برآورده کردن انتظار کاربران توسط پنل اس ام اس

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

امروزه همگی دارای تلفن همراه هستند بنابراین شما می توانید با ارسال اس ام اس فروش خود را بالا ببرید و ارتباط خود با مشتریان را بهبود بخشیده و شخصی‌ تر کنید. پنل اس ام اس به شما کمک می‌ کند که انتظارات کاربران خود را به وسیله تلفن همراه برآورده نمائید.


شما با پیامک می توانید به راحتی با مشتریان موبایل خود یک ارتباط درست و پایدار داشته باشید.


پیامک می تواند به شما کمک کند تا به اهداف زیر دست پیدا کنید:

  • مشتریان جدیدی را از طریق تلفن همراه بدست آورید.
  • میزان فروش را با ارائه پیشنهادات متنوع با ارسال اس ام اس افزایش دهید.
  • وفاداری مشتری را کسب کنید.
  • به مشتریان جدید خود، پیامک خوشامدگویی بفرستید.

در تبلیغات پیامکی، تمام پیامک ‌های شما باید حاوی اطلاعات مفید یا پیشنهادات سود بخشی برای مشتری باشند نه اینکه فقط برای او ایجاد مزاحمت کنند.

تعامل مناسب با مشتری

پیامک ‌های تبلیغاتی را بعد از ساعت ۹ شب، یا قبل از ساعت ۱۰ صبح ارسال نکنید. به این ترتیب برای کسانی که زود می‌ خوابند یا دیر از خواب بیدار می ‌شوند هیچ مزاحمتی ایجاد نخواهید کرد.

پیامک را در زمانی ارسال کنید که مطمئن باشید بیشترین بازدهی را خواهد داشت و یک تعامل مناسب با مشتری ایجاد می ‌شود. تبلیغات باید به طور پیوسته و منظم انجام شود.

بعد از ارسال، نتایج را ارزیابی کرده و بازدهی پیامک خود را بسنجید، به این ترتیب می ‌توانید تبلیغات پیامکی خود را به مرور زمان بهبود بخشیده و مشخص کنید که چگونه بهترین نتیجه را می‌ گیرید.

پیامک را به صورت اشتراکی پیاده کنید

بهتر است تبلیغات پیامکی خود را به صورت اشتراکی پیاده کنید. این یعنی یک لیست از شماره مشترکانی را جمع‌ آوری کنید. افرادی که خود داوطلبانه به برنامه تبلیغاتی پنل اس ام اس شما پیوسته‌ اند و به شما اجازه ارسال اس ام اس را داده‌ اند.

اگر به لیست مشتریانی که خود در پنل شما عضو شده اند ارسال پیام کنید همواره اطمینان خواهید داشت که مخاطبان به دریافت پیامک ‌های شما علاقه داشته و از محتویات آن ها استفاده خواهند کرد.

یک قدم به عقب بردارید

شما مطمئنا می ‌دانید در تبلیغات پنل اس ام اس به دنبال چه هستید. اما باید یک قدم به عقب بردارید و این را هم در نظر بگیرید که خواسته مشتریان از برند شما چیست؟ آن ها دوست دارند چگونه پیامک ‌هایی را دریافت نمایند؟

چه اطلاعات مفیدی می ‌توانید در اختیار آن ها قرار دهید؟ آیا پیامک شما برای مشتری اهمیتی دارد و در زمان مشتریان صرفه‌ جویی می‌ شود؟ آیا مشتری به این ترتیب بیشتر درگیر می‌ شود؟

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *