تمرکز در خواندن متن پیامک تبلیغاتی

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

آمارها نشان می دهد پس از ارسال اس ام اس تبلیغاتی توسط سامانه اس ام اس بیشتر مخاطبان پیامک های دریافتی خود را در ۱ دقیقه ابتدایی مطالعه می کنند و در لحظه خواندن همه حواس خود را در خواندن متن پیامک تبلیغی متمرکز می کنند.

هزینه معقول

فرض کنید چاپ کاتالوگ و توزیع آن به مخاطبان، حدود ۱۰۰ تومان هزینه داشته باشد، اما اگر برای هر نفر دو پیامک تبلیغاتی توسط سامانه اس ام اس ارسال شود، بیش از ۲۰ تومان خرج نخواهد داشت.

علاوه بر این مدیریت تیراژ ارسال اس ام اس تبلیغاتی بسیار آسان تر است. شاید هیچ گاه نشود ۱۰۰ برگ کاتالوگ با هزینه مناسب چاپ کرد، اما با همین مقدار پول ۱۰۰۰ پیام کوتاه فرستاد بدون اینکه تیراژ پایین روی هزینه هر پیامک تبلیغاتی تاثیر منفی داشته باشد.

نتایج بررسی های انجام شده در زمینه سنجش تاثیر تبلیغات در فروش این بود که تبلیغات پیامکی نسبت به سایر تبلیغات از عملکرد بهتری برخوردار است.

محبوبیت روش تبلیغاتی

استفاده از خدمات سامانه اس ام اس در بین مردم جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است. به عقیده بسیاری از مردم، استفاده از خدمات پیامک به دلیل ارزان بودن به سرعت فراگیر شده ‌است.


 در حال حاضر ۸۳ درصد از کاربران انگلیسی و ۷۹ درصد از کاربران آلمانی تلفن همراه از سرویس پیامکی استفاده می‌ کنند.


تاریخچه خدمات پیامکی

استفاده از خدمات پیامکی در ایران برای نخستین بار در سال ۱۳۸۱ مورد بهره‌ برداری قرار گرفت. از سال ۱۳۸۱ به بعد استفاده از پیامک به ‌تدریج در بین کاربران ایرانی تلفن همراه فراگیر شد.

در سال ۱۳۸۵، ۸ میلیارد پیامک در ایران مبادله شد. سال ۱۳۸۵ روزانه ۲۰ میلیون پیام کوتاه توسط کاربران تلفن همراه در ایران رد و بدل می ‌گردید که آمار اس ام اس در روزهای خاص و اعیاد مختلف بیشتر می‌ شد.

خدمات پیامک

خدمات پیامک از طریق جی اس ام مودم نیز یکی دیگر از راه‌ های ارسال انبوه پیام کوتاه ‌است. در این سیستم ها، نرم ‌افزاری به همراه مودم روی کامپیوتر افراد نصب شده و مدیریت پیام کوتاه انجام می ‌گیرد.

ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت

ارسال و دریافت پیام کوتاه از طریق تلفن ثابت، یکی از سرویس ‌های ارزش افزوده ‌ای است که در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده گسترده مشترکین قرار می ‌گیرد.

همچنین به عنوان یک سرویس متداول در مخابرات جهان توانسته ‌است جایگاه خود را با تدوین استانداردهای اس ام اس و قوانین مشخص ارتقا بخشد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *