12 روش پیدا کردن جامعه هدف پیامکی

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

 

جامعه هدف پیامک تبلیغاتی، اولین و مهم‌ترین نکته‌ایست که باید قبل از ارسال پیامک، به آن توجه کنید. برای چه کسانی می‌خواهید پیامک تبلیغاتی ارسال کنید؟ آیا مخاطبین شما اولیت‌بندی دارند؟ آیا سن، جنسیت، تحصیلات و شغل مخاطبین شما اهمیت دارد؟ آیا نوع محصولات یا خدمات شما با جامعه هدف پیامکی که انتخاب کرده‌اید، تناسب دارد؟ آیا از مشاوره کارشناسان یک سامانه پیامکی معتبر و کارآمد بهره می‌برید؟ تمام این نکات، برای داشتن یک نتیجه مطلوب از پیامک تبلیغاتی، بسیار مهم است.

 

 جامعه هدف پیامک تبلیغاتی چیست؟

برای اینکه محصولات و خدمات خود را به راحتی و هر چه سریع‌تر به فروش برسانید، ابتدا باید جامعه هدف و بهترین مخاطب خود را بشناسید. شما در بازار کسب و کار با دو نوع مشتری سر وکار دارید. دسته اول مشتریان عمومی هستند. مشتریانی با ویژگی‌های متفاوت. دسته دوم که مهم‌تر هستند، مشتریان هدف نام دارند. مشتریانی که دقیقا نیازمند کالا یا محصولات ما هستند. به عنوان مثال شما فروشنده پلی استیشن و بازی‌های کامپیوتری هستید. مشتریان هدف شما نوجوانان و جوانان هستند اما یک شخص سالخورده می‌تواند برای شما یک مشتری عمومی باشد که قصد دارد برای نوه‌اش هدیه‌ای بخرد.

 

اهمیت جامعه هدف پیامک تبلیغاتی در چیست؟

اگر می‌خواهید بازخورد مناسبی از تبلیغات پیامکی خود داشته باشید، باید جامعه هدف خود را به درستی انتخاب کنید و بدانید که محصول یا خدمات شما برای چه صنف و یا چه قشری از جامعه مناسب و کارآمدتر است. قطعا همه افراد نمی‌توانند جامعه هدف پیامک تبلیغاتی شما باشند. خدمات یا محصول شما ممکن است برای افرادی کاملا بی‌استفاده و برعکس برای دیگران کاملا ضروری و نیاز صد در صد باشد. ارسال پیامک تبلیغاتی بی‌هدف، تیری در تاریکی است و قطعا بعد از مدتی، وقتی مخاطب هدف خود را پیدا نکنید، ممکن است دلسرد شوید و فکر کنید کالا یا خدمات شما مناسب نیست و مشتری ندارد. پس قبل از ارسال پیامک، حتما به جامعه هدف خود فکر کنید!

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس,ارسال اس ام اس

 

12 روش پیدا کردن جامعه هدف پیامکی

با رعایت این نکات کلیدی و در عین حال آسان، می‌توانید به بهترین مخاطبِ پیامک تبلیغاتی خود نزدیک‌تر شوید:

1.تداوم و تکرار

تکرار و تداوم ارسال پیامک، موجب جلب نظر مخاطبین می‌شود زیرا  یک بار ارسال پیام با سامانه پیامکی، نتیجه چندانی نمی‌تواند داشته باشد.

2.تست گروه‌های هدف متفاوت

بودجه خود را در تبلیغات پیامکی به گروه‌های متفاوت اختصاص دهید و نتیجه آن را بررسی کنید.

3.خلاقیت در متن

افراد روزانه پیامک‌ تبلیغاتی زیادی دریافت می‌کنند، بنابراین چیزی که می‌تواند ارسال پیامک شما را منحصر به فرد کند، یک متن هوشمندانه در کنار خاص بودن محصول یا خدمات شما است. اگر محصول یا خدمات شما تکراری باشد و جذابیت خاصی در آن ایجاد نکنید، یا متن پیام‌تان ترغیب کننده نباشد، نمی‌توانید جامعه هدف پیامک تبلیغاتی خود را پیدا کنید.

4.اطمینان از در دسترس بودن

بهترین تبلیغات هم نمی‌تواند نتیجه خوبی داشته باشد زمانی که شما پاسخگوی سوالات مشتریان خود نباشید. برای مثال اگر شما در متن پیامک تبلیغاتی خود شماره تلفنی اعلام می‌کنید ولی آن شماره از دسترس خارج می‌شود یا خاموش است و یا مرتبا مشغول است شما نه تنها یک فرصت تبلیغاتی را از دست می‌دهید بلکه مشتری از اینکه برای ارتباط با شما تلاش کرده است و موفق نبوده، ناامید می‌شود و حتی ممکن است برای دیگران هم این مشکل را تعریف کند. پس مراقب نام برند خود باشید!

5.ارسال تعداد قابل توجهی پیامک

ارسال پیامک با تعداد کم، به منظور پیدا کردن جامعه هدف تبلیغات پیامکی و فروش بیشتر، عموما با نتیجه نگرفتن تبلیغات همراه است، بنابراین بهتر است هر بار تعداد قابل توجهی پیام با سامانه پیامکی ارسال شود تا تعداد افراد بیشتری از محصول یا خدمات شما اطلاع حاصل نمایند.

سامانه اس ام اس,ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

6.استفاده از خط خدماتی

در تبلیغات پیامکی گاهی پیش می‌آید که پیامک ما به تمام شماره‌هایی که برای آن‌ها ارسال پیامک انجام داده ایم، نرسیده است. چرا که بسیاری از شماره‌ها در لیست سیاه مخابراتی هستند و هیچ پیامک تبلیغاتی را دریافت نمی‌کنند مگر با درخواست خودشان. وقتی با چنین مشکلی رو به رو می‌شوید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از یک خط خدماتی برای ارسال پیامک استفاده کنید. با این کار شما می‌توانید مطمئن باشید که پیامک اطلاع‌رسانی شما به دست مخاطبان می‌رسد.

7.انتظار تاثیر زود هنگام

ارسال پیامک تبلیغاتی، اگر در کوتاه مدت موجب افزایش مشتریان شما نشود، نام شما یا نام تجاری‌تان را در ذهن افراد ماندگار می‌کند. پس به هیچ وجه نباید از تبلیغات‌تان انتظار تاثیر زود هنگام داشته باشید حتی زمانی که دقیقا با جامعه هدف و بهترین مخاطب پیامک تبلیغاتی خود، در ارتباط هستید. هر نوع پیامکی در بدترین حالت می‌تواند حداقل برند شما را در ذهن مخاطب یادآوری کند، پس از پیامک تبلیغاتی نترسید و صبور باشید.

8.بررسی روش رقبا

روش پیدا کردن مخاطب هدفِ رقبای موفق خود را بررسی و تحلیل کنید. می‌توانید برخی از همان روش‌ها را با توجه به محصولات و خدمات خود تغییر دهید و به کار ببرید.

9.انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی

یک روش دیگر برای پیدا کردن جامعه هدف تبلیغات پیامکی، این است که بدانیم مخاطبین در چه زمانی از روز، هفته، ماه یا سال به محصولات ما نیاز بیشتری دارند. با ارسال پیامک تبلیغاتی در زمان نیاز مخاطب، می‌توانیم به فروش بالاتری برسیم.

10.ارسال پیامک نظرسنجی و پرسش و پاسخ

نظر مخاطبین خود را درباره کیفیت و نوع کالا یا خدمات، نحوه پست محصولات، سرعت عمل و پاسخگویی کارکنان و موارد دیگر جویا شوید.

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس,ارسال اس ام اس

11.کالاها و خدمات عمومی و خاص

پیامک تبلیغاتی درباره کالاها و خدمات عمومی‌تر خود را برای همه مشتریان ارسال کنید اما کالاها و خدمات خاص خود را برای مشتریانی که قطعا به آن نیاز دارند بفرستید. در این صورت مشتریان هدف به مشتریان دائمی شما تبدیل خواهند شد.

12.استفاده از یک سامانه پیامکی

با ثبت‌نام و عضویت در یک سامانه پیامکی معتبر، به بانک شماره مخاطبین طبقه‌بندی شده دست می‌یابید. این شماره‌ها طبق سن، شغل، جنسیت، کدپستی، تحصیلات و…طبقه‌بندی شده  و کار شما را برای رسیدن به جامعه هدف موردنظرتان راحت‌تر می‌کند.

جمع‌بندی

برای رونق کسب و کار و فروش بیشتر و سریع‌تر، داشتن یک یا چند جامعه هدف پیامک تبلیغاتی و پیدا کردن بهترین مخاطب، مثل یک گنج با ارزش است. اهمیت جامعه هدف، به اندازه‌ایست که مشاغل مختلف، برای رسیدن به آن سرمایه‌گذاری زیادی می‌کنند. برای پیدا کردن جامعه هدف تبلیغات پیامکی، می‌توانید از مشاورین یک پنل پیامکی معتبر راهنمایی بگیرید. تا وقت زیادی را صرف چنین کاری نکنید و به راحتی شروع به ارسال پیامک کنید. کارشناسان ما در سامانه پیامکی سیگنال آماده پاسخگویی به سوالات شما فروشندگان و کارآفرینان محترم هستند. 32008-025

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *