رابطه مفید و بلند مدت با مشتری پیامکی

رابطه مفید و بلند مدت با مشتری پیامکی

با استفاده از سامانه اس ام اس می توانید ارتباط با مشتری را مدیریت کنید و از طریق ارسال اس ام اس رابطه ای مفید و بلند مدت با مشتری کسب و کار خود داشته باشید. بهتر است بدانید که هزینه های حفظ مشتریان موجود سامانه بسیار کم تر از جذب مشتریان جدید است. تبلیغات با سامانه مستقیم و بدون واسطه می باشد.

هدف ارتباط با مشتری


هدف تبلیغات سامانه اس ام اس حفظ و تقویت روابط با مشتری و تامین اهداف و تحقق تعهدات طرفین است.


هدف مدیریت ارتباط با مشتری ایجاد رابطه اثربخش با مشتری و پایدارسازی آن است که در نهایت منجر به ایجاد وفاداری مشتری گردد تا او هرگز سازمان را ترک نکند.

در تبلیغات پیامکی در نظر بگیرید که:

 1. اگر هدف ارتباط با مشتری تحقق یابد به معنای آن است که مشتری از سازمان راضی بوده و در آینده نیز نیازهای خود را از شرکت تامین خواهد کرد.
 2. وقتی مشتریان از شرکت راضی باشند خود آن ها بهترین تبلیغ برای شرکت و محصولات، نزد اقوام و دوستان و همکاران خواهند بود.

مشتری مهم ترین منبع رشد

روابط اثربخش با مشتری موجب می شود که وفاداری مشتریان به شرکت و سامانه اس ام اس افزایش یافته و در صورت ایجاد وفاداری مدت آن نیز طولانی شود. مشتریان مهم ترین منبع برای یادگیری و رشد هستند، رابطه اثربخش موجب می شود آن ها ایده های جدید درباره کالا با ارسال اس ام اس به شرکت ارائه دهند. وقتی شرکت کالاهای جدیدی به بازار عرضه می کند یا در کالاهای موجود تجدید نظر می کند مشتری با سامانه اس ام اس خرید بیشتری می کند.

مشتری دارائی ارزشمند

اگر می خواهید مشتریان سامانه اس ام اس بیشتر وفادار باشند باید به مشتریان ثابت کنید که با تمام وجود و صمیمانه به منافع آن ها فکر و عمل می کنید و حاضر هستید برای خوشبختی مشتری از منافع کوتاه مدت خود بگذرید. بهتر است باور عمیق داشته باشید مشتری سامانه یک دارائی بسیار بسیار با ارزش است. مشتری مانند بقیه دارائی های شرکت بلکه مهم تر از آن ها، یک دارائی ارزشمندتر است و به همین دلیل باید به نحو شایسته مدیریت شود.

رابطه با قلب و روان مشتری

حفظ مشتری نیازمند برقراری رابطه ی عمیق عاطفی و بلند مدت با اوست در این صورت است که مشتریان علاوه بر خرید، عواطف و احساسات خود را نیز به شرکت معطوف می کنند. شرکت ها می توانند با سامانه اس ام اس رابطه بلند مدت با قلب و روان مشتری برقرار نمایند که نتیجه آن ایجاد تجربه مثبت و لذت بخش برای مشتری است. ……………..

 

حفظ مشتری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران کسب و کارهاست. هم کسب و کارهای نوپا و هم با سابقه که علاه بر افزایش مشتری، به دنبال حفظ بازار گذشته خود هستند. به همین علت ماندگاری  مشتری پیامکی در کنار جذب مخاطب جدید، بسیار مهم است. زیرا مشتری وفادار، علاوه بر این که خودش از اجناس یا خدمات ما بهره می‌برد، خواسته یا ناخواسته آن را به دیگران معرفی می‌کند. همچنین هزینه‌ حفظ بازار فعلی، بسیار کم‌تر از جذب مشتری جدید است. در این مقاله از سایت سامانه پیامکی سیگنال، به عوامل حفظ مشتری پیامکی می‌پردازیم.

 

مشتری‌مداری پیامکی چیست؟

مشتری‌مداری پیامکی یعنی این‌که وقتی پیامک تبلیغاتی یا خدماتی می‌فرستید، همراه با صمیمیت و احترام باشد. اگر مخاطب شما مخالف دریافت پیامک است، برایش کد لغو پیامک بفرستید و به نظر او احترام بگذارید. همچنین زمانی که مشتری از شما خرید می‌کند، او را رها نکنید. برایش پیام تشکر بفرستید و حتی به پاس همراهی او، پیامک کد تخفیف برایش در نظر بگیرید. در یک کلام تنها با یک ارسال پیامک، ارتباط خود را با مخاطب حفظ کنید.

عوامل حفظ مشتری پیامکی

حفظ مشتری پیامکی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

1.پیامک نظرسنجی بفرستیم و نظر مشتری را درباره کالاها و خدماتی که ارائه می‌دهیم بپرسیم.

این کار هم نشانه احترام به مشتری و اهمیت دادن به نظرات و سلیقه اوست و همچنین موجب ارتقا کیفیت کالاها و خدمات‌مان خواهد شد.

همچنین اگر کالا یا خدماتی بی مصرف یا کم مصرف باشد، آن را کنار می‌گذاریم یا تغییر می‌دهیم و از این طریق هزینه بی‌مورد را حذف و صرفه‌جویی می‌کنیم.

رابطه مفید و بلند مدت با مشتری پیامکی

2.مهارت‌های ارتباطی خود را گسترش دهیم تا بتوانیم ارتباط مفید و موثری با مخاطب برقرار کنیم. چه حضوری و چه از طریق پیامک.

3.حفظ مشتری پیامکی همچنین به این بستگی دارد که  متن پیامک‌های شما صمیمی اما با احترام باشد. صمیمیت بدون احترام یکی از عوامل دور شدن مخاطب است.

4.بعد از هر خرید، مشتری را رها نکنیم. می‌توانیم پیامک تشکر بفرستیم یا برای خرید بعدی، برای او تخفیف در نظر بگیریم.

5.یکی دیگر از راه‌های حفظ مشتری پیامکی، آگاهی از نیازهای واقعی و سلایق آن‌هاست. می‌توانیم از آن‌ها بپرسیم به چه کالاها یا خدماتی بیشتر نیاز یا علاقه دارند. از این طریق می‌توانیم کالا یا خدمت جدیدی ارائه دهیم.

6.پیامک‌ تبلیغاتی صادقانه بفرستیم. بسیار مهم است وقتی پیامک تبلیاتی ما را می‌خوانند و

بعد ترغیب می‌شوند که حضوری یا آنلاین، کالایی را از ما خریداری کنند، حرف و عمل ما یکسان باشد.

یکی از عواملی که مشتری را دور می‌کند، پیامک تبلیغاتی نادرست است. به عنوان مثال

اگر پیامک تبلیغاتیِ تخفیف تا 50% بفرستیم اما هیچ کدام از کالاهای ما تخفیف 50% نخورده باشد، این یعنی فریب مخاطب!

7.یکی دیگر از عوامل دور شدن مشتری، تخفیف بیش از اندازه و بی حساب روی محصولات و خدمات است.

درست است که تخفیف موجب فروش بیشتر می‌شود اما نه همیشه!

گاهی برعکس عمل می‌کند زیرا مخاطب، کالاها و خدمات شما را با رقبایتان مقایسه می‌کند وتخفیف بیش از اندازه یا پشت سر هم، این فکر را ایجاد می‌کند که کالا یا خدمات شما کیفیت لازم را ندارد.

8.لینک‌دار کردن پیامک تبلیغاتی تاثیر به سزایی در حفظ مشتری پیامکی دارد. به ویژه لینک پیج اینستاگرام محصولات یا خدمات‌مان.

رابطه مفید و بلند مدت با مشتری پیامکی

9.درباره رقبا بد نگوییم. به جای این کار، روی کیفیت محصولات خودمان کار کنیم.

10.یکی دیگر از روش‌های داشتن مشتری وفادار، ترغیب مخاطبین به حضور فیزیکی و دیدن محصولات و خدمات از نزدیک است. شاید تمام مشتریان، امکان خرید اینترنتی نداشته باشند.

11.زمان ارسال پیامک تبلیغاتی و خدماتی را در نظر بگیریم. به عنوان مثال نیمه شب یا صبح زود پیامک نفرستیم و مخاطب را ناراحت نکنیم.

12.متن پیامک را با توجه به تنوع مخاطبین هدف‌مان، تنظیم کنیم.

به عنوان مثال اگر شما فروشنده محصولات آرایشی و بهداشتی هستید، مخاطبین شما می‌توانند

فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و خانم‌ها باشند.

قطعا متن پیامک تبلیغاتی برای این دو دسته مخاطب، متفاوت خواهد بود.

جمع بندی

حفظ مشتری قدیمی به معنای خوش‌نام بودن، جذب مشتری جدید و فروش بیشتر است. پس با رعایت این نکات ساده و مهم، به حفظ مشتری پیامکی خود کمک می‌کنید. شما می‌توانید با کمک مشاورین سامانه پیامک سیگنال، پیامک تبلیغاتی و خدماتی خود را به بهترین شیوه ارسال کنید تا مشتریان فعلی خود را حفظ و مشتریان جدیدی را جذب کنید. 32008-025


موفقیت طولانی مدت و حفظ مشتری

موفقیت طولانی مدت و حفظ مشتری با تبلیغات پنل اس ام اس متعلق به کسب ‌و کارهایی است که اخلاق کاری را دور نمی‌ زنند. همیشه باید بین آنچه می ‌گویید و انجام می ‌دهید در ارسال اس ام اس یک هماهنگی برقرار کنید. مشتریان تنها منبع برگشت سرمایه هستند و شما می توانید با تبلیغات رضایت مشتری را جلب کنید.

قواعد زیرا را در تبلیغات رعایت کنید:

1- خوب رفتار کردن با یکدیگر با مودبانه، خوشایند و بدون طعنه و تمسخر حرف زدن با همکارانتان مهارت های ارتباطات کارکنان را افزایش دهید و همچنین با آن ها خوب رفتار کنید حداقل به همان خوبی ‌‌ای که انتظار دارید آن ها با مشتریان پنل اس ام اس رفتار کنند. خوب رفتار کردن به تیم احساس ارزشمندی و اهمیت می‌ دهد که خود اسباب تماس اجتماعی خوشایند در محل کار می ‌شود. این کار همچنین انگیزه‌ ی ارائه‌ ی خدمات فوق ‌العاده را در آن ها ایجاد می ‌کند و مشوقشان خواهد بود که در تمام ارتباطات‌ ها با مشتریان، بدون نوسان رفتاری خوشایند داشته باشند و با آن ها به روشی صمیمانه، انسانی و طبیعی رفتار کنند.


برقراری رابطه‌ ا‌ی بهتر، با صمیمیت باعث پیوندی طولانی ‌میان مشتریان و تبلیغات ارسال اس ام اس شما خواهد بود.


2-با مشتریان رفتاری صادقانه و روشن داشته باشید طراحی، کیفیت ساخت، قابلیت اتکا و کاربرد محصول یا خدمات شما باید معیارهای مورد درخواست، نیاز و انتظار مشتریان را تأمین کنند. اگر با مشتریان رفتاری صادقانه و روشن داشته باشید، به آن ها اهمیت بدهید، به آن ها توجه ‌ای واقعی داشته باشید، نا امیدشان نکنید و به آنچه می‌ گویید عمل کنید به تبلیغات ارسال اس ام اس شما جذب می ‌شوند و اگر رفتاری غیر از این داشته باشید از شما اجتناب خواهند کرد. 3- اهمیت حیاتی مراقبت و حفظ مشتری بین سود حاصل از یک مرتبه فروش در مقیاس متوسط که در آن از تصویر کلی چشم ‌پوشی کرده‌ اید تفاوت بزرگی با سود کلی جمع ‌شده‌ ای وجود دارد که یک مشتری معمولی می‌ تواند در طی زمان داد و ستد مادام ‌العمر به کسب‌ و کارتان بیاورد. وقتی متوجه شوید رقم سود مرکب که از خرید‌ های مکرر یک مشتری با پنل اس ام اس در بازه‌ های زمانی ماهانه، سالانه و در گذر دهه‌ ها حاصل می ‌شود چه اندازه است، اهمیت حیاتی مراقبت عالی از آن ها و حفظ مشتری را درک می ‌کنید. چون درمی ‌یابید وسع کسب ‌و کارتان برای حفظ هر مشتری از نظر صرف زمان و تلاش چه مقدار است، می ‌توانید هزینه ‌های تبیلغاتی خود را کنترل کنید.


با پیامک مشتریان را در چرخه تجارت خود نگه دارید   تعداد شرکت‌ هایی که از تبلیغات سامانه اس ام اس استفاده می ‌کنند در حال افزایش پیدا کردن هستند، در سه سال گذشته این تعداد دو برابر شده است. تمام شرکت‌ هایی که می ‌خواهند مشتریان را در چرخه تجارت خود نگه دارند از ارسال اس ام اس تبلیغاتی استفاده می کنند. کسب و کارها برای ارائه خدمت به مشتریان از تبلیغ استفاده می کنند.

دلایلی که باعث شده شرکت‌ ها بخواهند از طریق تلفن همراه با مشتریان خود ارتباط داشته باشند:

 • مشتریان پیامک را ترجیح می ‌دهند

طی یک نظرسنجی همگانی از کاربران تلفن همراه مشخص شد که آن ها ترجیح می ‌دهند پیشنهادات تجاری را از طریق پیامک دریافت کنند. در حالی که مشتریان چندان مایل به دریافت پیشنهادات و کوپن‌ های تخفیف از طریق ایمیل، روزنامه و مجله نیستند.

 • تبلیغات پیامکی نتیجه بسیار قابل توجهی دارد

هیچ روش راحت‌ تری از ارسال اس ام اس برای تبلیغات وجود ندارد. تبلیغات با سامانه به تنهایی کافی است و نتیجه بسیار قابل توجهی دارد و همچنین به کارگیری آن بسیار راحت است.


با استفاده از سامانه، ارسال پیام به یک نفر یا به ۱۰۰۰۰۰ نفر، تنها چند ثانیه زمان می ‌برد و شما می ‌توانید در هر تعداد و هر زمانی که می‌ خواهید تبلیغات خود را ارسال نمایید.


 • پیامک مقرون به صرفه است

در میان روش ‌های تبلیغاتی مختلف که برای صاحبان کسب و کار وجود دارد، تبلیغات با سامانه اس ام اس مقرون به صرفه‌ ترین است. فرستادن یک پیامک تنها چند ریال هزینه دارد، در حالی که روش‌ های دیگر تبلیغاتی هزینه بسیار بیشتری خواهند داشت. با صرف چند ریال شما می ‌توانید به سرعت و به آسانی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. با توجه به این هزینه کم، هر تجارتی حتی با یک بودجه تبلیغاتی کم نیز از پس هزینه های آن بر می ‌آید.

 • روند تبلیغات پیامکی را با چشمان خود دنبال کنید

روند تبلیغات پیامکی را کاملا می توان دنبال کرد و نتایج را با چشمان خود مشاهده کرد. می ‌توانید میزان پول هزینه شده برای تبلیغات سامانه اس ام اس را با میزان سودی که از این طریق عاید شما می ‌شود مقایسه کنید. وقتی که به چنین اطلاعاتی دسترسی دارید، می ‌توانید مطمئن شوید که تبلیغات شما بازدهی کافی را دارد و پول خود را آنگونه که باید خرج تبلیغات می ‌کنید.

 • پیامک سریع‌ ترین راه‌ ارتباطی است

تحقیقات نشان می‌ دهد که تبلیغ با ارسال اس ام اس ۱۰ برابر بیشتر از سایر روش‌ های تبلیغاتی موثر است. یک پیامک بسیار سریع ارسال می ‌گردد و به همین دلیل، این روش یکی از سریع‌ ترین راه‌ های ارتباطی است. تبلیغ پیامکی روشی است که توسط مشتریان شما ترجیح داده می ‌شود. با این وجود، آیا ممکن است روشی بهتر از پیامک برای تبلیغ پیدا کنید؟ وقتی که می ‌خواهید آگاهی از برند خود را بالاتر برده و تعداد مشتریان و میزان سود بیشتری داشته باشید، پیامک مطمئنا کمک بسیاری به شما خواهد کرد.


برآورده کردن انتظار کاربران توسط پنل اس ام اس   امروزه همگی دارای تلفن همراه هستند بنابراین شما می توانید با ارسال اس ام اس فروش خود را بالا ببرید و ارتباط خود با مشتریان را بهبود بخشیده و شخصی‌ تر کنید. پنل اس ام اس به شما کمک می‌ کند که انتظارات کاربران خود را به وسیله تلفن همراه برآورده نمائید.


شما با پیامک می توانید به راحتی با مشتریان موبایل خود یک ارتباط درست و پایدار داشته باشید.


پیامک می تواند به شما کمک کند تا به اهداف زیر دست پیدا کنید:

 • مشتریان جدیدی را از طریق تلفن همراه بدست آورید.
 • میزان فروش را با ارائه پیشنهادات متنوع با ارسال اس ام اس افزایش دهید.
 • وفاداری مشتری را کسب کنید.
 • به مشتریان جدید خود، پیامک خوشامدگویی بفرستید.

در تبلیغات پیامکی، تمام پیامک ‌های شما باید حاوی اطلاعات مفید یا پیشنهادات سود بخشی برای مشتری باشند نه اینکه فقط برای او ایجاد مزاحمت کنند.

تعامل مناسب با مشتری

پیامک ‌های تبلیغاتی را بعد از ساعت ۹ شب، یا قبل از ساعت ۱۰ صبح ارسال نکنید. به این ترتیب برای کسانی که زود می‌ خوابند یا دیر از خواب بیدار می ‌شوند هیچ مزاحمتی ایجاد نخواهید کرد. پیامک را در زمانی ارسال کنید که مطمئن باشید بیشترین بازدهی را خواهد داشت و یک تعامل مناسب با مشتری ایجاد می ‌شود. تبلیغات باید به طور پیوسته و منظم انجام شود. بعد از ارسال، نتایج را ارزیابی کرده و بازدهی پیامک خود را بسنجید، به این ترتیب می ‌توانید تبلیغات پیامکی خود را به مرور زمان بهبود بخشیده و مشخص کنید که چگونه بهترین نتیجه را می‌ گیرید.

پیامک را به صورت اشتراکی پیاده کنید

بهتر است تبلیغات پیامکی خود را به صورت اشتراکی پیاده کنید. این یعنی یک لیست از شماره مشترکانی را جمع‌ آوری کنید. افرادی که خود داوطلبانه به برنامه تبلیغاتی پنل اس ام اس شما پیوسته‌ اند و به شما اجازه ارسال اس ام اس را داده‌ اند. اگر به لیست مشتریانی که خود در پنل شما عضو شده اند ارسال پیام کنید همواره اطمینان خواهید داشت که مخاطبان به دریافت پیامک ‌های شما علاقه داشته و از محتویات آن ها استفاده خواهند کرد.

یک قدم به عقب بردارید

شما مطمئنا می ‌دانید در تبلیغات پنل اس ام اس به دنبال چه هستید. اما باید یک قدم به عقب بردارید و این را هم در نظر بگیرید که خواسته مشتریان از برند شما چیست؟ آن ها دوست دارند چگونه پیامک ‌هایی را دریافت نمایند؟ چه اطلاعات مفیدی می ‌توانید در اختیار آن ها قرار دهید؟ آیا پیامک شما برای مشتری اهمیتی دارد و در زمان مشتریان صرفه‌ جویی می‌ شود؟ آیا مشتری به این ترتیب بیشتر درگیر می‌ شود؟


از مشتری قدیمی خود غافل نشوید   غافل نشدن از مشتری قدیمی با ارسال پیامک ساده‌ترین روش جذب و ماندگاری مخاطبین هر کسب و کار است. مشتری بعد از خرید یا استفاده از خدمات، نباید رها شود. در غیر این صورت ممکن است به سمت کالا و خدمات رقبای شما برود. ممکن است فکر کنید چگونه می‌توانیم حواس‌مان را روی تمام مخاطبین خود بگذاریم و آن‌ها را از دست ندهیم. نگران نباشید! با کمک یک پنل پیامکی مناسب مانند پنل پیامک سیگنال و ارسال پیامک انبوه هدفمند، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. غافل نشدن از مشتری قدیمی با ارسال پیامک تبلیغاتی و خدماتی مناسب بهترین گزینه برای حفظ و ماندگاری مشتریان قدیمی است.  

غافل نشدن از مشتری قدیمی با ارسال پیامک‌های ترغیب‌کننده

با رعایت چند نکته کلیدی در استفاده از پنل پیامکی و ارسال پیام کوتاه، می‌توانید مشتریان قدیمی خود را حفظ کرده و به مشتریان جدید خود اضافه کنید:

1.رسیدگی به مشکلات مشتری

یکی از روش‌های غافل نشدن از مشتری قدیمی با ارسال پیامک رسیدگی به شکایات مشتریان است. هیچ سازمان، کالا و یا خدماتی نمی‌تواند برای همیشه کامل و بی‌نقص باشد. ممکن است مشتری مساله یا شکایت یا نقد و نظری داشته باشد. شما می توانید با ایجاد بخشی برای رسیدگی به شکایات، نظر مثبت مشتریان را جلب نموده و موجب افزایش وفاداری آن‌ها به کالا و خدمات خود شوید.  

2.ارسال پیامک نظرسنجی

با ارسال پیامک نظرسنجی، می‌توانید نظر مشتریان خود را درباره کالا و خدمات جویا شوید و از این طریق کیفیت محصولات و کسب  و کار خود را بالاتر ببرید.  

3.ایجاد حالت بدون باخت در ارتباط با مشتری

هیچ گاه نباید مشتری شما احساس بازنده بودن داشته باشد. اگر در یک معامله مشتری بازنده باشد، احتمال کمی وجود دارد که باز هم به دفتر شما مراجعه یا از همان خدمت یا محصول استفاده کند. به ویژه مشتریان قدیمی و وفادار شما. برای این کار می‌توانید در یک دوره کوتاه مدت، سود فروش خود را کم کنید و به سود مشتری قدیمی خود اضافه کنید.  

4.ارسال پیامک تخفیف ویژه برای مشتریان قدیمی

یکی دیگر از روش‌ها، غافل نشدن از مشتری قدیمی با ارسال پیامک کد تخفیف است. با این کار از آن‌ها تشکر کرده‌اید و ترغیب‌شان می‌کنید باز هم از شما خرید کنند.  

رابطه مفید و بلند مدت با مشتری پیامکی

 

5.بالا بردن و به روز کردن محصولات یا خدمات

یکی دیگر از روش‌ها به منظور غافل نشدن از مشتری قدیمی، توجه به کیفیت کالا یا خدمات است. آن چیزی که ارائه می‌دهید، هم باید کاربردی و مفید باشد و  هم لذت‌بخش و هم استفاده از آن آسان باشد.  

6.ارسال پیامک تبریک تولد و مناسبی برای مشتری قدیمی

یکی دیگر از روش‌های موثر به منظور غافل نشدن از مشتری قدیمی، یادآوری روزهای مهم به اوست. این کار هم صمیمیت ایجاد می‌کند و هم احترام شما را به مشتریان قدیمی خود نشان می‌دهد.  

7.ارسال پیامک اطلاع‌رسانی

وقتی کالا یا خدمات جدیدی به محصولات خود اضافه می‌کنید، می‌توانید پیشاپیش به مشتریان قدیمی خود اطلاع دهید. مشتری قدیمی با رضایتی که از محصولات شما دارد، به دیگران هم اطلاع‌رسانی می‌کند و موجب افزایش مشتریان شما می‌شود.  

جمع‌بندی

اگر فروشنده و صاحب یک کسب و کار هستید، نباید فقط به افزایش تعداد مشتریان و فروش فکر کنید. باید برای حفظ و ماندگاری مشتریان فعلی و قدیمی خود هم برنامه منظمی داشته باشید. این کار بسیار اهمیت دارد زیرا مشتری قدیمی با رضایتی که از برند شما دارد، ناخودآگاه همه جا از آن تعریف می‌کند و باعث جلب مشتری بیشتر می‌شود. غافل نشدن از مشتری قدیمی با ارسال پیامک اولین و ساده‌ترین راه برای انجام این کار است. اگر تصمیم گرفته‌اید از مشتریان قدیمی خود حمایت و آن‌ها را حفظ کنید، می‌توانید از کارشناسان ما در سامانه پیامکی سیگنال کمک بگیرید تا در کم‌ترین زمان ممکن، با کمک امکانات پنل، شما را راهنمایی کنند.32008-025    


با پنل اس ام اس مخاطب را مشتری دائمی کنید  

با کمی تفکر می‌ توانید به درستی تصمیم بگیرید که منابع مالی و زمانی خود را بهتر است در تبلیغات با پنل اس ام اس صرف کنید. شما می توانید با پنل به هر منطقه ای که می خواهید ارسال اس ام اس کنید. در حقیقت با تبلیغات پیامکی شما قادر خواهید بود مخاطبان را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید. بهتر است بدانید که تبلیغات با پنل اس ام اس یک امر حیاتی است و یکی از پرکاربردترین روش های تبلیغاتی به حساب می آید.


می دانیم که تاثیر پذیری کاربران و مشتریان از طریق ایمیل تبلیغاتی قابل توجه است اما نتیجه تبلیغات پیامکی در تشویق و ترغیب کاربران به بهره مندی از خدمات و خرید محصولات چشمگیر تر بوده است.


این جمله بسیار معروف است که تجربه تنها به آن هایی که قابلیت یادگیری دارند می آموزد.

4 روش ساده برای خرید مشتریان جدید:

 • شبکه ‌سازی

معارفه از طرفه جامعه ‌هایی که عضوشان هستیم و یا از طریق شرکای تجاری قدیمی روش قدرتمندی برای جذب مشتری جدید است. این موضوع باعث می شود که مشتریانی با نرخ بازگشت بسیار بالا به سراغ ما بیایند. مشتریانی که با معارفه آمده‌ اند در طول زمان بیشتر و بیشتر خرید خواهند کرد و خود مرجعی برای معارفه دیگران خواهد شد. تبلیغات با پنل اس ام اس نیز خود نوعی معارفه محسوب می شود اگر پیام تبلیغاتی شما مورد پسند مخاطب باشد مخاطبتان آن را برای دیگر دوستانش ارسال می کند. ولی چکار کنیم که ما را بیشتر و بیشتر معرفی کنند؟ مسائل زیادی در این موضوع درگیر است ولی علاوه بر اینکه باید محصولی داشته باشیم که تقاضا برای آن زیاد است، باید تصور دقیقی از این موضوع داشته باشیم که مشتری ایده‌ آل ما چه کسی است؟ تحت این شرایط می‌ توان ارتباط مشخص تری با افراد جامعه‌ های محلی ایجاد کرد. همچنین می‌ توانید بیشتر روی خدمات و محصولات خود تمرکز کنید تا نیاز های دسته مخاطب خود را برطرف کرده باشید. سپس وقت آن می‌ رسد که از مشتریان راضی خود، معرفی‌ نامه بگیرید. یادتان باشد که به روش‌ های گوناگون و مرتب از حمایت آن‌ ها قدردانی کرده باشید.

 • اتحاد استراتژیک

می‌ توانید همکاری خود را یک مرحله فراتر ببرید و آن را به یک اتحاد استراتژیک تبدیل کنید. در حالت قدیمی همکاری ها کوتاه مدت بودند ولی تحت تبلیغات پیامکی می ‌توان همکاری را ادامه داد. تا وقتی که ارزش مشخصی برای مشتریان یکسان وجود داشته باشد، اتحاد استراتژیک منجر به معرفی نامه های تجاری بسیاری می شود.

 • تبلیغات

کلید تبلیغات پیامکی موفق آن هم با ارسال اس ام اس تعهد دریافت مشتریان جدید به ازای پولی است که خرج می‌ کنید. باید پیامی طراحی شود که مستقیما مشتری شما را هدف بگیرد و همینطور پنجره‌ ای باشد برای ارزش‌ هایی که می‌ توانید ارائه دهید. برای مثال تلویزیون را که گران ‌قیمت ‌ترین نوع تبلیغات است در نظر بگیرید هدف قرار دادن مشتری توسط چنین تبلیغی کار سختی است ولی اگر تبلیغ یک ماده غذایی خاص را در وسط برنامه های آشپزی انجام بدهید تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت. با این وجود طعم تبلیغ با ارسال اس ام اس چیز دیگری است و حتی پیرترین افراد نیز به تدریج به آن روی آورده اند.

 • ایجاد تیم

با ایجاد تیم یک کسب و کار دیگر که مخاطبان هدفی مشابه شما دارد منابع خود را در اختیارتان قرار می‌ دهد تا برای تبلیغات یا دیگر اهداف تجاری از آن‌ ها استفاده کنید. همچنین ممکن است در تبلیغات به کمک یکدیگر بیایید مثلا در بخش پایانی ایمیل های شما و پیام ارسالی یک پیشنهاد ویژه توسط وی ارائه شود. برای توافق در این زمینه می توانید پیشنهاد کنید که تمامی هزینه‌ های ارسال ایمیل به عهده شما باشد و یا اینکه درصدی از فروش را به آن ها بدهید.


تمرکز بر حفظ مشتری های فعلی   برای موفقیت در تبلیغات پیامکی باید در درجه اول بر روی حفظ مشتری های فعلی سامانه اس ام اس متمرکز شد و در مرحله دوم به دنبال جذب مشتری جدید با ارسال اس ام اس بود. باید مزایا و پیشرفت ‌‌های حاصل از محصولتان را مشخص کرده و به مشتریان نشان دهید که از آن مزیت یا پیشرفت بهره‌ مند خواهند شد. یکی از اهداف تبلیغات پیامکی، وفاداری مشتری است. جذب مشتریان یعنی یافتن افرادی که محصول شما را می‌ خواهند به آن نیاز دارند و مشتاق خرید و پرداخت هزینه آن در کوتاه‌ مدت هستند.

1-اهداف مشتریان

ویژگی مشتری احتمالی خوب این است که هدفی دارد که هنوز نتوانسته به‌ آن دست یابد. هدف می ‌تواند هر چیزی از کاهش وزن و کسب استقلال مالی تا درآمد بیشتر یا ارتقا سریع ‌تر در شغل باشد. محصول یا خدمت شما چه کمک منحصر به ‌فردی به مشتری می کند تا به هدفش دست یابد؟


یکی از بهترین استراتژی‌ های پرسش این است که از مشتریان درباره اهداف بلند مدتشان سوال کنید.


هرچه افراد اهداف مطلوبشان را واضح ‌تر بشناسند، مشتریان بهتری خواهند بود و سریع‌ تر محصول شما را می‌ خرند، اما این اتفاق تا زمانی ادامه پیدا می ‌کند که محصول شما به آن‌ ها کمک کند با روش به ‌صرفه ‌ای به آن اهداف دست یابند.

از چه مشکلی رنج می‌ برند؟

باید به دنبال مشتریانی باشید که درد، نگرانی، ناراحتی یا استرسی دارند که می ‌توانید آن را التیام بخشید یا از میان بردارید. اغلب، یک سوال ساده مثل دلیل بی ‌خوابی ‌تان چیست؟ در را به روی سیلی از فرصت‌‌ های فروش با ارسال اس ام اس باز می ‌کند. سخن آخر اینکه از زمان بازارهای باستانی سومریان در ۵۰۰۰ قبل از میلاد، مشتریان فقط و همیشه یک چیز را خریده اند: بهبود را. محصول یا خدمت شما چه بهبودی در زندگی یا کار مشتری به وجود می‌ آورد؟‌ مشتریان با این تصور خرید می ‌کنند که بعد از خرید و استفاده از محصول شما در مقایسه با زمان قبل از تجربه آن، چقدر بهتر می ‌شوند.

2-نیاز کلیدی مشتریان

باید به دنبال مشتریانی باشید که نیازی دارند که هنوز برطرف نشده است. نیازها همان مواردی هستند که موجب برانگیختن اشتیاق به خرید و رفتار خرید می ‌شوند. بسیاری از افراد نیازهایی دارند، اما نمی ‌دانند محصولی وجود دارد که می‌ توانید به آن‌ ها بفروشید و نیازشان را برطرف کنید. به همین دلیل است که معمولا پیشنهاد اولیه فروش با سامانه اس ام اس را با عباراتی مانند علاقه‌ ای ندارم یا فعلا قصد خرید ندارم پاسخ می ‌دهند.


حفظ مشتری پیامکی

حفظ مشتری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران کسب و کارهاست. هم کسب و کارهای نوپا و هم با سابقه که علاه بر افزایش مشتری، به دنبال حفظ بازار گذشته خود هستند. به همین علت ماندگاری  مشتری پیامکی در کنار جذب مخاطب جدید، بسیار مهم است. زیرا مشتری وفادار، علاوه بر این که خودش از اجناس یا خدمات ما بهره می‌برد، خواسته یا ناخواسته آن را به دیگران معرفی می‌کند. همچنین هزینه‌ حفظ بازار فعلی، بسیار کم‌تر از جذب مشتری جدید است. در این مقاله از سایت سامانه پیامکی سیگنال، به عوامل حفظ مشتری پیامکی می‌پردازیم.

مشتری‌مداری پیامکی چیست؟

مشتری‌مداری پیامکی یعنی این‌که وقتی پیامک تبلیغاتی یا خدماتی می‌فرستید، همراه با صمیمیت و احترام باشد. اگر مخاطب شما مخالف دریافت پیامک است، برایش کد لغو پیامک بفرستید و به نظر او احترام بگذارید. همچنین زمانی که مشتری از شما خرید می‌کند، او را رها نکنید. برایش پیام تشکر بفرستید و حتی به پاس همراهی او، پیامک کد تخفیف برایش در نظر بگیرید. در یک کلام تنها با یک ارسال پیامک، ارتباط خود را با مخاطب حفظ کنید.

عوامل حفظ مشتری پیامکی

 حفظ مشتری پیامکی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

1.پیامک نظرسنجی بفرستیم و نظر مشتری را درباره کالاها و خدماتی که ارائه می‌دهیم بپرسیم.

این کار هم نشانه احترام به مشتری و اهمیت دادن به نظرات و سلیقه اوست و همچنین موجب ارتقا کیفیت کالاها و خدمات‌مان خواهد شد.

همچنین اگر کالا یا خدماتی بی مصرف یا کم مصرف باشد، آن را کنار می‌گذاریم یا تغییر می‌دهیم و از این طریق هزینه بی‌مورد را حذف و صرفه‌جویی می‌کنیم.

رابطه مفید و بلند مدت با مشتری پیامکی

2.مهارت‌های ارتباطی خود را گسترش دهیم تا بتوانیم ارتباط مفید و موثری با مخاطب برقرار کنیم. چه حضوری و چه از طریق پیامک.

3.حفظ مشتری پیامکی همچنین به این بستگی دارد که  متن پیامک‌های شما صمیمی اما با احترام باشد. صمیمیت بدون احترام یکی از عوامل دور شدن مخاطب است.

4.بعد از هر خرید، مشتری را رها نکنیم. می‌توانیم پیامک تشکر بفرستیم یا برای خرید بعدی، برای او تخفیف در نظر بگیریم.

5.یکی دیگر از راه‌های حفظ مشتری پیامکی، آگاهی از نیازهای واقعی و سلایق آن‌هاست. می‌توانیم از آن‌ها بپرسیم به چه کالاها یا خدماتی بیشتر نیاز یا علاقه دارند. از این طریق می‌توانیم کالا یا خدمت جدیدی ارائه دهیم.

6.پیامک‌ تبلیغاتی صادقانه بفرستیم. بسیار مهم است وقتی پیامک تبلیاتی ما را می‌خوانند و

بعد ترغیب می‌شوند که حضوری یا آنلاین، کالایی را از ما خریداری کنند، حرف و عمل ما یکسان باشد.

یکی از عواملی که مشتری را دور می‌کند، پیامک تبلیغاتی نادرست است. به عنوان مثال

اگر پیامک تبلیغاتیِ تخفیف تا 50% بفرستیم اما هیچ کدام از کالاهای ما تخفیف 50% نخورده باشد، این یعنی فریب مخاطب!

7.یکی دیگر از عوامل دور شدن مشتری، تخفیف بیش از اندازه و بی حساب روی محصولات و خدمات است.

درست است که تخفیف موجب فروش بیشتر می‌شود اما نه همیشه!

گاهی برعکس عمل می‌کند زیرا مخاطب، کالاها و خدمات شما را با رقبایتان مقایسه می‌کند وتخفیف بیش از اندازه یا پشت سر هم، این فکر را ایجاد می‌کند که کالا یا خدمات شما کیفیت لازم را ندارد.

8.لینک‌دار کردن پیامک تبلیغاتی تاثیر به سزایی در حفظ مشتری پیامکی دارد. به ویژه لینک پیج اینستاگرام محصولات یا خدمات‌مان.

رابطه مفید و بلند مدت با مشتری پیامکی

9.درباره رقبا بد نگوییم. به جای این کار، روی کیفیت محصولات خودمان کار کنیم.

10.یکی دیگر از روش‌های داشتن مشتری وفادار، ترغیب مخاطبین به حضور فیزیکی و دیدن محصولات و خدمات از نزدیک است. شاید تمام مشتریان، امکان خرید اینترنتی نداشته باشند.

11.زمان ارسال پیامک تبلیغاتی و خدماتی را در نظر بگیریم. به عنوان مثال نیمه شب یا صبح زود پیامک نفرستیم و مخاطب را ناراحت نکنیم.

12.متن پیامک را با توجه به تنوع مخاطبین هدف‌مان، تنظیم کنیم.

به عنوان مثال اگر شما فروشنده محصولات آرایشی و بهداشتی هستید، مخاطبین شما می‌توانند

فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و خانم‌ها باشند.

قطعا متن پیامک تبلیغاتی برای این دو دسته مخاطب، متفاوت خواهد بود.

جمع بندی

حفظ مشتری قدیمی به معنای خوش‌نام بودن، جذب مشتری جدید و فروش بیشتر است. پس با رعایت این نکات ساده و مهم، به حفظ مشتری پیامکی خود کمک می‌کنید. شما می‌توانید با کمک مشاورین سامانه پیامک سیگنال، پیامک تبلیغاتی و خدماتی خود را به بهترین شیوه ارسال کنید تا مشتریان فعلی خود را حفظ و مشتریان جدیدی را جذب کنید. 32008-025

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.