روشی بسیار قدرتمند برای رشد کسب‌ و‌ کار

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

شما با استفاده از پنل اس ام اس به موفقیت ‌های بزرگ دست پیدا می کنید. اگر به‌ طور منظم و اصولی تبلیغات پیامکی با ارسال اس ام اس به‌ کار گرفته شود روشی بسیار قدرتمند برای رشد کسب‌ و‌ کار است. تبلیغات پیامکی راهی بدون داشتن استرس برای تبلیغ کسب و کار محسوب می شود.


فروش پیامکی به یک ‌پانزدهم زمان، پول و انرژی نسبت به فروش تلفنی نیاز دارد.


تکرار فروش

هدف تبلیغات با ارسال اس ام اس مراقبت از مشتریان و حفظ آن ‌ها است به‌ گونه ‌ای که منجر به خریدهای مجدد مشتریان شده و باعث شود شما را به دوستان و آشنایان خود نیز توصیه کنند.

با هر مشتری پنل اس ام اس مانند مشتری میلیون‌ دلاری برخورد کنید و فرض کنید که توانایی خرید حجم عظیمی از محصولات و خدمات شما را دارد و شما را به تعداد قابل ‌توجهی از مشتریان احتمالی دیگر توصیه خواهد کرد.

به‌ طور میانگین هر ‌کس سیصد نفر را به اسم می ‌شناسد این افراد می‌ توانند دوستان، اقوام، معلمان، همکلاسی‌ ها، همکاران، افرادی که در حیطه کاری خود با آن ‌ها سر و ‌کار دارید یا معاشران شما مانند بانکدار یا حسابدار باشند.

فرض کنید تنها ۱۰ درصد افرادی که مشتریان پیامکی شما می ‌شناسند، مشتریان احتمالی محصولات یا خدمات شما باشند.

اگر با مشتری خود به بهترین نحو برخورد کنید، او می ‌تواند سی مشتری دیگر به شما معرفی کند.

هر ‌کدام از این سی مشتری نیز ۳۰۰ نفر را می ‌شناسند و تقریبا ۱۰ درصد آن افراد نیز می‌ توانند مشتریان احتمالی شما باشند.

پس می ‌بینیم که خریدار محصولات و خدمات پیامکی شما می‌ تواند ظرف چند ماه آینده ۹۰۰ مشتری احتمالی دیگر برای شما به‌ ارمغان آورد.

آیا جالب ‌توجه نیست؟ آیا این موضوع در نحوه برخورد شما با مشتریانی که اکنون روبرویتان ایستاده‌اند تفاوتی ایجاد نمی ‌کند؟ امیدواریم این‌ طور باشد.

کلید جذب مشتریان

ارائه خدمات عالی و اطلاعات آموزشی به مشتری موجب می‌ شود که با اطمینان شما را به دوستان، خانواده و آشنایان خود توصیه کند.

وقتی از مشتریان تبلیغات پیامکی خود مراقبت می‌ کنید، آن‌ ها راغب می‌ شوند دوستانشان نیز از چنین تجربه لذت ‌بخشی برخوردار شوند.

در هر فرصت درخواست ارجاع کنید

می ‌توانید در پیامکی که با پنل اس ام اس ارسال می کنید، بگویید مشتری گرامی، من واقعا علاقه ‌مندم با افرادی مانند شما کار کنم، آیا افراد فوق ‌العاده دیگری مانند خودتان می ‌شناسید که شاید به محصولات و خدمات ما علاقه ‌مند باشند؟

چه کسی ممکن است به شما بگوید هیچ فرد ‌فوق ‌العاده دیگری را نمی‌ شناسد؟

وقتی یک مشتری راضی از ارسال اس ام اس شما، مشتری احتمالی جدیدی معرفی می کند، نتیجه کار را به مشتری معرف گزارش دهید و جزئیات را برای او تعریف کنید.

مردم نسبت به آنچه به دوستان و آشنایان آن‌ ها گفته ‌اید و پاسخ آن‌ ها، کنجکاوی بیش‌ از ‌حدی دارند.

وقتی مشتری ارجاعی خرید می‌ کند، یک پیام تشکر یا حتی یک هدیه برای فردی که او را معرفی کرده بفرستید.

مردم همیشه از دریافت هدایا خوشحال می ‌شوند و اگر قدردانیتان را به آن ‌ها نشان دهید، احتمالا در آینده نیز شما را به دیگران توصیه خواهند کرد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *