یک استراتژی درست برای تبلیغات

سامانه اس ام اس

یافتن یک استراتژی درست برای تبلیغات موفق یکی از سخت‌ترین چالش‌های صاحبان کسب و کار است. تبلیغات با سامانه اس ام اس اصلی‌ترین دلیل موفقیت در هر کسب و کاری است. سامانه اس ام اس امکان دسترسی به مخاطب را برای شما فراهم می کند.

نکاتی مهم برای موفقیت در تبلیغات پیامکی انبوه:

  • امکان یک گفتگوی دو طرفه را فراهم کنید

پیامک مانند یک خیابان دوطرفه است و کاربران می‌توانند به پیامک‌های شما به راحتی پاسخ دهند.


ایجاد راهی برای گفتگوی آسان می‌تواند به تعهد، دلبستگی، رفع ابهام و پاسخ به سوالات احتمالی مخاطبان منجر شود.


  • استفاده از تبلیغات سامانه اس ام اس برای خرید و فروش حضوری

برخلاف ایمیل که اغلب به افزایش فروش آنلاین منجر می‌شود تبلیغات سامانه اس ام اس به دلیل ماهیت پرسرعت خود می‌تواند به حضور مشتریان بیشتر در فروشگاه‌های واقعی کمک کنند.

از سوی دیگر حضور مشتریان در فروشگاه تنها به خرید یک محصول خاص خلاصه نمی‌شود مشتریان اغلب به خرید محصولات دیگر نیز علاقه نشان می‌دهند و به طور معمول سبد خرید فیزیکی این مشتریان سه برابر بیشتر از میزان خرید آنلاین آن ها است.

  • پیامکی ساده و قابل ‌فهم ارسال کنید

پیامی که مخاطبان دریافت می‌کنند باید ساده و قابل فهم باشد و هیچ نکته مبهمی را در ذهن ایشان ایجاد نکند.

با وجود نرخ باز کردن 98 درصد تبلیغات پیامکی در مقایسه با نرخ 22 درصد بازاریابی ایمیلی بازخورد مخاطبان به میزان زیادی به مفهوم بودن پیام شما بستگی دارد.

  • اجازه دهید تا مشتریان شما را انتخاب کنند

در یک تبلیغات با سامانه اس ام اس رضایت مخاطبان حرف نخست را می‌زند بنابراین اجازه دهید تا خودشان در تبلیغات شما ثبت‌نام کنند.

این ثبت‌ نام اختیاری با روش‌های مختلفی انجام می‌شود روش‌هایی مانند پر کردن یک چک باکس در هنگام یک نام‌نویسی اینترنتی و یا فرستادن یک پیامک به منظور کسب رضایت از مخاطبان برای ادامه ارسال پیامک‌های تبلیغاتی است.

در هر صورت جمع‌آوری شماره‌های بیشتر با روش‌های اخلاقی در موفقیت یک تبلیغات سامانه اس ام اس بسیار مؤثر خواهد بود.

افزون بر این همان‌گونه که برای مشتریان امکان ثبت‌نام اختیاری را فراهم می‌کنید اجازه انصراف از شرکت در تبلیغات  را نیز بدهید.

این کار اگرچه در ظاهر موجب کاهش تعداد مخاطبان شما می‌شوند اما در حقیقت از ایجاد یک موج اعتراضی در فضای حقیقی و مجازی علیه شما جلوگیری می‌کند.

  • مخاطبان خود را به انجام یک کاری دعوت کنید

فراخوان به عمل نکته مهمی در ارسال پیامک تبلیغاتی است مشتریان شما باید بدانند که چرا پیامک شما را دریافت کرده‌اند و باید در قبال آن چه کاری انجام دهند.

سعی کنید درخواست‌تان از مشتریان واضح و گوبا باشد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *