تبلیغات و فروش معادل یکدیگرند

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

در خیلی مواقع کلمه تبلیغات و فروش معادل یکدیگر استفاده می شود اما واقعیت این است که این دو با یکدیگر متفاوت هستند. شما می توانید با استفاده از سامانه اس ام اس تبلیغات خود را به صورت ارسال اس ام اس به مشتری های خود اطلاع رسانی کنید. همچنین پیامک راهی برای توسعه استراتژی ها است.


موفقیت در فروش تنها با تلاش هوشمندانه تا آخرین لحظه میسر است.


تبلیغات از نظر کاتلر

عبارت است از فعالیت انسانی در جهت ارضای نیازها و خواسته ها از طریق فرایند مبادله همان طوری که از مفهوم فوق مشخص می شود منشاء و رکن اساسی نظام بازاریابی، نیاز و خواسته های انسان است و هر آنچه خواسته انسان را برآورده می کند کالا می باشد.

تبلیغات با ارسال اس ام اس یک فرآیند است که هدف آن ارضای نیازها و خواسته بشر می باشد.

فرآیند کمک کردن به مشتری

فروش فرآیند کمک کردن به مشتری است که آیا این کالا و خدمات ارزش بیشتری نسبت به مبلغی که درخواست می کنید دارد.

در این فرآیند شما می توانید با سامانه اس ام اس توضیحاتی که در مورد مزایا و کیفیت کالا می دانید با ارسال اس ام اس به مخاطبان ارائه دهید.

از نظر کاتلر تبلیغات، فروش نیست بلکه فروش جزء کوچکی از مجموعه عظیم بازریابی است هرچند فروش بخشی از تبلیغات است.

 فروش از داخل به بیرون می نگرد

این مفهوم از کارخانه شروع می شود، به محصولات و کالاهای موجود شرکت توجه دارد و به دنبال کسب فروش سود آور است که تبلیغات با سامانه اس ام اس قابل ملاحظه ای را می طلبد.

تبلیغات نگاهی از بیرون به درون دارد تبلیغات قبل از اینکه محصولی تولید شود شروع می شود در تبلیغات ابتدا به سراغ مشتری می رویم.

با تحقیقات نیازها و خواسته های مشتری را کشف می کنیم و سپس محصولی را ارائه می دهیم که بهتر از محصولات موجود نیازها و خواسته های وی را برآورده می سازد.

این مفهوم با یک بازار کاملا تعریف شده آغاز می شود و روی نیازهای مشتریان تاکید دارد و با تامین رضایت مشتریان سود می آفریند.

فعالیت تبلیغات پیش تر از آن که سازمان کالایی تولید کرده باشد، آغاز می شود. فروش پس از تولید و عرضه کالا پا به میدان می گذارد.

 لویت در تفاوت بین تبلیغات و فروش می گوید:

فروش عبارت است از پیدا کردن مشتری با ارسال اس ام اس برای محصولاتی که در اختیار دارید و تبلیغات یعنی اطمینان از اینکه شما اقلام مورد نیاز مشتری را در اختیار دارید.

در نتیجه

تبلیغات توجه به نیاز مشتری قبل از تولید و عرضه است و فروش نقش مهمی در افزایش سود و رضایتمندی مشتریان دارد.

خریداران با وجود کالاهای متنوع ترجیح می دهند کالایی را خریداری نمایند که خواسته آنان را کاملا برآورده سازد.

هدف تبلیغات نیز افزایش سود می باشد ولی راه رسیدن به فروش بیشتر تمرکز روی خواسته های مصرف کنندگان می باشد.

تمرکز روی تبلیغات منجر به فروش بیشتر و در نتیجه افزایش سود خواهد شد پس هم تبلیغات مهم است هم فروش به شرط اینکه تکمیل کننده یکدیگر باشند و در جهت رفع خواسته مشتری و در نتیجه افزایش سود باشد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *