانی که تبلیغ را باور ندارند، به طور جدی می ‌توانند زیان‌آور باشند و تمامی مراحل را تحت ‌الشعاع قرار دهند.


خرید را با روشن کردن اهداف و مراحل عملیات تبلیغاتی به دست آورید.


نداشتن ارتباط

اگر درباره ‌ی برگزاری یک سمینار مهم به کارمندان اطلاعاتی نداده‌ اید می توانید در کم ترین زمان با ارسال اس ام اس آن ها را مطلع کنید یا اگر دیر به این فکر افتاده اید آن را برگزار نکنید و ارسال پیام را به 24 ساعت قبل از برگزاری موکول کنید.

در تمامی مسایل و جزئیات تبلیغات پیامکی خود سیاست آزادی بیان را به کار گیرید.

ترسی مبهم و نامحسوس

شرکت ‌ها در برخورد با تبلیغ پیامکی بیش ‌تر دچار ترسی مبهم و نامحسوس می‌ شوند. آن‌ ها نه از خود تبلیغ، که از احتمال شکستشان در تبلیغ واهمه دارند.

این ترس حتی می ‌تواند آنان را از آغاز و ادامه ‌ی کار باز دارد. هنگامی که تبیغ پیامکی خود را شروع می کنید از این ‌که بارها و بارها زمین بخورید و موفق نشوید، ترسی نداشته باشید زیرا حتی در صورت جواب دهی مناسب شما هزینه ی چندانی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی نکرده اید.

اطمینان و اهداف

بسیاری از شرکت‌ ها در واقع نمی ‌دانند که از تبلیغ با پنل اس ام اس چه می ‌خواهند یا انتظارشان از تلاش‌ های شبانه ‌روزی چیست؟ ابتدا اهدا‌فتان را مشخص و تنظیم کنید سپس، بپذیرید که تبلیغات یک مرحله است. در پایان، همواره از تناسب مراحل با اهدا‌فتان، اطمینان حاصل کنید.

نداشتن مسوولیت‌ پذیری

نداشتن حس مسوولیت‌ پذیری بدترین و بزرگ‌ ترین اشتباهی است که یک شرکت می ‌تواند مرتکب شود. داشتن اهداف واقع ‌بینانه و عملکرد سریع برای کسانی که در کار تبیلغ هستند، ضروری است. در غیر این صورت شما به مرگ آری گفته ‌اید و هیچ ‌چیز را عملی نساخته ‌اید.

نداشتن دست نوشته

همیشه اهداف خود را بنویسید زیرا هنگامی که کاری نوشته شود، انجام می‌ پذیرد. این احتمال را بدهید که هنگام نوشتن، دیدگاه و چشم‌ انداز شما به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

هدر رفتن سرمایه

اجرای عملیات 50 دلاری که از اجزای خوبی برخوردار است، می ‌تواند راه ‌گشاتر از عملیات 50000 دلاری باشد که به صورت ضعیفی طراحی شده است.

بسیاری از فنون تبلیغ ‌سنتی، مانند تبلیغات با پنل اس ام اس نمی‌ توانند بازخورد بالایی داشته باشند و در برآورد و ارزیابی هزینه‌ ها نتایج قابل قبولی ارائه دهند.


اشتباه رایج در هنگام تبلیغ

بیشتر تبلیغات تنها با این رویکرد نوشته می‌شوند که به هیچ دسته یا گروهی توهین نکنند. این قضیه پیشینه‌ای بسیار قدیمی دارد و شاید در رویکرد نوین، تبلیغات با سامانه اس ام اس بهتر باشد به گونه‌ای متفاوت به این مقوله نگاه شود. آیا تبلیغات شما به اندازه کافی مشتریان را جذب نمی‌کند؟

آیا هنوز هم نگران این هستید که تبلیغ شما برای دسته یا گروهی از مردم توهین برانگیز باشد؟ اصلا نگران نباشید 98 درصد تمام کسانی که از تبلیغ شما متنفرند هنگامی که به محصول شما نیاز دارند صد درصد از شما خرید خواهند کرد.

یعنی مشتریان برای شما هزینه‌ای ندارند، تنها ممکن است بخاطر اینکه نحوه تبلیغ شما را دوست ندارند در هنگام پرداخت وجه کمی غر بزنند.

اما در نهایت شما به هدف خود رسیده‌اید، مشتریان را به محصول مورد نظر جلب نموده‌اید و این هدف نهایی تبلیغات پیامکی است. این را نیز در نظر بگیرید که تبلیغات پیامکی روشی مقرون به صرفه تر از سایر رسانه ها است.


در تبلیغات پیامکی نکته مهم این است که همیشه جلب توجه مشتریان بالقوه و بالفعل بازار مهم‌ترین امر است.


تبلیغاتی مناسب تر است که قابلیت قانع کردن مشتریان را داشته باشد و آن‌ها را به برداشتن قدم بعدی یعنی خرید محصول یا کسب اطلاعات بیشتر وادار نماید.

شما به عنوان یک طراح تبلیغات یکی از 4 اشتباه رایج زیر را در هنگام طراحی تبلیغ را بکار می‌برید:

ارائه اطلاعات محض بدون قابلیت قانع کردن

تبلیغ پیامکی را طراحی نکنید که تنها ارائه دهنده اطلاعات است و هیچکدام از دو مزیت زیر را ندارند:

  • توانایی اثبات صحت ادعا
  • توضیح شاخصه‌های محصول نسبت به محصولات مشابه به مشتریان

تبلیغات تمیز و حرفه ای

توجه کنید که تبلیغات قابل پیش بینی مشتریان را غافلگیر نمی‌کند و ذهن‌ها را درگیر نمی‌نماید. کنجکاوی مشتریان را برنمی‌انگیزد و این تبلیغات معمولا در جلب توجه مشتریان، بالقوه و بالفعل شکست می‌خورند.

سرگرم کننده بودن بدون قابلیت قانع کردن

هیچگاه به دنبال طراحی تبلیغات سرگرم کننده و جذاب نباشید. به دنبال تبلیغات قانع کننده باشید.

تبلیغات پیامکی شما باید:

  • یک پیغام واضح را به مشتریان انتقال دهد.
  • مشتریان را وادار کند که خودشان را در حال خرید یا استفاده از محصول تصور کنند.
  • مشتریان خود را با تبلیغات پیامکی خود درگیر کنید.
  • وضوح پیامک شما در تبلیغ باید دقیقا ذهن مشتری را به سمت استفاده از محصول هدایت نماید.

اشتباه رایج در فراخوان تبلیغات

در تبلیغاتی که توسط پنل اس ام اس انجام می شود معمولا چندان توجهی به فراخوان پیامکی نمی ‌شود که البته یک اشتباه بسیار بزرگ است. ارسال اس ام اس تبلیغاتی شما باید دستورالعمل مشخصی در مورد حرکت بعدی مخاطب داشته باشد. یعنی باید بتوانید مشتری خود را آنالیز کنید و بعد شروع به تبلیغات خود کنید. بدون داشتن یک استراتژی درست به احتمال زیاد تنها پول و زمان خود را هدر خواهید داد.

یکی از این موارد این است که از مشتری بخواهید که کاری انجام دهد. مثلا با یک شماره تماس بگیرد یا برای وصول کوپن تخفیف خود اس ام اس را به شما نشان دهد. این فراخوان باعث حرکت داشتن اس ام اس شما شده و سودرسانی مشتریان را افزایش می ‌دهد. در این راستا پنل اس ام اس راهی آسان برای تبلیغات تجارت ها به شمار می آید.


اس ام اس ای که بتواند توجه مشتری را جلب کرده و توسط او خوانده شود اما از او درخواستی نداشته باشد، در حقیقت یک فرصت از دست رفته است.


به طور کلی تبلیغات از هر راه و روشی که انجام شود باز خورد دارد، اما انتخاب روشی که بیشترین بازخورد و کمترین هزینه را دارد بهتر است. استفاده از پنل اس ام اس برای ارسال اس ام اس یکی از روش های نوین تبلیغاتی است که برای تمامی حرفه ها کارامد است.

ما هم می‌ خواهیم که شما به موفقیت دست پیدا کنید، به همین دلیل است که اشتباهات رایج را برای شما می ‌آوریم که احتمال شکست یک برنامه ی تبلیغاتی را بالا می ‌برند.

همیشه درس گرفتن از اشتباهات دیگران بهتر است تا این که از اشتباهات خودمان درس بگیریم.

اگر می‌ خواهید که مخاطب به دقت اس ام اس تبلیغاتی شما را دنبال کند و پیشنهادات شما را مد نظر بگیرد، لازم است که از او برای ارسال اس ام اس اجازه بگیرید.

به این ترتیب، همواره مطمئن خواهید بود که تمام دریافت‌ کنندگان اس ام اس به پیشنهادات شما علاقه‌ مند هستند و هزینه ی انجام شده برای تبلیغات سوخت نخواهد شد.


مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.