تبلیغات به وجود آورنده صمیمیت و اعتماد

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

با‌ وجود همه داده ‌ها و تخصص ‌هایی که در فرایند فروش با سامانه اس ام اس مورد استفاده قرار می ‌گیرد، اکثریت تصمیمات خرید بر پایه احساسات، مخصوصا احساس خریداران یا اطرافیان آن ها نسبت به محصول و فروشنده در نظر گرفته می شود. نوع احساس خریدار به فروشنده نوع احساس او نسبت به کل شرکت را شکل می ‌دهد بنابراین با ارسال اس ام اس و تبلیغات می توانید صمیمیت و اعتماد بین خود و مشتری به وجود آورید.

تبلیغات پیامکی جزء جدایی ناپذیری از کسب و کار محسوب می شود و به معنی رساندن یک پیام در مورد کالا یا خدمات مورد نظرمان از طریق پیامک به مردم است.

 فرایند فروش تبلیغات پیامکی


بهترین فرایند فروش با تبلیغات پیامکی فرایندی است که طی آن مشکلات مصرف‌ کننده را با جزئیات واقعی  به او گوشزد کرده و سپس مزایای حاصل از راه‌ حل ‌های خود را به او نشان می‌ دهید.


وقتی فروشی را با سامانه اس ام اس انجام می ‌دهید باید خدمت یا محصول را تحویل دهید و مطمئن شوید که به ‌طور رضایت‌ بخشی نصب شده و مورد استفاده قرار می‌ گیرد و تا زمان مشخصی بعد از فروش، پاسخگوی شکایات و نگرانی ‌های مشتریان باشید.

مشتری در ابتدا به‌ دنبال ارتباط با تبلیغات پیامکی است، ارتباط با فروشنده بسیار مهم ‌تر از خود محصول یا خدمت است.

قانون تلاش غیر‌مستقیم در فروش

بر اساس این قانون هرچه بر ارتباطات رویکرد غیرمستقیم با ارسال اس ام اس تمرکز کنید، فروش بهتری خواهید داشت.

هرچه بیشتر بر فروش تمرکز کنید و ارتباطات را نادیده بگیرید، احتمال فروش یا برقراری ارتباط خوب با مشتری ضعیف ‌تر خواهد شد.

اعتماد و اعتبار مهم ‌ترین عوامل در ارتباطات فروش با سامانه اس ام اس هستند مشتری باید کاملا به شما اعتماد کند و اطمینان قطعی داشته باشد که به تعهدات خود عمل خواهید کرد.

مشتری باید معتقد باشد که کارایی محصول و خدمت شما همان است که در ابتدا گفته‌‌ اید و به همان ترتیب هم باقی خواهد ماند.

بین تعداد سوالاتی که درباره نیاز ها و خواسته‌ های مشتری می ‌پرسید و قدرت ارتباطی که شکل می‌ دهید، رابطه‌ ای مستقیم وجود دارد.

صحبت به فروش منجر نمی ‌شود، پرسیدن به فروش منجر می‌ شود.

بین گوش‌ دادن دقیق به پاسخ ‌های مشتریان و میزان علاقه و اعتماد مشتری به شما رابطه مستقیمی وجود دارد.

واقعیت این است که گوش دادن اعتماد به ‌وجود می ‌آورد.

برای ایجاد ارتباطی قابل‌ اعتماد بین فروشنده و مشتری، هیچ راهی سریع ‌تر و موثرتر از پرسیدن سوالات بسیار آن هم با ارسال اس ام اس از مشتری و گوش سپردن دقیق به پاسخ ‌ها نیست.

هر‌چه دقیق ‌تر به سخنان مشتری گوش بسپارید، علاقه و اعتماد او به شما افزون ‌تر شده و پذیرای محصولات و خدمات شما خواهد بود.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *