توازن بین مشتری و محصول

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

کسانی که برای یک سازمان پنل اس ام اس کار می کنند باید بدانند که در مورد آن سازمان و محصولات همواره تصویر مثبتی به مشتری ارائه کنند. همیشه خود را به جای مشتری بگذارید و آنگاه بپرسید آیا این سازمان از ورود من استقبال به عمل می آورد؟ هر قدر مشتری را بیشتر درک کنید توازن بین مشتری و محصول با ارسال اس ام اس به صورتی در می آید که کفه ترازو به نفع مشتری سنگین تر خواهد شد.

با تبلیغات پیامکی در کمترین زمان با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید.

شما نیز مانند هر کسب و کار دیگری روش های تبلیغات پیامکی خاص خود را دارید و به احتمال زیاد آن ها را مدام تکرار می کنید. اگر راهی جدید را تجربه کنید، احتمال این بیشتر می شود که افراد جدید شما را آزمایش کنند بنابراین به آدم های جدید دست خواهید یافت.

اگر محصولات یا خدمات تکراری و قدیمی را ارائه دهید و آن ها را با روش های قدیمی تکراری بازاریابی کنید قطعا با همان آدم های قدیمی مواجه خواهید شد.


ارائه یک سرویس یا کالای جدید و مطلع ساختن افراد با ارسال اس ام اس از آن راهی برای جذب مشتری جدید خواهد بود.


نکات زیر را در تبلیغات در نظر بگیرید:

1- شکایت یعنی هدیه

۹۶ درصد از مشتریان ناراضی شکایت خود را ابراز نمی ‌کنند. آن ها به سادگی از مسئله رد می ‌شوند و هرگز نخواهید فهمید چرا. دلیلش این است که آن ها نمی‌ دانند چطور باید شکایت کنند، حوصله‌ ی دردسر ندارند، خیلی می ‌ترسند یا فکر می ‌کنند کارشان تاثیری نخواهد گذاشت.

در حالی که به شما نمی ‌گویند مشکلشان چیست، مطمئنا به افراد زیاد دیگری خواهند گفت.

داشتن سیستم پنل اس ام اس برای ابراز این شکایت ‌ها از سوی مشتریان نیرویی حیاتی برای کسب ‌و کارتان خواهد بود.  به همین دلیل است که مشتریانی که شکایت‌ هایشان را ابراز می ‌کنند درحقیقت به شما هدیه می ‌دهند.

متوجه باشید که آن ها هنوز با شما حرف می‌ زنند، به شما فرصت دوباره داده ‌اند تا رضایتشان را به آن ها بازگردانید و خوشحال ‌شان کنید.

طرز رفتار شما با ارسال اس ام اس قدردانی در واکنش به شکایت آن ها شانس دوباره برای نشان دادن خودتان و ایجاد وفاداری ‌ای حتی عمیق‌ تر در آنان است.

2- ارائه برنامه های تشویقی برای مشتری

شما می توانید با برنامه هایی که برای تشویق مشتریان وفادار در نظر می گیرید به آن ها اثبات کنید که برای شما مهم هستند و شما در همه حال به فکر آن ها هستید.

مثلا با در نظر گرفتن تخفیفی به آن ها اطمینان دهید که در همه حال الویت با مشتریان قدیمی است.

با ارسال پیام با پنل اس ام اس در مناسبت های گوناگون می توانید لحظات به یادماندنی برای مشتریان رقم بزنید.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *