ساختن یک فرهنگ قوی

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

برای ساختن یک فرهنگ قوی در سازمان خود باید از تبلیغات با ارسال اس ام اس و سامانه اس ام اس شروع کنید. تبلیغات پیامکی به ویژه برای شرکت هایی که در بازار صنعتی فعالیت می‌کنند بسیار در فروش تاثیر گذار است. محصولات مصرفی می‌تواند برای تحریک خرید مشتریان بر روی تبلیغات پیامکی توسعه و روابط عمومی تکیه کند.

تبلیغات با چنین سامانه ای در اثر بخش بودن تبلیغات نقش بسیار مهمی دارد.


با دیدن تبلیغات خود از طریق لنز این پنج مبنای اساسی می‌توانید نقاط ضعف خود را در مقابل رقبا شناسایی کنید.


پنج مبنای اصلی که تبلیغات قوی را از رقبای کمتر موفق متمایز می‌سازند:

  • ثبات

تبلیغات پیامکی قوی به گونه‌ای در مقابل همه مخاطبان رفتار می‌کنند و ظاهر می‌شوند که به طور یکنواخت به مجموعه ‌ای از اصول منجر شود.

تبلیغات قوی طوری ظاهر نمی‌شوند و رفتار نمی‌کنند که تناقض در آن ها باشد.

  • اعتبار

تبلیغات با سامانه اس ام اس قدرتمند طوری هستند که می‌توان بر وعده‌های واقعی آنان چه آن هایی که بیان کرده‌اند چه آن هایی که در آنان نهفته است، تکیه کرد.

تبلیغات با ارسال اس ام اس معتبر ادعایی نمی‌کنند یا وعده‌ای نمی‌دهند که نتوانند ارائه کنند و تظاهر به بودن چیزی که نیستند نیز نمی‌کنند.

  • مطلوبیت

تبلیغات قدرتمند آنچه که مردم می‌خواهند تحقق می‌بخشند و آرزوها، رویاها و آرمان های آنان را واقعیت می‌بخشند.

  • منحصر به ‌فرد بودن

تبلیغات پیامکی قدرتمند به شیوه ای متمایز و ویژه ظاهر می‌شوند و رفتار می‌کنند که مانند دیگران نیست.

آن ها روش موجودیت یک شرکت دیگر را کپی ‌برداری نمی‌کنند.

  • توانایی عمل

تبلیغات قدرتمند قابلیت اجرا دارند و کمپانی های آن ها قابلیت ها و منابع لازم برای ایجاد و حفظ صادقانه تبلیغات را دارند.

آن ها زمان، انرژی، افراد و منابع را در تلاش برای دستیابی به چیزی که هرگز امید و انتظار ندارند که به آن برسند تلف نمی‌کنند.

با به طور هم زمان داشتن این پنج ویژگی موفقعیت شما در تبلیغات با ارسال اس ام اس صددرصد خواهد بود.


قدرت متوقف کردن

 

قدرت متوقف کردن یعنی اینکه بتوانید با تبلیغ پیامکی مردم را از رفتن بازدارید و آن‌ها را وادار کنید که پیامکی که شما با پنل اس ام اس ارسال کرده اید را بخوانند و به شما توجه کنند.

تبلیغات پیامکی که دارای قدرت متوقف کنندگی هستند واکنش‌هایی از این قبیل به وجود می‌آورند: چه گفتی؟ آن را دیدی؟ این نوع تبلیغات میزان توجه را بالا می‌برند برخلاف اغلب ارتباطات بازاریابی که حتی برای یک ‌لحظه هم نمی‌توانند جلب ‌توجه کنند.

مشتریان هرروز با هزاران پیام تبلیغاتی علاوه بر پیام شما بمباران می‌شوند این تراکم بالای پیام‌های ارسالی در حیطه‌ی بازاریابی باعث می‌شود که اغلب تلاش‌ها برای برقراری ارتباط ناکام بماند و به اکثر تبلیغات هیچ توجهی نشود.

مگر اینکه تبلیغات شما از دیگر تبلیغات متمایز باشد و محصولات شما ویژگی های برتری نسبت به دیگر محصولات داشته باشد. شما با تبلیغات پیامکی مشاهده ی صد در صد پیامک خواهید داشت.


تبلیغات شما باید بیشتر از تبلیغات دیگران قدرت متوقف کردن داشته باشد، زیرا حتما می‌خواهید افراد بسیار زیادی به محصول شما فکر کنند و آن را در خاطر نگه ‌دارند.


تبلیغ باید مخاطبان را به مشارکت و همکاری وا دارد

باید مردم را به انجام دادن فعالیتی بکشاند چه آن فعالیت گرفتن یک شماره باشد، چه رفتن به فروشگاه یا قهقهه زدن و یا صرفا به فکر چیزی افتادن.

یک تبلیغات با پنل اس ام اس با قدرت متوقف ‌سازی هرگز اجازه نمی‌دهد مخاطب نقش منفعلی داشته باشد.

تبلیغ باید مخاطبان را شگفت ‌زده کند

عنوانی تکان‌دهنده، تصویری غیرمنتظره، ترفندی غیرعادی در افتتاحیه‌ی عرضه‌ی محصولات همه این قدرت را دارند که مردم را بر جای خود میخکوب کنند و به شگفت آورند.

تبلیغ باید اطلاعات بدیهی را منتقل کند

راهی جدید برای بیان یا دیدن یک‌ چیز باعث می‌شود که مسئله‌ای بدیهی به امری غیرمنتظره تبدیل شود.

اطلاعات بدیهی یعنی اینکه مارک محصول شما چیست؟ چگونه و برای چه کسانی مفید است؟ اما اگر این کار را به شکلی بدیهی انجام دهید ارتباطی برقرار نمی‌شود و توجه کسی را جلب نمی‌کند و مخاطبان تبلیغ شما را نادیده می‌گیرند.

گاهی لازم است تبلیغ از قواعد و شخصیت محصولتان و مقوله‌ ای که در آن می‌گنجد فراتر رود.

محصول باید برجسته باشد توجه مردم به اموری جلب می‌شود که خارج از الگوهای رایج باشد.

پس یک راه این است که تبلیغات پیامکی درست کنید که بسیار متمایز از آن چیزی باشد که مشتریان درباره‌ی مقوله‌ی محصول شما انتظار دارند.

تبلیغی که داستان داشته باشد و این داستان باعث شگفتی افراد شود از الگوهای مرسوم تجاوز کند و مسایل بدیهی را به شکلی غیرمنتظره مطرح کند باعث می شود مخاطبان کسب و کار شما افزایش پیدا کنند.


تغییراتی در دانش

 

تبلیغ  پیامکی باعث تغییراتی در دانش، نگرش و رفتار مخاطبان می شود. آگاه سازی، تشویق، یادآوری از جمله وظایف گوناگون تبلیغات سامانه اس ام اس است و ارزیابی آثار تبلیغ در هر یک از این موارد برای سازمان هایی که تبلیغ را لازمه تداوم حیات و رشد و توسعه می دانند یک ضرورت است.

با توجه به رقابت شدید بین شرکت ها و رشد سریع بازارها و همچنین تغییرات سریع در رفتار مصرف کنندگان، تبلیغات سامانه اس ام اس به عنوان ابزاری اصلی در ایجاد آگاهی مصرف کنندگان از محصولات، خدمات و فروش، مورد توجه قرار گرفته است.


تبلیغات پیامکی علمی است که با تغییرات اجتماعی، تحولات سیاسی و اقتصادی هر روز شکل تازه ای پیدا می کند و در محیط های متفاوت با توجه به فکر، عقاید، آداب و رسوم و همچنین فرهنگ و مذهب فرم خاصی می یابد.


تبلیغات پیامکی به عنوان یکی از ابزارهایی ارتباط با مخاطبان سازمان تلقی می گردد و سازمان ها در پی این هستند که با صرف هزینه کمتر اثرگذاری بیشتری بر مشتری داشته باشند. شما می توانید با بکارگیری پیامک های تبلیغاتی به کسب و کار خود رونق ببخشید.

به طور کلی می توان آن چه مشتری می خواهد را در دو گروه بیان کرد:

نیازهای مادی

نیازهای عاطفی

منظور از نیازهای مادی کیفیت مطلوب، کمیت لازم، تحویل به موقع، کارایی بالا، کاربری آسان، عمر منطقی و قیمت معقول است.

وقتی صحبت از نیازهای عاطفی می شود مواردی همچون احترام، توجه، پاسخگویی مودبانه، انصاف در معامله، پیگیری و اموری از این قبیل مطرح می شود.

شما نمی توانید صرفا پاسخگوی یکی از این نیازها باشید و از دیگری غافل شوید زیرا عدم توجه به هر کدام از آن ها می تواند ما را از جلب رضایت مشتری محروم سازد.

هتلی را تصور کنید که در بهترین و زیباترین نقطه شهر قرار گرفته امکانات تفریحی خوبی دارد اتاق های تمیزی دارد اما افرادی که آن جا کار می کنند افراد آموزش دیده ای نیستند، به شما احترام نمی گذارند.

فردی را به عنوان مسئول پذیرش می بینید که انگار از دماغ فیل افتاده است که حتی جواب سلام شما را فقط با تکان دادن سرش می دهد وقتی سوالی می پرسید با عصبانیت جواب می دهد.

چقدر احتمال دارد که در صورت داشتن حق انتخاب های دیگر باز هم در سفرهای بعدی از همین هتل استفاده کنید.

بدون توجه به نیازهای مادی نمی توان صرفا با احترام گذاشتن به مشتری و رفع نیازهای عاطفی وی مدت زمانی طولانی این رابطه را حفظ کرد.

از طرفی پرداختن به سطح مادی و کسب و کاری در رابطه با مشتری و بی توجهی به نیازهای احساسی او در شرایطی که رقبا حضور دارند، دوام رابطه را به شدت کاهش می دهد.

مدیران ارشد موظفند ضمن تسلط کافی به اصول مشتری داری و صرف وقت برای آموزش خود و همه پرسنل، فرهنگ لازم را در کل شرکت جاری کنند تا بدین گونه بهره وری و سود سازمان را با تبلیغات با سامانه  اس ام اس به میزان زیادی افزایش دهند.


 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *