تفاوت دیدن و خواندن پیامک تبلیغاتی

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

ممکن است فکر کنید هیچ تفاوتی بین دیدن و خواندن پیامک تبلیغاتی نیست ولی این کاملا نادرست است. درست است که ارسال اس ام اس توسط سامانه اس ام اس راه تبلیغاتی مناسبی است اما در واقع از خواندن یک پیامک تبلیغاتی تا دیدن آن پیامک، از زمین تا آسمان فاصله است.


بسیاری از کسب و کارها با ارسال اس ام اس تبلیغاتی نامناسب به مشتریان و مخاطبان، فرصت دیده شدن را از خود میگیرند.


خلاقیت در ارسال

اگر در ارسال اس ام اس تبلیغاتی هرچه بیشتر با خلاقیت خود مشتریان را شگفت زده کنید، بیشتر فرصت جلب اطمینان مشتریان خود را خواهید داشت.

با توجه به این که تبلیغات پیامکی پر قدرت ترین ابزار مدیریتی در بازاریابی است، اما در این میان پیامک های تبلیغاتی که بدون توجه به اصول صحیح ارسال اس ام اس تبلیغاتی از طریق سامانه اس ام اس فرستاده می شوند، تنها دیده می شوند و مشتریان به محتوای درون پیامک تبلیغاتی آن توجه نمی کنند که این اتفاق شما را به مرز شکست نزدیک و نزدیک تر می کند.

تا جایی که حتی مشتریان پیامک شما را نخوانده پاک کنند.

تاثیر متن پیامک

بنابراین بهتر است ابتدا احساس مخاطبان پیام های تبلیغاتی هنگام دریافت پیامک تبلیغاتی را بدانید و بشناسید و سپس پیامکی تبلیغاتی ارسال کنید که آنقدر جذاب باشد تا مخاطب پیامک تبلیغاتی را مجبور به خواندن دقیق آن کند.

این دقیقا همان روشی است که بازاریابان موفق پیامکی توانسته اند از طریق ارسال پیامک تبلیغاتی مشتریان بیشتری را جذب کنند و فروش بیشتری را حاصل شوند.

انتظارات ساده از پیامک تبلیغاتی:

  • محصولی که آنها نیاز دارند معرفی کند.
  • اطلاعات مفید و با ارزشی را در اختیار آنها قرار دهد.
  • کوتاه و مختصر و مفید باشد.
  • ساده ترین راه ارتباطی در آن مشخص شود.
  • اطلاعات لازم برای معرفی محصول به طور مختصر بیان شده باشد.
  • سود و مزیتی برایشان در خرید محصول وجود داشته باشد.

اما در مقابل عدم رعایت این موارد به مرور زمان باعث می شود مخاطبان به پیامک تبلیغاتی شما توجهی نداشته باشند و در این صورت تبلیغات پیامکی اثرگذار نخواهید داشت.

فراموش نکنید که اگر بتوانید توجه مخاطب را به اندازه کافی به پیامک تیلیغاتی ارسال شده جلب کنید، بدون شک فرآیند فروش محصول را ساده تر خواهید کرد.

چرا که مشتریان اعتماد بیشتری به شما می کنند و ترجیح می دهند اگر خرید خود را از طریق بازاریابی پیامکی انجام می دهند، از معتبرترین و مورد اطمینان ترین این پیامک ها خرید کنند.


تمرکز در خواندن متن پیامک تبلیغاتی

 

آمارها نشان می دهد پس از ارسال اس ام اس تبلیغاتی توسط سامانه اس ام اس بیشتر مخاطبان پیامک های دریافتی خود را در ۱ دقیقه ابتدایی مطالعه می کنند و در لحظه خواندن همه حواس خود را در خواندن متن پیامک تبلیغی متمرکز می کنند.

هزینه معقول

فرض کنید چاپ کاتالوگ و توزیع آن به مخاطبان، حدود ۱۰۰ تومان هزینه داشته باشد، اما اگر برای هر نفر دو پیامک تبلیغاتی توسط سامانه اس ام اس ارسال شود، بیش از ۲۰ تومان خرج نخواهد داشت.

علاوه بر این مدیریت تیراژ ارسال اس ام اس تبلیغاتی بسیار آسان تر است. شاید هیچ گاه نشود ۱۰۰ برگ کاتالوگ با هزینه مناسب چاپ کرد، اما با همین مقدار پول ۱۰۰۰ پیام کوتاه فرستاد بدون اینکه تیراژ پایین روی هزینه هر پیامک تبلیغاتی تاثیر منفی داشته باشد.

نتایج بررسی های انجام شده در زمینه سنجش تاثیر تبلیغات در فروش این بود که تبلیغات پیامکی نسبت به سایر تبلیغات از عملکرد بهتری برخوردار است.

محبوبیت روش تبلیغاتی

استفاده از خدمات سامانه اس ام اس در بین مردم جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است. به عقیده بسیاری از مردم، استفاده از خدمات پیامک به دلیل ارزان بودن به سرعت فراگیر شده ‌است.


 در حال حاضر ۸۳ درصد از کاربران انگلیسی و ۷۹ درصد از کاربران آلمانی تلفن همراه از سرویس پیامکی استفاده می‌ کنند.


تاریخچه خدمات پیامکی

استفاده از خدمات پیامکی در ایران برای نخستین بار در سال ۱۳۸۱ مورد بهره‌ برداری قرار گرفت. از سال ۱۳۸۱ به بعد استفاده از پیامک به ‌تدریج در بین کاربران ایرانی تلفن همراه فراگیر شد.

در سال ۱۳۸۵، ۸ میلیارد پیامک در ایران مبادله شد. سال ۱۳۸۵ روزانه ۲۰ میلیون پیام کوتاه توسط کاربران تلفن همراه در ایران رد و بدل می ‌گردید که آمار اس ام اس در روزهای خاص و اعیاد مختلف بیشتر می‌ شد.

خدمات پیامک

خدمات پیامک از طریق جی اس ام مودم نیز یکی دیگر از راه‌ های ارسال انبوه پیام کوتاه ‌است. در این سیستم ها، نرم ‌افزاری به همراه مودم روی کامپیوتر افراد نصب شده و مدیریت پیام کوتاه انجام می ‌گیرد.

ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت

ارسال و دریافت پیام کوتاه از طریق تلفن ثابت، یکی از سرویس ‌های ارزش افزوده ‌ای است که در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده گسترده مشترکین قرار می ‌گیرد.

همچنین به عنوان یک سرویس متداول در مخابرات جهان توانسته ‌است جایگاه خود را با تدوین استانداردهای اس ام اس و قوانین مشخص ارتقا بخشد.


 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *