افزایش فروش با دسته‌بندی مشتریان در پنل پیامک

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

 

دسته‌بندی مشتریان پیامکی روشی کاربردی برای ارسال هدفمند پیامک‌های تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبین کالا یا خدمات است. در دنیای امروز، رقابت بسیار زیادی برای بدست آوردن توجه مخاطب وجود دارد. اگر شما بخواهید از این رقابت سر بلند بیرون بیایید، لازم است یک گام فراتر از سایر رقبای خود بردارید و برای خدمت‌رسانی به مشتری از پنل اس ام اس اسفاده کنید که نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی مقرون به صرفه‌تر است. یکی از مهم‌ترین امکانات یک پنل پیامکی مانند پنل پیامکی سیگنال، قابلیت دسته‌بندی مشتریان پیامکی است. شما می‌توانید با دسته‌بندی مشتریان تاثیر پیامک‌های تبلیغاتی خود را چند برابر افزایش دهید.

 

مزایای دسته‌بندی مشتریان برای تبلیغات پیامکی

1.پیدا کردن جامعه هدف تبلیغاتی

2.صرفه‌جویی در هزینه‌ تبلیغات

3.سرعت بالا در جذب مخاطب هدف

4.افزایش فروش

 

9 روش‌ دسته‌بندی مشتریان برای ارسال پیامک تبلیغاتی

شما می‌توانید با توجه به نوع کالا یا خدمات خود، بهترین روش ارسال پیامک تبلیغاتی یا خدماتی را انتخاب کنید:

1.دسته‌بندی مشتریان بر اساس سن

ممکن است محصولات یا خدمات شما برای گروه سنی خاصی کاربردی‌تر باشد مثلا فروشگاه لوازم تحریر، پوشاک کودک یا یک باشگاه ورزشی داشته باشید و می‌خواهید به سرعت جامعه هدف خود را پیدا کنید. پس در پنل پیامکی از گزینه ارسال بر اساس سن استفاده کنید.

 

2.دسته‌بندی مشتریان بر اساس جنسیت

این دسته‌بندی برای صاحبین آرایشگاه‌ها، استخرها، فروشندگان لوازم آرایشی بهداشتی بسیار کارآمد است.

 

3.دسته‌بندی مشتریان بر اساس منطقه، شهر و جغرافیا

برخی کالاها در مناطق مختلف کشور یا یک شهر کاربرد بیشتر یا کمتری دارند. مثلا محصولات باغی یا صنایع‌دستی شهر خود را می‌توانید به نقاط دیگر کشور معرفی کنید یا اگر واردکننده کالا هستید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. این روش دسته‌بندی مشتریان برای چنین مشاغلی بسیار کارآمد است تا به قول معروف زیره به کرمان نبرید!

 

4.دسته‌بندی مشتریان بر اساس میزان خرید و سطح مالی آن‌ها

مشتریان خود را بر اساس سقف مبلغی که صرف خرید محصولات شما کرده‌اند، تقسیم‌بندی کنید. به این ترتیب می‌‌توانید فقط در مورد محصولاتی با همان میزان قیمت، به آن‌ها پیامک بدهید و در نتیجه شانس فروش دوباره به آن‌ها را افزایش دهید. چرا که آن‌ها نشان داده‌اند که حاضرند تا این مقدار پول را به شما پرداخت کنند.

 

5.دسته‌بندی بر اساس علاقه و سلایق مشتریان

با یک نظرسنجی پیامکی گسترده از مشتریان خود، می‌توانید از سلیقه و نیاز واقعی آن‌ها مطلع شوید و کیفیت محصولات و خدمات خود را بالاتر ببرید. همچنین ارتباط و تعامل خود را با آن‌ها افزایش دهید.

 

6.دسته‌بندی مشتریان بر اساس شغل

اگر به شغل مشتریان خود توجه کنید به راحتی متوجه می‌شوید کالا یا خدمات شما ممکن است برای برخی مشتریان، نیاز ضروری باشد. مثلا ممکن است برخی از مخاطبین شما، فروشنده پوشاک باشند و شما تولید‌کننده پوشاک هستید. طبیعتا این مخاطبین، مشتریان بالقوه کالای شما هستند.

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس,ارسال اس ام اس

7.دسته‌بندی مشتریان بر اساس تحصیلات

یکی دیگر از روش‌های دسته‌بندی مشتریان پیامکی بر اساس میزان تحصیلات‌شان است. اگر شما فروشنده بازی‌های کامپیوتری یا نرم‌افزاری یا مسوول یک آموزشگاه هنری یا کنکور باشید طبیعتا میزان تحصیلات مشتریان برای افزایش استقبال از کالا یا خدمات شما بسیار مهم است.

 

8.مشتریانی که یکی، دو بار خرید کرده‌اند

مشتریانی را که به تازگی از محصولات شما استفاده کرده‌اند را دسته‌بندی کنید. برای این مخاطبین خود باید برنامه پیامکی و تبلیغاتی مجزا داشته باشید تا آن‌ها را به مشتریان ماندگار خود تبدیل کنید.

 

9.مشتریان ویژه و قدیمی

شما می‌‌بایست یک دسته مخصوص به مشتریان قدیمی و وفادار، در پنل اس ام اس خود داشته باشید تا بتوانید بیشترین توجه خود را به آن‌ها معطوف کنید. این یعنی پیشنهادهای ویژه و اختصاصی خود را برای آن‌ها بفرستید و اطلاعات انحصاری در اختیارشان قرار دهید. همیشه مشتری قدیمی و راضی، خواسته یا ناخواسته، خودش یک تبلیغ‌کننده کالا یا خدمات شما، به دوستان و آشنایان است. پس از آن‌ها غافل نشوید!

تفکیک مخاطبین پیامک‌های تبلیغاتی و خدماتی یکی از دغدغه‌های فروشندگان، صاحبین کسب و کار و دارندگان آموزشگاه‌ها و مراکز علمی فرهنگی است. ممکن است بخواهیم فقط به یک بخش از افراد جامعه پیام کوتاه ارسال کنیم یا در زمان‌هایی فقط به بخشی از مخاطبین‌مان پیامک بفرستیم. ساده‌ترین روش تفکیک مخاطبین پیامک تبلیغاتی و خدماتی، استفاده از یک پنل پیامک معتبر است. امروز تبلیغات از طریق پنل پیامکی پیشنهادی است که تمامی مشاوران تبیلغاتی بر استفاده از آن تاکید دارند. در این بخش از سایت سامانه پیامکی سیگنال، به بررسی این مساله می‌پردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

 

مزایای تفکیک مخاطبین اس ام اس تبلیغاتی و خدماتی

 

1.گستردگی جامعه مخاطبین و طبقه‌بندی آن

استفاده از تلفن همراه در میان تمامی اقشار جامعه و در تمامی گروه‌های سنی بالاتر از 12 سال، از گستردگی جامعه مخاطبان در ارتباط با تکنولوژی ارسال اس ام اس و دریافت پیامک خبر می‌دهد. سونامی استفاده از تلفن همراه به نوعی بوده است که امروزه دسترسی به تمامی گروه‌های مخاطبین در هر زمان و در هر مکان به راحتی با پنل ارسال اس ام اس با بیشترین سرعت موجود امکان‌ پذیر است.

 

2.ثبت و نگهداری ساده اطلاعات مخاطبین

ثبت و نگهداری پیامک در تلفن همراه ساده و مدت زمان نگهداری آن طولانی است. وقتی اس ام اس‌های ارسالی خود را طبق جامعه هدف مشخص و دسته‌بندی شده ارسال می‌کنید، در حقیقت اطلاعات مخاطبین‌تان در هر زمانی به راحتی در دسترس شما خواهد بود.

 

3.کاهش در هزینه‌های ارتباطی

ارائه خدمات با پنل پیامک به خودی خود باعث کاهش هزینه‌‌های اداری در سازمان‌‌ها، ارگان‌‌ها و موسساتی است که به صورت مستقیم با مردم سر و کار دارند. این کاهش در عوامل مختلفی همچون امور اداری، روابط عمومی، ارتباطات، آموزش، خبررسانی نمود پیدا می‌کند. پنل ارسال اس ام اس در مقایسه با سایر تکنولوژی ‌های موجود از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه بوده و به نوعی کم هزینه‌ ترین سیستم ارتباطی در جهان است. سیستمی که بر اساس طبقه‌بندی شماره و اطلاعات مخاطبین کار می‌کند.

 

چگونه مخاطبین پیامک‌های خود را تفکیک کنیم؟

نیازی نیست وقت بگذارید و مخاطبین خود را دسته‌بندی کنید. وقتی در یک پنل پیامکی معتبر و کارآمد ثبت‌نام کردید، آن وقت می‌توانید به راحتی به مخاطبین دلخواه خود، طبق دسته‌بندی‌هایی که وجود دارد، اس ام اس تبلیغاتی یا خدماتی انبوه ارسال کنید.

 

پنل اس ام اس,ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

تفکیک مخاطبین در یک سامانه پیامکی

قبل از ثبت‌نام و ورود به یک پنل پیامکی و ارسال اس ام اس، ابتدا در مورد سامانه‌های پیامکی مختلف تحقیق کنید تا بتوانید در بهترین پنل عضو شوید. پنلی که مزایا و مکانات متعددی داشته باشد. از جمله مزایای یک پنل پیامکی خوب، قابلیت تفکیک و دسته‌بندی مخاطبین است. در این بخش دسته‌بندی‌های کاربردی را معرفی می‌کنیم.

 

1.تفکیک مخاطبین بر اساس سن و جنسیت

برای صاحبین برخی مشاغل مانند آرایشگاه‌ها، باشگاه‌ها، مزون‌داران و خیاطان، مراکز هنری یا کنکور و….ارسال هدفمند و حساب شده بسیار اهمیت دارد. اگر به تمام مخاطبین، اس ام اس تبلیغاتی یا خدماتی ارسال کنید، هزینه و زمان زیادی هدر می‌رود. با گزینه ارسال بر اساس سن و جنسیت، به راحتی می‌توانید به یک بازه سنی یا جنسیت مشخص پیام کوتاه ارسال کنید.

 

2.ارسال از روی نقشه

اگر می‌خواهید میزان فروش را در منطقه خود افزایش دهید یا به مناطق بیشتری پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، از روی نقشه داخل پنل، می‌توانید خیابان یا منطقه مورد نظر را انتخاب کرده و به شماره‌های آن محدوده پیامک تبلیغاتی یا خدماتی بفرستید.

 

3.تفکیک مخاطبین بر اساس شهر و استان

با این گزینه شما می‌توانید تبلیغات خود را در یک استان یا شهر مشخص انجام دهید.

 

4.تفکیک مخاطبین بر اساس کد پستی ایرانسل و همراه اول

اگر می‌خواهید به مخاطبین خود بر اساس شماره همراه آن‌ها پیامک ارسال کنید، می‌توانید با انتخاب کدپستی مناطق مختلف شهر یا استان، به شماره‌های ایرانسل و همراه اول این مناطق پیام کوتاه ارسال کنید.

 

5.تفکیک مخاطبین بر اساس مشاغل

شاید شما بخواهید خدمات یا کالای خود را به یک گروه یا گروه‌های از مشاغل ارسال کنید. به عنوان مثال شما فروشنده لوازم پزشکی و بهداشتی هستید و جامعه هدف تبلیغات شما، مشاغلی مانند پزشکان، کلینیک‌ها و مراکز زیبایی هستند یا تولید‌‌کننده پوشاک هستید و مخاطبین شما فروشندگان پوشاک هستند.

 

جمع‌بندی

با تفکیک و دسته‌بندی مخاطبین و مشتریان خود به راحتی می‌توانید تبلیغ کنید و نتایج تبلیغات پیامکی خود را بررسی کنید. پنل پیامکی این کار را برای فروشندگان و مشاغل مختلف آسان کرده و بهترین روش‌های تفکیک مخاطبین تبلیغات را ارائه می‌دهد. اگر هنوز عضو یک پنل پیامکی نیستید و می‌خواهید ارسال هدفمند پیام کوتاه داشته باشید، می‌توانید از کارشناسان سامانه پیامکی سیگنال سوالات خود را بپرسید تا شما را برای یک ارسال هدفمند راهنمایی کنند.  32008-025

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *