با تبلیغات پیامکی مشتریان خود را افزایش دهید

با تبلیغات پیامکی مشتریان خود را افزایش دهید

سخت ترین چیز برای شروع و گسترش کسب و کار مشتری یابی است ولی شما به راحتی با تبلیغات سامانه اس ام اس می توانید مشتریان خود را افزایش دهید. با تبلیغات پیامکی  و ارسال اس ام اس مشتری ها مثل موروملخ به سمت محصولات شما هجوم می آورند. تبلیغات مانع از دست دادن مشتری می شود و بر روی سود و رشد کسب و کار تاثیر مستقیمی دارد.

نکاتی برای افزایش مشتری کسب و کار:

  • با ارسال پیام با مشتریان وارد رابطه شوید

سعی نکنید محصولات و خدمات خود را در صفحات شبکه های اجتماعی مردم به مشتریان بفروشید، بلکه سعی کنید با آن ها با ارسال اس ام اس وارد رابطه شوید.


هدف شما باید این باشد که با تبلیغات سامانه اس ام اس شناخته شوید و مردم شما را دوست خود بدانند.


فروش به کسانی که شما را دوست خود می دانند، بسیار راحت تر است.

  • برنامه ریزی کنید

با خود بنشینید و فکر کنید که مشتری های ایده آل تبلیغات پیامکی چه خصوصیاتی دارند.

اگر به کسب و کارها چیزی می فروشید، فکر کنید و ببینید کدام بخش به احتمال  بیشتری خریدار محصولات یا خدمات سامانه اس ام اس شما خواهد بود و چه فردی در چه سطحی از مسئولیت، ملزومات خرید مورد نظر را تعیین می کند.

اگر پاسخ این سوالات را نمی دانید پیامک بفرستید و از مدت  زمان چرخه خرید آگاه شوید.

آیا خرید محصول شما چرخه ای طولانی دارد و چندین نفر در آن دخیل اند؟ سپس به این فکر کنید که خریدار مورد نظرتان معمولا چطور محصولات و خدمات شما را پیدا می کند. بیشتر به حرف چه کسی گوش می دهد و از چه کسی برای خرید الگو می گیرد؟ همه این اطلاعات را یادداشت کنید و به دنبال تبلیغات پیامکی مرتبط بگردید.

راه هایی پیدا کنید که خود و اطلاعات تان در همان موقعیتی قرار بگیرد که افراد در بازار هدف شما حضور دارند، با ارسال اس ام اس شما دیده می شوید و آن ها هم می توانند محصولات و خدمات شما را پیدا کنند و بخرند.

  • به راحتی با بازار هدف خود در ارتباط باشید

امروزه در عرصه دیجیتال تبلیغات کسب و کار بسیار اهمیت دارد و شما می توانید با ارسال پیام به راحتی با بازار هدف خود در ارتباط باشید.

از تبلیغات با روزنامه ها و مجلات کاغذی پرهیز کنید زیرا در دسترس همگان قرار ندارد ولی گوشی موبایل امروزه به بخشی جدا ناپذیری از زندگی انسان ها تبدیل شده است.

به دنبال افرادی باشید که به تازگی ترفیع گرفته اند، جایزه برده اند، کسب و کارهای جدید افتتاح کرده اند یا به هر طریق دیگری ممکن است مشتری بالقوه شما باشند.

به این افراد پیام ارسال کنید و به آن ها به خاطر موفقیت شان تبریک بگویید.


تبلیغات مانع از دست دادن مشتری می شود

 

از دست دادن مشتریان هزینه‌ هایی شوک ‌آور به دنبال دارد. یک کسب ‌و کار معمولی سالانه حدود ۲۰ درصد از مشتریان خود را تنها به علت رسیدگی نکردن به آن ها از دست می ‌دهد در برخی صنایع رقم این ریزش تا ۸۰ درصد هم می ‌رسد. با پنل اس ام اس و ارسال اس ام اس تبلیغاتی مانع از دست دادن مشتریان خود شوید. تبلیغات به وجود آورنده صمیمیت و اعتماد بین مشتری و مدیران کسب و کار است.


حفظ مشتری با تبلیغات پیامکی روی سود و رشد کسب ‌و کار اثری می ‌گذارد که به لحاظ اهمیت نمی ‌توان آن را نادیده گرفت.


شما می توانید با ارسال پیامک با مشتریان خود در هر زمان و مکانی در ارتباط باشید.

نکات حفظ مشتری:

1-مانع ریزش مشتری شوید

تقریبا هر کسب‌ و کاری برخی از مشتریان خود را از دست می ‌دهد، اما واحد های تجاری معدودی به سنجش یا پیدا کردن تعداد مشتریان غیرفعال‌ شده ‌شان فکر می ‌کنند.

اغلب کسب ‌و کارها به این پارادوکس دچارند که زمان، هزینه و تلاش فراوانی را صرف ساختن رابطه‌ ی اولیه با مشتریان می‌ کنند و پس از آن این رابطه را بدون مراقبت رها می ‌کنند.

در برخی موارد به محض نهایی شدن فروش توجه ‌شان را به این رابطه از دست می ‌دهند، یا حتی بدتر به محض اینکه مشکل پیش‌ پا‌ افتاده‌ ی قابل حلی بروز می ‌کند مشتری را رها می ‌کنند فقط چون خود را مجبور به صرف مجدد هزینه برای جایگزینی مشتری از دست رفته می‌ بینند.

راحت‌ ترین کار برای توسعه‌ ی کسب‌ و کارتان با پنل اس ام اس این است که مشتریانی را که دارید حفظ کنید.

زمانی که بتوانید جلوی ریزش مشتری را بگیرید دو برابر یا سه ‌برابر کردن نرخ رشد امکان‌ پذیر است، زیرا دیگر مجبور نیستید ریزش ‌ها را جبران کنید تا ثبات شرایط فعلی کسب‌ و کارتان را حفظ کنید.

2-فروش های پی در پی

برخی فروشندگان در فروش اولیه عملکردی فوق ‌العاده دارند، بعد از آن بازی را رها می‌ کنند و در حالی که مشتریان به دنبال داد و ستد بیشتر هستند از آن ها چشم‌ پوشی می ‌کنند.

فروش در حقیقت پس از تصمیم اولیه ‌ی مشتریان برای خرید آغاز می ‌شود زیرا تقریبا همه ‌ی خریداران در معرض پشیمانی پس از خرید قرار دارند.

برای حفظ خریدی که نهایی شده باید تا تنور داغ است نان را بچسبانید از ترس ‌های مشتریان بکاهید و با اعمال‌ تان به آن ها نشان بدهید که واقعا برای شما اهمیت دارند.

وظیفه ‌ی شما این است که از آن ها تشکر کنید و مجددا به یادشان بیاورید که چرا تصمیم معامله با شما تصمیم درستی بوده است و سیستمی با پنل اس ام اس برای فروش مکرر به آن ها در نظر بگیرید و هربار به آن ها با ارسال اس ام اس ثابت کنید که تصمیم درستی گرفته‌ اند.

3- فعال کردن دوباره‌ ی مشتریان غیر فعال

وقتی ۲۵ تا ۶۰٪ از مشتریان غیر فعال پنل اس ام اس شما پذیرای تلاش‌ هایتان برای داد و ستد مجدد هستند منطقی نیست که برای جلب مشتریان جدید منابع عظیمی را صرف کنید.

تلاش‌ های شما باید به شیوه‌ ای درست و با ارائه‌ ی پیشنهادات مناسب به آن ها صورت بگیرد.

فعال کردن دوباره‌ ی مشتریان غیر فعال که همین حالا با شما و محصولتان آشنا هستند یکی از آسان ‌ترین و سریع ‌ترین راه‌ های افزایش منفعت در کسب ‌و کار است.

دوباره برای آن ها ارسال اس ام اس کنید و اعلام حضور کنید، بفهمید چرا دیگر خرید نمی ‌کنند، بر اعتراض ‌هایی که دارند فائق بیایید و به آن ها نشان بدهید که هنوز ارزشمند هستید.

با احترام گذاشتن به مشتریان، آن ها معمولا در عرض چند روز با انعام فوق ‌العاده‌ای از فروش و افزایش فراوان سود به شما پاسخ می ‌دهند علاوه بر این احترام به مشتری بهترین و وفادارترین مشتریان را نصیبتان خواهد کرد.


دستیابی به مشتریان بیشتر با تبلیغات ارسال اس ام اس

 

آیا تصمیم دارید برای دستیابی به مشتریان بیشتر با تبلیغات ارسال اس ام اس شروع کنید؟ اگر جواب شما مثبت باشد احتمالا قصد دارید یک پنل اس ام اس خریداری کرده و شروع به ارسال اس ام اس کنید اما فرستادن پیامک به تنهایی کافی نیست و شما باید یک برنامه مناسب برای تبلیغات پیامکی خود داشته باشید زیرا بدون داشتن یک استراتژی درست به احتمال زیاد تنها پول و زمان خود را هدر داده اید.

ارسال اس ام اس بهترین نوع تبلیغات در کسب و کار است.

لیست اشتباهاتی که احتمال شکست یک تبلیغات پیامکی را بالا می‌برند:

  •  نداشتن صمیمیت

پیامک یک روش ارتباط صمیمانه است این را به خاطر داشته باشید.


احتمالا شما اجازه مشترکان خود را گرفته‌اید که به شماره شخصی آن ها ارسال اس ام اس انجام دهید پس پیشنهادهای کسل‌ کننده عاری از خلاقیت و صمیمیت برای آن ها نفرستید.


مشتریان خود را بشناسید و با هدف به آن ها ارسال داشته باشید با یک عنوان ساده مثل مشتری عزیز آن ها را خطاب نکنید.

هیچکس دوست ندارد که ناشناخته باشد نام مشتریان را در پیامک خود ذکر کنید و به آن ها نشان دهید که برایتان اهمیت دارند.

  • نبود فراخوان در پیامک

معمولا چندان توجهی به این مساله نمی‌شود که البته یک اشتباه بسیار بزرگ است پیام شما باید دستورالعمل مشخصی در مورد حرکت بعدی مخاطب داشته باشد.

از مشتری بخواهید که کاری انجام دهد مثلا با یک شماره تماس بگیرد یا برای وصول کوپن تخفیف خود پیامک را به شما نشان دهد.

این فراخوان باعث حرکت داشتن پیامک شما شده و سودرسانی مشتریان را افزایش می‌دهد.

پیامکی که بتواند توجه مشتری را جلب کرده و توسط او خوانده شود اما از او درخواستی نداشته باشد در حقیقت یک فرصت از دست رفته است.

  •  نداشتن لیست شماره

ترجیحا برای شروع کار مشترکانی برای بازاریابی پیامکی خود جذب کرده و به این ترتیب یک لیست شماره جمع‌آوری کنید.

در ارسال تصادفی نمی‌توان مطمئن باشید که مخاطبان به پیامک شما علاقه‌مند هستند و احتمالا بازدهی تبلیغ پائین خواهد بود.

اما کسانی که به شما اجازه ارسال پیامک از طریق پنل اس ام اس را داده باشند مشترکان بالقوه شما هستند.

آن ها به تجارت شما علاقه دارند و می‌توانند تبدیل به مشتریان وفادارتان شوند پس بهتر است از همین حالا شروع به ایجاد یک لیست شماره شخصی بکنید.

  • پیامک‌های بیش از حد

جاری کردن سیلی از پیامک به تلفن همراه مشتریان یک راه مطمئن برای ایجاد مزاحمت است و موجب می‌شود که مشتری حتی به پیشنهادات پر منفعت شما هم پشت کند.

به صورت مستمر به مشتری خود ارسال پیامک از طریق پنل اس ام اس داشته باشید اما از حد خارج نشوید در غیر این صورت نتیجه تنها این است که مشتریان دیگر به دریافت پیامک‌های شما علاقه نخواهند داشت.

همچنین اگر قرار است که مشترک بگیرید به آن ها دقیقا بگویید که چند پیامک در ماه خواهید فرستاد و به حرف خود پایبند باشید.


تبلیغات راهی برای یافتن مشتری جدید

 

یکی از ارزشمند ترین دارایی هایی هر سازمانی مشتریان فعلی آن می باشند اما یافتن افراد جدید برای خرید محصول مهم‌ ترین بخش فرایند فروش است و شما می توانید با سامانه اس ام اس و ارسال اس ام اس مشتریان خود را افزایش دهید. هر چقدر تعداد مشتری ها بیشتر باشد حجم خرید و وفاداری بالاتری داشته باشند کسب و کار موفق تری خواهید داشت.

حفظ تعامل با مشتری از طریق تبلیغات پیامکی در عین سادگی و راحتی تاثیرگذاری و قدرت بسیار بالایی دارد.

به خرید اهمیت دهید نه محصولات خریداری شده


افرادی که با ارسال اس ام اس از شما خرید می کنند محصولات یا خدمات را نمی ‌خرند،‌ بلکه نتایج یا مزایا را می‌ خرند.


برای شروع فرایند جذب مشتری آن هم با سامانه اس ام اس باید فهرستی از مزایای مختلفی که مشتری با استفاده از محصول یا خدمت شما به دست می ‌آورد را تهیه کنید.

اگر مزایای مختلفی دارید، آن‌‌ ها را اولویت ‌بندی کنید و بهترین مزیتی که مشتری تجربه می ‌کند را مشخص کنید.

مرحله بعد از جذب مشتری توسط ارسال اس ام اس این است که مشتری یا شخصی را پیدا کنید که به احتمال زیاد محصول را می‌ خرد و این کار را فورا انجام می‌ دهد.

باید محصول را با یکی از دو روش زیر تعریف کنید:

  • می ‌تواند چه مشکلی را حل کند؟
  • مشتری ایده‌ آل چه مشکلی دارد که محصول شما می ‌تواند آن را حل کند؟

شما به دنبال افرادی هستید که مشکلی دارند و مایل هستند در ازای حل آن مبلغی به شما بپردازند، می دانید که با پرسیدن سوالات خوب و گوش کردن دقیق به پاسخ‌‌ ها این مشکل را پیدا می ‌کنید.

مشکلات در سه گروه دسته‌ بندی می ‌شوند:

1- پنهان و مبهم

وقتی مشکلی پنهان و مبهم باشد مشتری می داند که مشکلی دارد ولی نمی ‌داند چیست، بنابراین نمی ‌داند چطور آن را حل کند.

یکی از بزرگترین موفقیت ها در فروش با ارسال اس ام اس زمانی به دست می‌ آید که به مشتری نشان دهید مشکلی دارد که از آن بی ‌اطلاع است و اینکه می ‌توانید با روشی به ‌صرفه آن را از میان بردارید.

2- واضح و شفاف

در مشکلات ساده و شفاف مشتری می داند که مشکلی دارد و همچنین می ‌داند مشکلش چیست بنابراین می تواند با استفاده از تبلیغاتی که با سامانه اس ام اس برایش ارسال می شود به دنبال محصول مورد نیاز خود باشد.

3- مشکلاتی که اصلا وجود ندارد

اغلب وقتی با مشتری احتمالی تماس می ‌گیرید و به دنبال شخصی هستید که مشکلی داشته باشد و محصولتان بتواند آن را حل کند، در واقع می‌ فهمید مشتری اصلا مشکل ندارد، به محصول شما نیازی ندارد و شرایط فعلی ‌اش بسیار مناسب است.


 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *