نفوذ در مخاطره افراد با ارسال اس ام اس

نفوذ در مخاطره افراد با ارسال اس ام اس

در حال حاضر یکی از کارآمد ترین روش های جهت جذب مشتری استفاده از پنل اس ام اس است. یکی از اهداف اصلی تبلیغات نفوذ در مخاطره  افراد با ارسال اس ام اس است برای دسترسی به چنین هدف بزرگی باید از عواملی استفاده کنیم که مورد قبول باشد یکی از این عوامل شناخت مخاطب است.

یکی از اصول تبلیغات موفق این است که می توانید در تبلیغ خود به صورت مستقیم با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید.


اکثر کسب و کارها دیگر به جای استفاده از تبلیغات پر هزینه و سر سام از جمله تبلیغات بنری و تلویزیونی به سمت تبلیغات با پنل اس ام اس روی آورده اند.


بنابراین این موضوع را باید در نظر گرفت که افراد دیگری نیز محصولاتشان را با همین روش تبلیغ می کنند، پس شما باید سعی کنید به شکل خاص و منحصر به فرد عمل کنید.

می توانید ارسال پیامک در ایام خاص و مناسبت ها به صورت خودکار و جذب تعداد بی شماری مشتری در کسب و کار خود داشته باشید.

پیام های تبلیغاتی از طریق ارسال اس ام اس را می توان به صورت کنترل شده در سریع ترین زمان ممکن و تنها برای گروه بازار هدف که شناسایی شده اند، ارسال کرد.

اخبار جدید در رابطه با کسب و کار خود را با پنل اس ام اس به راحتی می توانید اطلاع رسانی کنید.

جدیدترین محصولات شرکت را با پیامک می توانید به مشتریان خود معرفی کنید.

در مواقع ضروری می توانید به بازار هدف خود ارسال پیامک داشته باشید.

اولین چیزی که مخاطب به آن توجه می کند چند کلمه ی ابتدای متن است که حتی از شماره پنل اس ام اس هم مهم تر است.

یعنی شما باید چند کلمه ی ابتدایی متن خود را خلاقانه و جذاب بنویسید تا مخاطب جذب شود و تا انتها تمایل به خواندن تبلیغات شما داشته باشد.

اگر مخاطب شما به پایان متن پیامک تبلیغاتی شما رسیده باشد یعنی 90 درصد موفق شده اید.

اگر شما نتوانید با تبلیغات باعث پیشرفت کسب و کار خود شوید مطمئنا شما به تدریج کسب و کار خود را از دست خواهید داد.

شما می توانید با داشتن پنل پیامکی آمار ارسال اس ام اس های منتشر شده را مدیریت کنید و در آن واحد به افراد زیادی در فاصله زمانی کوتاه ارسال پیامک تبلیغاتی کنید.

شما با داشتن تبلیغات پنل اس ام اس می توانید زمان تخفیف های خود را به مخاطبانتان اطلاع رسانی کنید.


تبلیغات به وجود آورنده صمیمیت و اعتماد

با‌ وجود همه داده ‌ها و تخصص ‌هایی که در فرایند فروش با سامانه اس ام اس مورد استفاده قرار می ‌گیرد، اکثریت تصمیمات خرید بر پایه احساسات، مخصوصا احساس خریداران یا اطرافیان آن ها نسبت به محصول و فروشنده در نظر گرفته می شود. نوع احساس خریدار به فروشنده نوع احساس او نسبت به کل شرکت را شکل می ‌دهد بنابراین با ارسال اس ام اس و تبلیغات می توانید صمیمیت و اعتماد بین خود و مشتری به وجود آورید.

تبلیغات پیامکی جزء جدایی ناپذیری از کسب و کار محسوب می شود و به معنی رساندن یک پیام در مورد کالا یا خدمات مورد نظرمان از طریق پیامک به مردم است.

 فرایند فروش تبلیغات پیامکی


بهترین فرایند فروش با تبلیغات پیامکی فرایندی است که طی آن مشکلات مصرف‌ کننده را با جزئیات واقعی  به او گوشزد کرده و سپس مزایای حاصل از راه‌ حل ‌های خود را به او نشان می‌ دهید.


وقتی فروشی را با سامانه اس ام اس انجام می ‌دهید باید خدمت یا محصول را تحویل دهید و مطمئن شوید که به ‌طور رضایت‌ بخشی نصب شده و مورد استفاده قرار می‌ گیرد و تا زمان مشخصی بعد از فروش، پاسخگوی شکایات و نگرانی ‌های مشتریان باشید.

مشتری در ابتدا به‌ دنبال ارتباط با تبلیغات پیامکی است، ارتباط با فروشنده بسیار مهم ‌تر از خود محصول یا خدمت است.

قانون تلاش غیر‌مستقیم در فروش

بر اساس این قانون هرچه بر ارتباطات رویکرد غیرمستقیم با ارسال اس ام اس تمرکز کنید، فروش بهتری خواهید داشت.

هرچه بیشتر بر فروش تمرکز کنید و ارتباطات را نادیده بگیرید، احتمال فروش یا برقراری ارتباط خوب با مشتری ضعیف ‌تر خواهد شد.

اعتماد و اعتبار مهم ‌ترین عوامل در ارتباطات فروش با سامانه اس ام اس هستند مشتری باید کاملا به شما اعتماد کند و اطمینان قطعی داشته باشد که به تعهدات خود عمل خواهید کرد.

مشتری باید معتقد باشد که کارایی محصول و خدمت شما همان است که در ابتدا گفته‌‌ اید و به همان ترتیب هم باقی خواهد ماند.

بین تعداد سوالاتی که درباره نیاز ها و خواسته‌ های مشتری می ‌پرسید و قدرت ارتباطی که شکل می‌ دهید، رابطه‌ ای مستقیم وجود دارد.

صحبت به فروش منجر نمی ‌شود، پرسیدن به فروش منجر می‌ شود.

بین گوش‌ دادن دقیق به پاسخ ‌های مشتریان و میزان علاقه و اعتماد مشتری به شما رابطه مستقیمی وجود دارد.

واقعیت این است که گوش دادن اعتماد به ‌وجود می ‌آورد.

برای ایجاد ارتباطی قابل‌ اعتماد بین فروشنده و مشتری، هیچ راهی سریع ‌تر و موثرتر از پرسیدن سوالات بسیار آن هم با ارسال اس ام اس از مشتری و گوش سپردن دقیق به پاسخ ‌ها نیست.

هر‌چه دقیق ‌تر به سخنان مشتری گوش بسپارید، علاقه و اعتماد او به شما افزون ‌تر شده و پذیرای محصولات و خدمات شما خواهد بود.


ارسال اس ام اس تبلیغاتی به صورت روزانه

قطعا برای شما هم پیش آمده از یک فروشگاه ارسال اس ام اس تبلیغاتی بسیاری به گوشی همراه شما صورت می گیرد اما شما به آن توجهی نمی کنید. اما پس از دریافت چند اس ام اس دیگر از آن فروشگاه به این فکر افتاده اید که حداقل یک بار به آنجا سر بزنید و از صحت تبلیغاتشان با خبر شوید. تمامی این اس ام اس های تبلیغاتی توسط سامانه اس ام اس ارسال می شود.

پس این تکرار در ارسال اس ام اس از طرف آن فروشگاه موجب جلب توجه شما شده است و همین نکته سبب می شود تا شما به آن فروشگاه سر زده و خرید خود را انجام دهید. یکی از مزایای تبلیغات پیامکی بیشترین تاثیر پیامک در مخاطب و سرعت در انتقال پیام به مخاطب است.

نکات تبلیغاتی:

  • تداوم و تکرار.
  • خلاقیت در نوشتن متن تبلیغ.
  • انتخاب جامعه هدف.
  • بررسی ارسال های موفق.
  • انتظار بیجا.

تداوم و تکرار

همانطور که در مثال بالا ذکر کردیم، یک بار ارسال اس ام اس توسط سامانه اس ام اس نتیجه چندانی نمی تواند داشته باشد بلکه تداوم و تکرار در ارسال موجب نتیجه بخش شدن تبلیغات می گردد.

خلاقیت در نوشتن متن تبلیغ

نکته قابل توجه این است که افراد، روزانه پیامک های تبلیغاتی زیادی دریافت می کنند. بنابراین چیزی که می تواند پیام شما را منحصر به فرد کند، یک متن هوشمندانه در کنار خاص بودن محصول یا خدمات شماست.

اگر محصول شما تکراری باشد و جذابیت خاصی در آن ایجاد نکنید، یا متن پیامتان ترغیب کننده نباشد و باعث کنجکاوی مشتریتان نشود، نمی توانید انتظار بازدهی مناسبی داشته باشید.

انتخاب جامعه هدف


اگر بخواهید بازدهی قابل قبولی از تبلیغات خود داشته باشید باید بدانید که خدمات تبلیغی شما برای چه صنف و یا چه قشری از جامعه مناسب و کارآمد است؟


قطعا همه افراد نمی توانند جامعه هدف شما باشند. خدمات یا محصول شما ممکن است برای افرادی کاملا بی استفاده و برعکس برای دیگران کاملا ضروری و نیاز 100 درصد باشد.

پس دقت در انتخاب جامعه هدفتان باعث می شود سریعتر به هدف خود نزدیک شوید و افزایش فروش داشته باشید.

بررسی ارسال های موفق

گاهی اتفاق می افتد که همه ی اس ام اس های تبلیغاتی ما به افرادی که ارسال می شود نرسد، چرا که بسیاری از شماره ها در لیست سیاه مخابراتی هستند و اس ام اس تبلیغاتی دریافت نمی کنند مگر به خواست خودشان.

پس انتظار ما باید تناسبی با دریافت پیامک ها داشته باشد، به همین خاطر است که می گوییم ارسال های موفق را بررسی کنید.

انتظار بیجا

اگر در کوتاه مدت ارسال اس ام اس تبلیغاتی سبب افزایش مشتریان شما نشود، نام شما یا نام تجاری تان در ذهن افراد ماندگار می شود. پس نباید از تبلیغاتمان انتظار بیجا و تاثیر زود هنگام داشته باشیم، چه بسا این تبلیغات موجب افزایش مشتریان در آینده باشد.


بیشترین تاثیر پیامک در مخاطب

تحقیقات انجام شده نشانگر این بوده است که 31 درصد از مخاطبان با استفاده از گوشی‌ های موبایل به نظرسنجی ‌های پیامکی پاسخ می ‌دهند. تبلیغات با پنل اس ام اس بیشترین اثرگذاری را در مخاطب دارد و استقبال مردم از تبلیغات پیامکی بسیار زیاد است.

خب طبق این آمار برندها می ‌توانند در آغاز کار با استفاده از نظرسنجی‌ های پیامکی از طریق پنل اس ام اس در مدت زمان کوتاهی نتایج با ارزشی دریافت کنند.

این نتایج به شرکت ها کمک می‌ کند تا بتوانند کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند. همچنین آن ها می‌ توانند با استفاده از این نتایج بفهمند که مخاطبان چه چیزی را دوست دارند و از چه چیز بیزار هستند.

میانگین زمانی پاسخ مشتریان به نظرسنجی ‌های پیامکی کمتر از 6 دقیقه است. این امکان برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان مفید است.


تبلیغ با پیامک 8 برابر بیشتر از تبلیغات های دیگر مورد توجه است.


مطمئنا فردی که به خواسته ی خود در خبرنامه پیامکی شما ثبت نام می‌ کند، فردی است که مشتاق استفاده از خدمات و محصولات شما است و اگر از نحوه مشتری مداری شما رضایت داشته باشد، بدون معطلی برند تجاری شما را به دیگران معرفی می ‌کند.

تبدیل کاربر به مشتری

تبلیغات پیامکی در ایران با سو استفاده‌ های متعددی رو به رو شده است، اما دلیل بر این نیست که تبلیغات پیامکی بی اثر هستند.

مطمئنا اگر شما از این ابزار درست استفاده کنید و برای اهداف خود برنامه‌ ریزی دقیق داشته باشید، تبلیغات پیامکی ابزار مناسبی برای تبدیل کاربر به مشتری خواهند بود.

ارسال فوری

ارسال پیامک تبلیغاتی در مقایسه با سایر روش‌ های تبلیغاتی یا ایمیل به زمان زیادی نیاز ندارد. تنها کافی است که درباره متن پیام خود تصمیم بگیرید و آن را به مشتریان خود ارسال کنید.

در تبلیغات پیامکی این امکان را دارید تا با ارسال چند نوع پیامک تبلیغاتی، میزان اثرگذاری هر یک از متون را بسنجید. به این ترتیب شما می ‌توانید پیشنهاد جذابی را تهیه کرده و تنها با فشار دادن یک دکمه، پیامک خود را به هزاران نفر ارسال کنید. پیامک شما در مدت کوتاهی به دست تمام مخاطبان شما خواهد رسید.

تحویل در مدت زمان کوتاه

پیام ‌های متنی در مدت زمان کمی به دست گیرندگان پنل اس ام اس شما می ‌رسد. بر اساس آمارهای منتشر شده میانگین زمان تحویل پیامک به تلفن‌ های همراه کم تر از 10 ثانیه است.

داده ‌های محققان نشان می‌ دهد که 62 درصد از کاربران گوشی ‌های هوشمند پس از بیدار شدن از خواب تلفن‌ های خود را چک می ‌کنند و 79 درصد از آن ها زمانی در حدود 15 دقیقه را به این کار اختصاص می ‌دهند و به احتمال قوی صندوق پیام خود را نیز چک می‌ کنند.

تاکید می ‌کنیم وقتی کاربری برای دریافت پیامکی از جانب شما رضایت داده باشد و بخواهد که پیامکی از جانب شما دریافت کند آن را می خواند در غیر این صورت دکمه ‌ی حذف، تنها دکمه ‌ای است که او می فشارد.

نرخ تبدیل بالا پیامک

تبلیغات پیامکی اگر به درستی صورت گیرند، بالاترین نرخ تبدیل را دارند و کاربران گوشی ‌های تلفن همراه در مقایسه با سایر روش‌ های تبلیغاتی، بیشترین واکنش را به پیام‌ های متنی نشان می‌ دهند.

هر ساله حدود 2.27 تریلیون پیامک متنی در جهان با پنل اس ام اس ارسال می‌ شود و تنها در ایالات متحده آمریکا روزانه 6.3 بیلیون پیامک جابجا می‌ شود یعنی 20 پیام به ازای هر نفر.

توجه داشته باشید که نرخ تبدیل بیشتر بر روی مشتریان فعلی تمرکز می‌ کند تا مشتریان جدید و بالقوه. برای مثال اگر شما پیامکی درباره یک محصول جدید از فروشگاه مورد علاقه‌ تان دریافت کنید، مطمئنا برای خرید آن محصول اقدام می ‌کنید.

فروشگاه های معتبر با ارسال پیامک، کاربران علاقمند را از موجود بودن یک محصول مطلع می‌ کنند.


میزان تاثیر گذاری ارسال اس ام اس

طی سالیان گذشته تبلیغات با پنل اس ام اس به یکی از بهترین روش های تبلیغاتی برای شرکت ها تبدیل شده است. مطمئنا از این بابت تعجب نمی کنید، زیرا بیشتر شما در حال حاضر از میزان تاثیر گذاری ارسال اس ام اس آگاهی دارید و می دانید که تبلیغات پیامکی روابطتان را با مشتری نزدیک  می سازد.

دلایلی برای موفقیت تبلیغات پیامکی:

  • محبوبیت اس ام اس

بر اساس آخرین آمارگیری ها و تحقیقات صورت گرفته، بیش از دو سوم صاحبان موبایل در جهان از سرویس اس ام اس استفاده می کنند.

تقریبا می توان گفت ۶/۴ میلیارد نفر در جهان روزانه پیامک ارسال می کنند. با این تعداد جمعیت که از تلفن همراه استفاده می کنند و بیشترشان نیز از سرویس پیامک بهره می برند، می توان مطمئن بود تبلیغات پنل اس ام اس کاملا کارآمد است.

  • معرفی نام تجاری

با استفاده از ارسال اس ام اس می توانید نام تجاری خود را به خوبی به مردم معرفی کنید. برای این کار تنها کافی است به مشتریان خود پیشنهاد خوبی بدهید تا آن ها برای خرید با پیامک از فروشگاهتان ترغیب شوند.


با استفاده از تبلیغات پیامکی شما می توانید مخاطبان را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.


  • تنها چهار دقیقه

چهار دقیقه میانگین زمانی است که یک نفر اس ام اس دریافتی خود را بر روی تلفن همراهش باز می کند و مطالعه می کند.

این در حالی است که میانگین زمان مطالعه یک ایمیل ۴۸ ساعت تخمین زده شده است. اگر به دنبال روشی هستید که ارتباطی سریع و آنی را با مشتریان تان در اختیار شما قرار دهد، ارسال اس ام اس می تواند بهترین ابزار برای شما باشد.

  • پیامک در مدت کوتاهی مطالعه می شود

در طی یک روز عادی، فرد معمولی به طور میانگین ۱۵۰ بار گوشی موبایل خود را چک می کند. این واقعیت به این معنی است که شما می توانید مطمئن باشید مخاطبتان حتما اس ام اس شما را در مدت کوتاهی مطالعه می کند.

  • ارتباط با کارمندان

در حالیکه پنل اس ام اس به عنوان ابزار ارتباطی موثر برای کسب و کارها و مشتریان شان شناخته شده است، اما همچنین روش بسیار خوبی برای برقراری ارتباط صاحب کاران با کارمندانشان می باشد.

پیامک مناسب ترین راه برای اطلاع رسانی تغییرات ایجاد شده در برنامه، یادآوری کردن قرارهای ملاقات و مصاحبه ها است.

تبلیغات با ارسال اس ام اس منعطف ترین روش تبلیغاتی است که همه تجارت ها می توانند از آن سود ببرند.


مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.