قانون ارزشمند در تبلیغات پیامکی را بدانید

پنل اس ام اس

بگذارید بدون حاشیه به سر اصل مطلب برویم. آیا تا به امروز عبارت مجوز تبلیغات پیامکی را شنیده اید؟ بگذارید پاسخش را خودم حدس بزنم (خیر)، هر چند که این عبارت به خودی خود، قانون را توضیح می دهد، اما ما می خواهیم که کمی بیشتر این قانون ارزشمند تبلیغات پیامکی که توسط پنل اس ام اس انجام می شود را برایتان شرح دهیم. وقتی از استفاده از پنل اس ام اس صحبت می کنیم، این قانون بازاریابی به شما اجازه نمی دهد که بدون رضایت کاربران، شماره تلفن شخصی آنها را به فهرست پیامکی خود اضافه کنید.

حال شاید بپرسید که این عبارت چرا به یک قانون تبدیل شده است؟

در جواب به شما پیشنهاد می کنیم که این متن را تا انتها مطالعه نمایید.


در قسمت بالا گفتیم که وقتی از استفاده از پنل اس ام اس صحبت می کنیم، این قانون بازاریابی به شما اجازه نمی دهد که بدون رضایت کاربران، شماره تلفن شخصی آنها را به فهرست پیامکی خود اضافه کنید.


مسلما این قانون، یک قاعده ی اخلاقی است و متاسفانه  در کشور ما نظارتی بر این مسئله صورت نمی گیرد و شما به راحتی می توانید با قرار دادن چند عدد، شماره تلفن های بسیاری را در فهرست خبرنامه پیامکی خود قرار دهید.

اما این کار نه تنها غیر اخلاقی است، بلکه هیچ سودی برایتان ندارد.

تنها چیزی که این روش بازاریابی غیر اخلاقی برای شما دارد، هزینه ی اضافی است. بنابراین اگر به اخلاقیات پایبند باشید، تنها در صورت رضایت کاربران و مشتریان، شماره ی آن ها را به فهرست خبرنامه پیامکی خود می افزایید.

برای مثال، شما ایمیلی را برای مشتریان خود ارسال می کنید و از آن ها می خواهید که به عضویت خبرنامه پیامکی شما در بیایند. در این لحظه یکی از مشتریان شما ایمیلی حاوی متن زیر برای شما ارسال می کند.

ایمیلی که نشانه ای از رضایت مشتری برای پیوستن به پنل اس ام اس شماست.

در سمت دیگر این قضیه، فرض کنیم که شما از طریق یکی از شبکه های اجتماعی با مشتریان خود در ارتباط هستید و برای آنها نیز پیام دعوت می فرستید.

آن ها پیغام شما را دریافت می کنند و نه به عضویت خبرنامه شما در می آیند و نه پیغامتان را پاسخ می دهند. یادتان باشد که پیام شما اعتبار شماست.

اما شما می توانید مشاهده کنید که آن ها در قسمت اطلاعات خود، شماره ی تلفن همراه خود را در معرض دید عموم قرار داده اند.

آیا شما می توانید بر اساس این مشاهده شماره ی آنها را در فهرست خبرنامه پیامکی خود قرار دهید؟

مطمئنا خیر.

هر چند شاید این دو شرایط در نگاه اول کاملا مشابه باشند، اما کاملا واضح است که کدام فرد را می توان بر اساس قانون قانون ارزشمند در تبلیغات پیامکی به فهرست خبرنامه ی پیامکی اضافه نمود.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *