تفاوت های ایمیل و پیامک

پنل اس ام اس

اگر شما دارای یک کسب و کار و یا در مرکزی در حال کار هستید حتما به دنبال راه حلی برای تبلیغات محصول یا خدمات خود هستید، اما بین تبلیغات با پنل اس ام اس و تبلیغ ایمیلی دودل هستید، در این مقاله تفاوت ایمیل و تبلیغات پیامکی را بیان می کنیم.

حال چگونه تبلیغات پیامکی را با تبلیغات ایمیلی مقایسه کنیم و چگونه میزان اثر بخشی این دو روش تبلیغات را با هم مقایسه کنیم؟

میانگین نرخ باز شدن ایمیل های تبلیغاتی تنها 22درصد است، در حالی که همین نرخ برای تبلیغات پیامکی با پنل اس ام اس 99 درصد می باشد.

این ارقام بدین معنی است که، پیامک های تبلیغاتی با احتمال ۴ برابر بیشتر نسبت به ایمیل های تبلیغاتی دیده می شوند. پنل اس ام اس یکی از پرقدرتمندترین ابزارهای مدیریتی است.


نرخ اثر بخشی و مثمر ثمر بودن تبلیغات با پنل اس ام اس، سه تا چهار برابر بیشتر از تبلیغات ایمیلی است. 


یکی از نکات مهم این است که تبلیغ ایمیلی کلا برای تبلیغ هایی در بازه های زمانی طولانی می باشد، اما پیامک برای بازه های سریع و لحظه ای است.

به طور مثال اگر قصد تخفیف برای روز خاصی به عنوان عید، روز مادر را دارید برای شما بازه ی زمانی بسیار مهم می باشد.

در اینصورت پیامک تبلیغاتی، امکان برقراری ارتباط در لحظه را فراهم می کند، اما در ایمیل شما باید منتظر بازکردن ایمیل ها برای بازه ی طولانی باشید که این بازه شاید مدت ها طول بکشد.

مشتریان شما زمانیکه پیامک تبلیغاتی شما را دریافت می نمایند، در همان لحظه گوشی موبایل آنها در دستشان بوده و امکان برقراری تماس در همان لحظه برای آن ها فراهم می باشد.

اما بسیاری از کاربران، ایمیل را روی سیستم های کامپیوتری خود و در زمان فراغت یا در شب و یا محل کار بررسی می کنند که در هیچ یک از این زمان ها شاید امکان برقراری ارتباط به سادگی میسر نباشد.

گوشی موبایل ابزاری است که امروزه از فرد نوجوان تا پیر یا زن و مرد در اختیار همگان بوده و استفاده از پیامک نیاز به دانش خاصی ندارد.

پس طیف گسترده تری از افراد با این تکنولوژی در ارتباط خواهند بود و جامعه هدف گسترده تری را مورد هدف قرار می دهد، اما در مقابل ایمیل مخاطبان خاص خود که غالبا افراد حرفه ای تری هستند را می طلبد که از جامعه هدف می کاهد.

در نتیجه در جذب مشتری و تعداد افرادی که به عنوان مشتری می توان روی آنها حساب کرد کمتر خواهد شد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *