هدف‌ گذاری تبلیغاتی باعث افزایش فروش

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

برای بسیاری از مدیران، بازاریابی تنها هدف معنی ‌دار برنامه‌ های ترفیعی فروش است. اگر شما در فرآیند ارسال اس ام اس توسط سامانه اس ام اس هدف‌ گذاری تبلیغاتی داشته باشید به طور حتم باعث افزایش فروش می شود.


تنها دلیلی که شرکت ‌ها برای تبلیغات خود هزینه می کنند، افزایش فروش محصولات و خدمات است.


بعضی از مدیران عقیده دارند که اهداف افزایش فروش در تبلیغات و ترفیع انسام را به این فکر می ‌اندازد که چگونه برنامه‌ های ترفیعی و تبلیغاتی را طراحی کنند تا به افزایش فروش بیانجامد.

انتقاد به هدف‌ گذاری تبلیغات

تبلیغات با ارسال اس ام اس تنها می‌ تواند مشتریان را از وجود محصول آگاه و به محصول علاقه ‌مند سازد، اما نمی ‌تواند آن ها را وادار به خرید محصول کند به ویژه اگر کالاها موجود نباشند یا قیمت آن ها از قیمت کالاهای رقبا بالاتر باشد.

یکی از مهم‌ ترین مسائلی که مدیران بازاریابی و تبلیغات با سامانه اس ام اس باید به آن توجه نشان دهند این است که افزایش فروش یک شرکت، تابع عوامل و متغیرهایی متعدد نظیر فناوری، اقتصاد، کیفیت محصول، قیمت، توزیع، رقابت، تبلیغات و ترفیع است.

فروش ضعیف ممکن است معلول دلایل متعددی نظیر طراحی یا کیفیت نامناسب محصول، بسته ‌بندی، توزیع، یا قیمت ‌گذاری باشد.

دشواری دیگر در اهداف فروش

دشواری دیگر در اهداف فروش این است که اثربخشی تبلیغات غالبا مدت ‌ها بعد از انجام تبلیغات اتفاق می ‌افتد.

پولی که برای تبلیغات ارسال اس ام اس خرج می‌ شود ضرورتا اثر فوری بر فروش ندارد زیرا بعضی از متخصصان عقیده دارند که تبلیغات اثر خود را با کندی نشان می ‌دهند.

تبلیغات، ممکن است آگاهی، علاقه و یا نگرش ‌های مثبت و مساعدی نسبت به مارک تجاری شرکت ایجاد کند، اما این احساس در فرایند واقعی خرید تا زمانی که مشتری برای خرید کالاها به بازار مراجعه نکند، نتیجه نخواهد داد.

هدف ‌گذاری و تاثیر ارتباطات

بعضی از بازاریابانی که به هدف ‌گذاری بر مبنای فروش انتقاد دارند، می ‌گویند نقش اول ارتباطات منسجم بازاریابی، ارتباط برقرارکردن با مخاطبان هدف است.

برنامه‌ ریزی برای اهداف تبلیغات سامانه اس ام اس باید بر مبنای اهداف ارتباطات باشد زیرا انتظار نمی ‌رود که مشتریان سریعا به تبلیغات واکنش نشان دهند.

تبلیغات باید اطلاعات مرتبط را به مخاطبان منتقل کند و قبل از اینکه رفتار خرید اتفاق بیفتد تمایل مثبتی در مشتریان نسبت به نام تجاری محصولات شرکت ایجاد کند.

تبلیغات و ترفیع، در عمل وظیفه ارتباطی خود را همانند یک هرم انجام می ‌دهند در طبقه پایین هرم، اهداف ارتباطات بیشتر شامل آگاه‌ سازی مشتری و ارائه اطلاعاتی در خصوص محصول است.

اما در رأس هرم، اهداف ارتباطات بیشتر بر ترغیب و تحریک تمایلات مشتری برای خرید تمرکز دارند.

بنابراین، دستیابی به اهداف در سطوح پایین هرم، آسان ‌تر از سطوح بالای آن بوده و هرچه به سمت بالای هرم پیش رود از مشتریان بالقوه نیز کاسته می ‌شود.

اگر سطوح آگاهی درباره نام تجاری و دانش درباره ویژگی ‌ها و مزایای آن پایین باشد، هدف تبلیغات باید افزایش سطوح آگاهی درباره محصول و افزایش دانش مشتریان درباره مزایا و ویژگی ‌های محصول باشد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *