راهکارهای جذب مشتری در فست فودها

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

قطعا می توان گفت بازاریابی پیامکی بهترین ابزار بازاریابی قرن ۲۱ به شمار می آید. کسب و کارهای زیادی از جمله فست فودها در حال حاضر از مزایای بازاریابی پیامکی بهره مند می شوند. ما از کمک کردن به فست فودها خوشحال هستیم، زیرا برای ما فست فودها نمونه بسیار خوبی از شغل های کوچک موفق هستند. اگر شما صاحب فست فود هستید که به تازگی با پدیده ی بازاریابی و ارسال اس ام اس از طریق سامانه اس ام اس آشنا شده اید، می توانید با خواندن این متن ایده های زیادی را برای راه اندازی سامانه اس ام اس خود به دست آورید.

راهکارهای ساده:

  • ارتباط با مشتری.
  • کوپن های تخفیف.
  • استفاده کوپن تخفیف برای فست فود.

ارتباط با مشتری

امروزه با فراگیر شدن فناوری مردم تمایل دارند تا سرعت کارهای خود را افزایش دهند. سامانه ارسال اس ام اس این امکان را برای مشتریان فراهم می کند تا قادر باشند تا از راه دور در هر مکان جای خود را پیشاپیش در فست فود شما رزرو کنند.


این قابلیت علاوه بر صرف جویی در وقت و هزینه شما و مشتریان موجب راحتی و رضایت مشتریان شده و به تدریج افزایش تعداد مشتریان شما را به همراه خواهد داشت.


کوپن های تخفیف

می توانید با ارسال کوپن های تخفیف به صورت محدود و یا با ارائه پیشنهاد ویژه هفتگی، استقبال مردم از تبلیغات پیامکی را دو چندان کنید. به طور نمونه در انتهای هر ماه با ارسال اس ام اس تخفیف ماهانه به افرادی که در تاریخ خاصی به فست فود می آیند تخفیف دهید و یا با ارسال یک کوپن پیامکی مشتریان را تشویق می‌کنید که بازهم به سراغ شما بیایند.

حتی می ‌توانید آنها را مشتاق کنید تا دوستانشان را نیز همراه خود بیاورند. کافی است از مشترکان خود بخواهید با نشان دادن پیامک شما یک تخفیف یا هدیه ی ویژه از طرف شما دریافت کنند. پیام کوتاه تأثیرگذارترین و ارزان ترین ابزار برای بالا بردن میزان فروش از طریق جذب مشتریان جدید به محیط فست فودها و امکانات آن است.

استفاده کوپن تخفیف برای فست فود

هنگام صدور فیش غذا شماره تلفن همراه خریدار را درخواست نمایید .چند دقیقه پس از صرف غذا و خروج با ارسال پیامی از او تشکر کنید. این کار باعث می شود احساس کند برای او ارزش قائل هستید و به فرآیند مشتری سالاری اهمیت می دهید. به طور مثال: مشتری گرامی از انتخاب شما سپاسگزاریم به امید دیدار مجدد شما در روزهای آتی.

ساعتی پس از سفارش مشتری در پیامی در قالب نظر سنجی نظر مشتری را در مورد کیفیت غذا و محیط فست فود خود جویا شوید. به نظر شما کیفیت غذاهای فست فود ایران برگر چگونه می باشد؟

  1. عالی
  2. خوب
  3. متوسط
  4. بد

هنگامی که غذای جدیدی اضافه کردید یا تغییراتی در قیمت غذاها ایجاد نمودید بهتر است به مشتریان خود اعلام نمایید. به طور مثال: مشتری گرامی از این پس می توانید انواع پیتزا را در فست فود سوپراستار شعبه ولیعصر سرو نمایید.

با ارسال پیام تبریک و در مناسبت های مختلف به مشتری نشان دهید در احساسات او شریک هستید. زندگی عشق است افسانه نیست، آن که عشق را آفرید دیوانه نیست. ولنتاین بر شما مبارک.

هنگامی که شعبه جدیدی افتتاح می کنید یا تغییراتی در فست فود خود ایجاد می کنید پیام حاوی تغییرات ایجاد شده برای مشتری ارسال کنید.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *