امکان توسعه و رشد کسب و کار

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

با تبلیغات پنل اس ام اس کسب و کار شما از دیگر رقبا پیشی گرفته و نسبت به آن‌ ها در نظر مشتری متمایز می شود. ارسال اس ام اس بدون نزدیک شدن به مرز ورشکستی امکان توسعه و رشد کسب و کار را در اختیار شما قرار می‌ دهد. پیامک پرقدرت ترین ابزار مدیریتی در بازاریابی است.


با ارسال پیامک مشتریان شما همیشه با شما ارتباط خواهند داشت و هیچ گاه شما را فراموش نخواهند کرد.


ارسال اس ام اس تبلیغاتی به بانوان

برای ارسال اس ام اس به بانوان می توانید از ماژول ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت استفاده نمایید، با استفاده از این ماژول پنل اس ام اس می توانید بر اساس جنسیت ارسال پیامک داشته باشید.

اگر شما شغلی یا خدماتی دارید که فقط برای بانوان می باشد و می خواهید فقط به آن ها پیامک بزنید حتما از این ماژول استفاده نمایید.

شما می توانید حتی سنین خاصی از بانوان را در این ماژول انتخاب کنید تا هدفمند تر ارسال پیامک داشته باشید.

ارتباط با مشتریان از طریق پیامک

شما با داشتن یک پنل اس ام اس می توانید ارتباطی مستمر با مشتریان خود داشته باشید، آیا به این باور رسیده اید که جذب یک مشتری جدید پنج برابر حفظ مشتریان قدیمی هزینه دارد؟

شما با یک هزینه ناچیز می توانید ارتباط خود با مشتریانتان را حفظ کنید، برای اینکار شماره موبایل مشتریان خود را جمع آوری نمایید و شماره آن ها را در یک فایل ورد یا اکسل تایپ نمایید و سپس در پنل اس ام اس وارد نمایید.

متن پیامک مورد نظر را تایپ نمایید به آن ها ارسال اس ام اس انجام دهید، مثلا می توانید به مخاطبان خود تولدشان را تبریک بگویید، آن ها را از تخفیفاتی که گذاشتید مطلع نمایید، آدرس فروشگاه جدیدتان یا محل جدید شرکتتان یا حتی تلفن جدیدتان را به آن ها پیامک نمایید، مناسبت ها را به آن ها تبریک یا تسلیت بگویید.

فاکتورهای مهم کیفیت در خدمات پنل اس ام اس به شرح زیر است:

  • پشتیبانی مناسب، مداوم و درخور شان کاربران.
  • پاسخگویی در صورت ایجاد اختلال.
  • احترام گذاشتن به مشتری در هر شرایطی.
  • اهمیت قائل شدن به کار مشتری و پیگیری مشکل اعلام شده تا رفع 100 درصد آن.
  • در دسترس بودن پنل و شرکت ارائه دهنده خدمات.
  • بالا بودن سرعت ارسال.
  • ارائه گزارشات دقیق پس از ارسال.

نکاتی که دقت نکردن به آن ها ارزش پیامک شما را پایین می ‌آورد:

اگر از طریق پنل پیامکی می ‌خواهید لینک خرید خود را برای مشتریان ارسال کنید قبل از آن به این دقت کنید که روند خرید از شما تا جای ممکن ساده‌ سازی شده باشد و کاربر هنگام انجام مراحل خرید دچار اشکال نشود، زیرا در غیر این صورت اعتبار پنل ارسال اس ام اس شما نیز زیر سوال می‌ رود.

از مهم‌ ترین فاکتورهایی که منجر به جلب اعتماد مشتری می ‌شود بحث پشتیبانی است. هنگامی که یک پیامک تبلیغاتی با تخفیف ویژه یا پیشنهادی را برای مشتریان خود ارسال می ‌کنید، به پشتیبانی پس از آن توجهی ویژه داشته باشید.

اگر قرار است با یک پیامک مشتریان خود را از تخفیف ویژه خود آگاه کنید و مشتریان شما از آن طرف یک ساعت پشت خطوط تماس شما به انتظار پشتیبان بمانند همان بهتر که پیامک تبلیغاتی نفرستید.

یک پشتیبانی نادرست ممکن است تمام ساختمان تبلیغاتی شما را به راحتی ویران کند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *