ارتباط موثر با مشتریان از طریق پیامک تبلیغاتی

ارسال اس ام اس,سامانه ارسال اس ام اس

 

ارتباط با مشتریان از طریق پیامک تبلیغاتی یک روش بهینه و زودبازده برای حفظ ارتباط و تعامل با مخاطب است. برای داشتن یک کسب و کار موفق، بالا بردن کیفیت کالا و خدمات به تنهایی کافی نیست. در کنار آن باید بتوانید در کم‌ترین زمان ممکن بیشترین مخاطب و جامعه هدف شغل خود را پیدا کنید. شاید فکر کنید چطور می‌توانید این کار را انجام دهید. با ثبت‌نام و عضویت در یک سامانه پیامکی معتبر و با شماره‌های به روز مانند سامانه پیامکی سیگنال، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر نمی‌توانید مشتریان را بعد از هر خرید ماندگار کنید و در تبلیغات و بازاریابی محصولات خود مشکل دارید، ارتباط با مشتریان از طریق پیامک تبلیغاتی بهترین گزینه است.

با کدام تبلیغ ارتباط بهتری با مشتری خواهیم داشت؟

اگر می‌خواهید ارتباط موثری با مشتریان خود داشته باشید، ابتدا باید انواع روش‌های ارتباطی را بررسی کنید و مزایا و معایب هر نوع تبلیغ را بسنجید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. از میان تمام روش‌های بازاریابی، تبلیغات پیامکی بهترین گزینه است زیرا در مقایسه با دیگر انواع تبلیغات، کارایی بالاتری دارد. در این قسمت به بررسی مزایای استفاده از پیام کوتاه در برقراری ارتباط با مشتریان می‌پردازیم:

1.پیامک تبلیغاتی و ایمیل

تبلیغات ایمیلی به ساخت قالب، طراحی گرافیکی و تنظیمات فراوانی نیاز دارد، اما تبلیغات پیامکی به راحتی در قالب 160 کاراکتر 70 کاراکتر فارسی ساخته و ارسال می‌ شود. از طرف دیگر در تبلیغات ایمیلی خبری از ارسال تبلیغ بر اساس، سن، جنسیت، نام و علایق مشتری نیست در صورتی که با تبلیغ پیامکی می توانید به راحتی بر اساس سن، جنسیت و… ارسال داشته باشید. از طرفی ممکن است همه مشتریان به اینترنت و ایمیل دسترسی نداشته باشند در حالی‌ که پیامک تبلیغاتی در هر زمانی به موبایل مخاطب می‌رسد.

2.پیامک تبلیغاتی و تبلیغات محیطی

تبلیغ با بیلبورد، تراکت، بنر، بروشور، کاتالوگ و…برای بیشتر فروشندگان و صاحبین کسب و کار جذاب است اما امکان هدررفت هزینه در این نوع تبلیغات زیاد است. ممکن است بعضی از تراکت‌ها و بروشورها به دست مخاطب درست نرسد و از بین برود. اما پیامک تبلیغاتی به راحتی به شماره‌های مخاطبین هدف می‌رسد. بیشتر پیامک‌ها هم از طرف مخاطبین باز شده و خوانده می‌شود. پس ارتباط با مشتریان از طریق پیامک تبلیغاتی به صرفه‌تر است.

3.پیامک تبلیغاتی و شبکه‌های مجازی

امروزه بخش مهمی از بازاریابی شرکت‌ها و موسسات از طریق شبکه‌های مجازی به ویژه اینستاگرام و تلگرام است. این روش جذاب و کارآمد است اما نه همیشه! مشتریان و مخاطبین شما همیشه آنلاین نیستند یا ممکن است همیشه به اینترنت دسترسی مداشته باشند. اما پیامک تبلیغاتی به صورت انبوه در هر زمانی از شبانه‌روز ارسال می‌شود و به دست همه می‌رسد.

4.پیامک تبلیغاتی و تبلیغات تلویزیونی و رادیویی

این نوع تبلیغات اگر به درستی انجام شود، بسیار جذاب است اما هزینه بالایی دارد در حالی که تبلیغ با پیامک، کم‌هزینه‌ترین نوع بازاریابی است که مخاطبین گسترده‌ای را پوشش می‌دهد.

 

چگونه از طریق پیامک تبلیغاتی ارتباط موثری با مشتری داشته باشیم؟

اگر تصمیم گرفته‌اید ارتباط موثر با مشتریان از طریق ارسال پیامک داشته باشید و میزان فروش خود را افزایش دهید، به نحوه برقراری ارتباط پیامکی موثر با مشتری توجه کنید:

1.احترام به نظر مخاطب و ارسال کد لغو دریافت پیامک تبلیغاتی

مخاطبان شما باید خودشان بخواهند که پیامک تبلیغاتی دریافت کنند، در غیر این صورت ارسال پیام‌های تبلیغاتی نه تنها تاثیر منفی بر روی برند تجاری شما دارد، بلکه هزینه‌ای اضافی را به شما تحمیل می‌کند. با ارسال پیامک کد لغو، به مخاطبین خود نشان می‌دهید برایشان ارزش قائلید. این کار برند شما را در ذهن‌ها ماندگار می‌کند و امکان بازگشت مشتری بسیار زیاد است.

ارسال اس ام اس,سامانه ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس

2.شخصی‌سازی پیامک تبلیغاتی

می‌توانید برای صمیمیت بیشتر به ویژه برای مخاطبین قدیمی فروشگاه یا خدمات خود، برخی از پیامک‌ها را با نام شخصی‌شان ارسال کنید. البته احترام و ادب را رعایت کنید.

3.نظرسنجی و آگاهی از علاقه و نیازهای مشتریان

یکی از راه‌های ارتباط با مشتریان از طریق پیامک تبلیغاتی ، ارسال اس ام اس‌ نظرسنجی درباره کالا یا خدمات خود، می‌توانید روی کیفیت و کمیت محصولات و خدمات خود کار کنید. شاید برخی از کالاها یا خدمات خریدار یا مراجع‌کننده کم‌تری داشته باشد. با حذف  و جایگزینی آن‌ها با کالاها و خدمات مفیدتر، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید.

4.ارسال پیامک تبلیغاتی لینک‌دار

یکی دیگر از روش‌های ارتباط از طریق پیامک تبلیغاتی، ارسال پیامک لینک‌دار است. در متن پیامک‌های تبلیغاتی خود، از لینک پیج اینستاگرام، آدرس کانال تلگرام یا آدرس سایت استفاده کنید. از این طریق مشتریان با دیدن تصویر کالا یا خدمات در صفحات مجازی شما، بیشتر به خرید ترغیب می‌شوند.

5.انتخاب درست جامعه هدف

می‌توانید از بانک شماره‌های طبقه‌بندی شده پنل پیامکی‌ای که در آن عضو هستید استفاده کنید و بر اساس نوع کالا یا خدماتی که ارائه می‌دهید، مخاطبین خود را بر اساس سن، جنسیت، شغل و…انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید ارتباط موثر و مفیدی با مخاطبین خود برقرار کنید.

جمع‌بندی

ارتباط با مشتریان از طریق پیامک تبلیغاتی بدون شک بهترین گزینه برای حفظ و ماندگاری مخاطبین و افزایش فروش است. در تبلیغات چند نکته باید در نظر گرفته شود از جمله هزینه، سرعت، گستردگی تا بتواند مفید و موثر باشد. تمام این نکات مهم را پیامک تبلیغاتی دارد. شما می‌توانید با ما در سامانه پیامکی سیگنال در ارتباط باشید تا شما را برای داشتن ارتباطی موثر با مشتریان راهنمایی کنیم. 32008-025

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *