هدف اصلی کسب و کار

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

هدف اصلی بیشتر کسب و کارها از خرید سامانه اس ام اس، ارسال پیامک های تبلیغاتی است که به این کار بازاریابی پیامکی می گویند. قبل از شروع و ارسال اس ام اس از کیفیت و کارآیی متن آن هم اطمینان حاصل کنید و با به کارگیری خلاقیت در تبلغیات باعث افزایش فروش شرکت خود شوید.


میزان اثربخشی تبلیغات با سامانه اس ام اس تماما بستگی به ایجاد اس ام اس مناسب و ارزشمند برای کاربران دارد.


برای اینکه به موفقیت برسید و تجربه کسب کنید باید با روش آزمون و خطا جلو بروید چون با هر بار تست کردن تجربیات بیشتری به دست می آورید و در آخر با استفاده از اطلاعات بدست آمده از آزمون و خطاها می توانید یک استراتژی مؤثر برای سامانه ایجاد کنید.

متن اس ام اس نباید تنها حاوی یک سری اطلاعات باشد بلکه باید کاربر را دعوت به انجام کاری کند.

با رعایت نکات زیر می توانید متن های اس ام اس خود را به شکل بهتر و استاندارد ایجاد نمایید:

 • به زبان محاوره ننویسید

متن پیامکی که به کاربران خود می فرستید باید با متنی که به دوستان و آشنایان خود می فرستید متفاوت باشید.

برای اینکه حرفه ای تر به نظر برسید و کاربر شما را جدی بگیرد بهتر است از زبان و اصطلاحات محاوره استفاده نکنید.

از کلمات و عبارات اختصاری استفاده نکنید چون مطمئن نیستید که همه کاربران با آن ها آشنا هستند و متوجه منظور شما می شوند.

سعی کنید دیگر بیش از حد رسمی و خشک نباشد طوری که انگار کاربر با یک کامپیوتر طرف است تا با یک انسان.

 • در پیام خود شکلک و استیکر قرار ندهید.
 • از علامت های سؤال و تعجب بیش از حد استفاده نکنید.
 • خودتان را معرفی کنید

هرگز تصور نکنید که کاربرانتان متوجه می شوند که پیامک از سمت شما ارسال شده حتما به اسم شرکت و کسب و کار در اس ام اس اشاره کنید.

می توانید اسم خودتان به صورت یک امضا در پایین پیامک قرار دهید.

 • چک کردن غلط املایی

حتما قبل از ارسال اس ام اس متن آن ار چک کنید تا غلط املایی و نوشتاری نداشته باشد شاید مسئله مهمی به نظر نرسد ولی کاربر با دیدن غلط نوشتاری در اس ام اس به آن اعتبار کمتری می دهد.

 • شخصی سازی پیامک

باید همواره کاربران خود را دنبال کنید و ببینید که چه چیزهایی دوست دارند، به چه چیزهایی نیاز دارند و دنبال چه هستند و براساس آن ها متن اس ام اس را شخصی سازی و هدفمند نمایید.

مثلا اگر صاحب باشگاه بد نسازی هستید و تعدادی از مشتریانتان در طول مدت فعالیتشان در باشگاه به نتیجه و وزن دلخواه خود نرسیده اند می توانید پیامکی به این شکل به آن ها ارسال کنید:

سلام آقای احمدی آیا تمایل دارید در برنامه ویژه بدنسازی ما شرکت کنید؟

یک ماه تمرینات بدنسازی به صورت خصوصی زیر نظر مربی حرفه ای به صورت رایگان در صورت علاقه مند بودن با شماره ما تماس بگیرید.

همیشه ذکر کردن اسم کاربر در پیامک تاثیر بهتری دارد و باعث تعامل بیشتر کاربر می شود.

با ارسال اس ام اس هدفمند و مرتبط به کاربر هم مشتریان راضی تر و هم بازاریابی موفق تری خواهید داشت.


پیشبرد اهداف کسب و کار

 

تبلیغات و بازاریابی در دنیای امروز، نقش بسیار مهمی را در پیشبرد اهداف کسب و کار ایفا می کند. در این میان باید توجه داشت که باید درست و کم هزینه تبلیغ کرد درست همانند استفاده از سامانه پیامکی در ارسال اس ام اس تبلیغاتی.

امروزه تمامی افراد صاحب گوشی موبایل هستند و روزانه به صورت غیر قابل شمارش آن را چک می کنند. یعنی بعد از ارسال اس ام اس قطعا تعداد زیادی از مخاطبان شما زیر 10 ثانیه پیغام شما را می خوانند و این موضوع بسیار وسوسه انگیز است. نظر سنجی از طریق ارسال اس ام اس تبلیغاتی هم می تواند راهکار خوبی برای شما باشد.

محیط مناسب برای تبلیغات


تبلیغات انواع مختلف دارد برای مثال روی دیوار بیرون شرکت، نام و زمینه کار شرکت خود را بنویسید. بعضی از رستوران ها نسبت به این موضوع بی اهمیت هستند.


بنده رستورانی را می شناسم که بسیاری از افرادی که از آنجا عبور می ‌کردند نمی‌ دانستند که در آنجا رستورانی وجود دارد. این رستوران هنگامی که تابلوی بزرگی از نمای داخلی رستوران را بر دیوار بیرونی نصب کرد، تعداد مراجعین به رستوران بیشتر شدند.

هر گونه نوشته یا علامتی از کسب و کار شما در محیط های عمومی محل کار، تبلیغی شبانه روزی خواهد بود و می‌ تواند دیگران را با کسب و کار شما آشنا سازد، حتی زمانی که تعطیل هستید.

تبلیغاتی منحصر به فرد

تبلیغات با استفاده از سامانه پیامکی نیز می تواند روش تبلیغاتی مناسب برای شما در دنیای کار محسوب شود. ارسال اس ام اس تبلیغاتی برای افراد با هر کسب و کاری بسیار کارا است.

بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها روزانه فاکتورهایی را صادر می ‌کنند که به جاهای مختلف ارسال می ‌شود. فاکتورها معمولا بارها دست به دست می شوند تا به دست پرداخت‌ کننده آن می ‌رسند.

این موضوع فرصت خوبی را فراهم می ‌کند تا به چندین نفر معرفی شوید. البته شاید این افراد با کسب و کار شما آشنا باشند ولی به تمامی توانایی‌ ها و امکاناتی که ارائه می ‌کنید واقف نباشند.

وقتی مشتری محصولی را می خرد، احتمالا محصولات وابسته‌ ای وجود دارند که می ‌توان در فاکتور معرفی کرد. مثلا فرض کنید فردی از شما جوهر پرینتر می‌ خرد. چنین فردی احتمالا به کاغذ های مختلف، لوازم یدکی پرینتر و خدمات تعمیر پرینتر علاقه‌ مند است.

 انتظار تلفنی

مشتریان از منتظر ماندن متنفرند. اگر از سیستم های پاسخگوی تلفنی استفاده می ‌کنید و مشتریان باید لحظاتی منتظر بمانند تا بتوانند با شخص مورد نظر صحبت کنند، از این فرصت استفاده کنید.

در لحظات انتظار به‌ جای پخش صرفا یک موسیقی دلنشین، به معرفی محصولات و خدمات شرکت بپردازید. اگر کسب و کار خود را به ‌تازگی آغاز کرده ‌اید با اینکار می‌ توانید ذهنیت خوبی را در مشتری ایجاد کنید و مشتری احساس خواهد کرد که با شرکت بزرگی تماس گرفته است.

در زمان ‌هایی که شرکت تعطیل است به ‌جای آن که بگویید لطفا پیام خود را بگذارید می‌ توانید به معرفی شرکت و محصولات پرداخته سپس از مشتری بخواهید پیام بگذارد.

در تهیه پیام مناسب همواره به‌ یاد داشته باشید که مشتریان بسیار پر‌مشغله هستند. از گفتن مقدمه و یا مطالبی که مشتری از آن آگاه است بپرهیزید و مستقیما به خدمات و محصولات بپردازید.

پیام را تا حد ممکن کوتاه و قابل ‌فهم نگه دارید، از جملات شعار گونه بپرهیزید.‌


برای اهداف خود برنامه‌ ریزی دقیق داشته باشید

 

اگرچه بازاریابی پیامکی در ایران با سواستفاده‌های متعددی روبرو شده است اما دلیل بر این نیست که تبلیغات با پنل ارسال اس ام اس کاملا بی اثر هستند. مطمئنا اگر شما از این ابزار درست استفاده کنید و برای اهداف خود برنامه‌ ریزی دقیق داشته باشید تبلیغات ارسال اس ام اس ابزار مناسبی برای تبدیل کاربر به مشتری خواهند بود.

اگر با تبلیغات پیامکی آشنایی ندارید باید بدانید که این روش از تبلیغات مزایای مهمی دارد که شاید برخی از آن‌ها کاملا منحصر بفرد باشند. تبلیغات پیامکی راهی بدون داشتن استرس برای تبلیغ کسب و کار است.

از جمله مزایای تبلیغات پیامکی:

 • سازگاری با انواع گوشی‌های تلفن همراه

سازگار کردن کسب و کار با تلفن‌های همراه دیگر مقوله‌ای نیست که بتوان از آن چشم ‌پوشی کرد.

تلفن‌های همراه سال‌ها است که در میان مردم هستند و بعید است تا ده سال آینده وسیله‌ای جایگزین آن ها شود.

هم اکنون تمام کمپین‌های تبلیغات دیجیتالی برای تلفن همراه بهینه سازی می‌شوند.


یکی از مزایای پیامک این است که ابزار ارتباطی ساده‌ای است که با تمام گوشی‌های تلفن همراه سازگار است و بیشتر کاربران با شیوه استفاده از آن آشنا هستند.


 • ارسال فوری

ارسال اس ام اس تبلیغاتی در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی مبتنی بر وب یا ایمیل به زمان زیادی نیاز ندارد تنها کافی است که درباره متن پیام خود تصمیم بگیرید و آن را به مشتریان خود ارسال کنید.

شما می‌توانید پیشنهاد جذابی را تهیه کرده و تنها با فشار دادن یک دکمه پیامک خود را به هزاران نفر ارسال کنید.

پیامکی که با پنل ارسال اس ام اس می فرستید در مدت کوتاهی به دست تمام مخاطبان شما خواهد رسید.

 • تحویل و مشاهده سریع

پیام‌های متنی در مدت زمان کمی به دست گیرندگان می‌رسد بر اساس آمارهای منتشر شده میانگین زمان تحویل پیامک به تلفن‌های همراه کمتر از 10 ثانیه است.

از سوی دیگر داده‌های محققان نشان می‌دهد که 62 درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند پس از بیدار شدن از خواب تلفن‌های خود را چک می‌کنند و 79 درصد از آن ها زمانی در حدود 15 دقیقه را به این کار اختصاص می‌دهند و به احتمال قوی صندوق پیام خود را نیز چک می‌کنند.

این اتفاق زمانی می‌افتد که کاربر برای دریافت پیامکی از جانب شما رضایت داده باشد و بخواهد که پیامکی از جانب شما دریافت کند در غیر این صورت دکمه‌ی حذف تنها دکمه‌ای است که او می فشارد.

 • دریافت بازخورد سریع از مشتریان

تحقیقات نشان می‌دهد که 31 درصد از مخاطبان با استفاده از گوشی‌های هوشمند به نظرسنجی‌های پیامکی پاسخ می‌دهند.

در نتیجه برندها می‌توانند در آغاز کار با استفاده از نظرسنجی‌های پیامکی با پنل ارسال اس ام اس در مدت زمان کوتاهی نتایج با ارزشی دریافت کنند.

این نتایج به شما کمک می‌کند تا بتوانند کیفیت محصولات و سرویس‌های خود را بهبود بخشند همچنین آن ها می‌توانند با استفاده از این نتایج بفهمند که مخاطبان چه چیزی را دوست دارند و از چه چیز بیزار هستند.

بر اساس برآوردها میانگین زمانی پاسخ مشتریان به نظرسنجی‌های پیامکی کمتر از 6 دقیقه است این امکان برای  ارائه خدمات مطلوب به مشتریان با پنل ارسال اس ام اس مفید است.


بهترین برنامه ریزی در فرآیند کسب و کار

 

با مدیریت ارتباط خوب، شما می توانید مشتریان گاه و بیگاه سامانه اس ام اس را به مشتریان دائم تبدیل کنید که در بلند مدت وفادار باقی خواهند ماند. بدین ترتیب شما از درآمد ثابت تری با ارسال اس ام اس بهره می برید و می توانید فرآیند های کسب و کار بهتری برنامه ریزی کنید. با تبلیغات پیامکی شما می توانید موفقیت طولانی مدت و حفط مشتری خود را تضمین کنید.


حفظ مشتری یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغات در کسب و کار پیامکی می باشد.


چرخه عمر مشتری

عبارت چرخه عمر مشتری به نحوه توسعه ارتباط تجاری ارسال اس ام اس بین شما و مشتری از ابتدا تا پایان قرار داد اشاره می کند.

کاملا غیر واقعی است که یک مشتری تصادفا برای بار دوم فروشگاه شما را مشاهده کند، گرچه ممکن است. چرخه عمر مشتری می تواند به دسته های مختلف تقسیم شود، هر کدام اقدامات مختلفی برای افزایش وفاداری مشتری دارد.

مدیریت ارتباط با مشتری مناسب:

 • دستیابی

در زمان اولیه، شما با مشتریان بالقوه مواجهه هستید. آن ها محصولات خاصی را جستجو می کنند، توسعه دهندگان، پیشنهادات، یا مدل ها را مقایسه می کنند و همچنین می توانند در صورت شک داشتن، خرید خود را به تعویق بیاندازند.

در این مرحله مهم است که فروشگاه خود را برپا کرده باشید و توجه مشتری را با استفاده از ارسال اس ام اس جلب کنید، به عنوان مثال: با تبلیغات یا مسابقه.

با ارائه توضیحات با کیفیت در مورد محصول و ارسال آن به مشتریان شما در نهایت اعتماد مشتری را به دست می آورید.

 • مشتریان موجود

تمرکز اصلی بر روی مدیریت ارتباط با مشتری است. در دسته ی مشتریان موجود، شما می توانید رقبای خود را با منحصر به فرد بودن و خلاقیت داشتن شکست دهید تا وجود چرخه عمر مشتری دائمی را تضمین کنید.

در حالی که فرایند سفارش محصول و تحویل باید از سطح کیفی بالایی برخوردار باشد، شما می توانید از برنامه های وفاداری مختلفی برای افزایش جدید و هیجان انگیز بهره ببرید.

برخی از راه هایی که می توانید قدردانی خود را نشان دهید عبارتند از:

 1.  امتیاز دهی و  پاداش
 2. مسابقات و دادن جایزه
 3. هدایا
 4. پیشنهاد ویژه با کمپین تخفیف
 5. شرایط ویژه مثل زمان تحویل کوتاه تر

در ابتدای رابطه خود با مشتری عادی، مطمئن شوید که میزان رضایت را با پیام از طریق سامانه اس ام اس مرتب بررسی و تغییرات لازم را برای کسب و کار ایجاد کرده اید.

 • اطمینان دادن به مشتریان تازه

پس از اطمینان دادن به مشتریان تازه به دست آمده از اینکه سامانه اس ام اس قابل اعتماد می باشد، شما باید این ادعا را ثابت کنید. بدین ترتیب باید به وعده های خود در رابطه با وضعیت و تحویل کالاها عمل کرده و تمام عوارض و مشکلات را بیان کنید.

از آن ها به دلیل وفاداری تشکر کرده و فضایی برای بازخورد و شکایت و توسعه های لازم را در اختیار آن ها قرار دهید.

مشتریان جدید خود را در مورد آنچه آن ها باید در خرید اخیر خود بدانند، مطلع نمایید به امید اینکه آن ها محصولات و خدمات شما را به دیگران توصیه کنند یا اطلاعات را از خبرنامه شما منتقل نمایند.

 •  جداسازی

اگر یک مشتری در طی یک دوره زمانی کالایی از فروشگاه شما خریداری نکرد، آن ها را به عنوان فرصت از دست رفته یا خریدار سابق شناسایی کنید.

به نفع شما است که کاربر را مجددا فعال کنید و تلاش بیشتری را برای مدیریت ارتباط با مشتری انجام دهید، بدین ترتیب احتمال بیشتری وجود دارد که شما مشتری را مجددا به دست آورید.

بدون جنگ درباره مشتریان قبلی خود تسلیم نشوید: از طریق ارسال اس ام اس به آن ها، سعی کنید که آن ها را برای برگرداندن متقاعد کنید. این فرایند را با شرایط خاص مانند یک تخفیف طولانی مدت، حمل و نقل رایگان یا کاهش هزینه ها همراه کرده و به آن ها انگیزه بیشتری بدهید.

 

 


سنجش عملکرد کسب ‌و کار

 

همیشه این جمله را با ارسال اس ام اس به مشتریان پیامکی پنل اس ام اس خود بگویید: نظر شما برای ما مهم است و ما آماده هستیم که خود را بر اساس پیشنهاد های شما تغییر دهیم. باید بدانید که مهم ترین شاخص در تبلیغات رضایت مشتری است.


رضایت مشتری قابل اندازه ‌گیری است و معیاری مهم برای سنجش عملکرد کسب ‌و کار به شمار می‌ رود.


مهم‌ ترین روش های اندازگیری رضایت مشتری:

 • نظرسنجی

نظرسنجی به شیوه‌ های مختلف صورت می ‌گیرد:

تنظیم پرسشنامه:  پرسشنامه به صورت یک فرم خام با پرسش ‌هایی مبتنی بر میزان رضایت مشتری از نحوه‌ ی عملکرد شرکت تنظیم می‌ شود.

برای تنظیم این فرم باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. مخاطبین محصول یا خدمات پنل اس ام اس شما کدام دسته از افراد جامعه هستند.
 2. چه چیزی باید اندازه‌ گیری شود.
 3. پرسش‌ ها باید به صورت گزینه‌ های امتیازدهی باشند تا مشتریان با مقادیر کلامی یا عددی به آن ها امتیاز دهند.
 4. نظرسنجی پس از ارائه‌ ی خدمات یا فروش محصول.

در این نوع نظر سنجی بلافاصله پس از خرید مشتری یا ارائه ‌ی خدمات به او با ارسال اس ام اس رضایت یا نارضایتی او سوال می‌ شود.

این کار را می‌ توانید با ایمیل یا حتی به صورت تلفنی نیز انجام دهید. البته تماس تلفنی کمی دشوار است، زیرا ممکن است مشتری نتواند به راحتی از طریق تلفن نظر خود را ابراز کند بنابراین بهترین راه ارسال پیامک است.

 • امتیازدهی به رضایت مشتری

یکی از استاندارد ترین روش ‌ها امتیازدهی است که در آن میانگین امتیازات هر مشتری در ارسال اس ام اس نظر گرفته می‌ شود. محدوده ‌ی امتیازدهی می ‌تواند از 1 تا 10 باشد. بر این اساس مشتریان میزان رضایت خود را از محصول یا خدمات ارزیابی می ‌کنند.

 • امتیاز خالص تبلیغ‌ کنندگان

امتیازی که به این روش محاسبه می‌ شود به شما می‌ گوید که از 0 تا 10 چقدر احتمال دارد مشتریان خدمات یا محصولات شما را به دیگران توصیه کنند.

برای این کار باید تعداد امتیازهای 9 تا 10 را حساب کنید و در مقابل تعداد امتیازهای 0 تا 6 را حذف کنید.

در تبلیغ پیامکی موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • کارمندان خود را راضی و خوشحال نگهدارید

کارمندان خود را راضی و خوشحال نگهدارید و از آن ها به خاطر رفتار، عملکرد و انرژی مثبتی که در کار نشان می ‌دهند قدردانی کنید. با این کار به آن ها انگیزه‌ ی بیشتری خواهید داد تا خدمات ارزنده‌ تری را با پنل اس ام اس به مشتریان ارائه کنند.

 • رفتار با مشتری

با هر مشتری طوری رفتار کنید که احساس کند برای شما با بقیه فرق دارد. برای مثال، روز تولدش را تبریک بگویید، در پیامکی که برایش می ‌فرستید به جای کلمه‌ ی مشتری عزیز، از نام او استفاده کنید.


 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *