تقسیم بندی مشتریان بر اساس مشخصات فردی و اجمالی

پنل اس ام اس

تقسیم بندی مشتریان به گروه های مختلف بر اساس مشخصات فردی و اجمالی یکی از راه های جلب مشتری است. شما باید بی وقفه در تبلیغات پیامکی با پنل اس ام اس خود در حال شناسایی و ارزیابی مشترکین خود باشید نیازهایشان را دریابید و بتوانید تشخیص دهید که چه چیزی آن ها را ترغیب به خرید می کند.

شما می توانید با تبلیغات پیامکی به راحتی تبلیغات کسب و کار خود را شروع کنید.


اگر با شیوه ای درست به تبلیغات پیامکی بپردازید نه تنها مزاحم مشتری نیستید بلکه برای او مفید هم خواهید بود.


 تقسیم بندی براساس مشترکین و اپراتور

شما می توانید مشتریان پنل اس ام اس خود را بر اساس وضعیت خرید و نیازهایشان مجزا کنید.

به طور مثال با پرسش چند سوال، آیا آن ها مشتری جدید هستند؟ و یا مشتری قدیمی؟ و یا حتی مشتریانی که نزدیک به یک سال است که خرید پیامکی انجام نداده اند.

آن ها را بر اساس وضعیت خریدشان مجزا کنید و پیامک های تبلیغاتی خود را به گروه های مشخصی از مشتریان خود همراه با بازدهی بالا ارسال کنید.

تعامل و راهکارهای صحبت با مشتری جدید و مشتری قدیمی که سال ها است از شما نیاز های روزانه خود را خریداری می کنند متفاوت است.

برای یک مشتری جدید اولین متن پیامکی که با پنل اس ام اس ارسال می کنید می تواند بهترین و مناسبت ترین راه برای جلب مشتری باشد در حالیکه یک مشتری قدیمی باید با پیشنهادهای استثنائی در اولویت قرار گیرد.

این راهکار این امکان را برایتان فراهم می کند تا ویژگی های پیامک های تبلیغاتی و مشتریان را ارزیابی کنید و تعداد مشتریان قدیمی را همراه با ویژگی های منحصر بفرد بالا ببرید.

تقسیم بندی مشترکین بر اساس شخصیتی

این گزینه بهترین و اساسی ترین راه برای تفکیک مشتریان بر اساس سن، جنس، مکان، سال تولد و غیره است.

هنگامی که حجم بالایی از پیامک های متنی را تولید می کنید گروه بندی مشتریان به شما کمک می کند تا پیامک ها را به طور شخصی و مرتبط، بایگانی و ارسال کنید.

این راهکار به شما این اطمینان را می دهد که پیامک های انحصاری تولید و مدیریت کنید و پیشنهاد های ویژه ای را از سوی مشتریان دریافت کنید.

ممکن است شما بخواهید برخی پیامک های تبلیغاتی را با پنل اس ام اس برای گروه سنی خاصی ارسال کنید، با تقسیم بندی و گروه بندی مشترکین به راحتی می توانید پیامک ها را بر اساس ویژگی هایی که می خواهید برای بازار هدف خود ارسال کنید.

حتما سعی کنید خودتان را به جای مخاطبان قرار دهید و چند بار آگهی را بخوانید.

اگر شما در هنگام خواندن و مشاهده تبلیغ خود احساس راحتی نکنید مطمئن باشید بخش زیادی از مخاطبان شما نیز همین احساس را خواهند داشت و این نکته را بدانید که مخاطبان چندان برای مشاهده یک تبلیغ صبور نیستند.

اگر در هنگام مشاهده آن احساس ناخوشایندی داشته باشند خیلی سریع منصرف می شوند و مشاهده تبلیغ شما را نیمه تمام رها می کنند و مطمئناً بروز چنین حالتی جزء اهداف شما قرار ندارد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *