بهترین برنامه ریزی در فرآیند کسب و کار

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

با مدیریت ارتباط خوب، شما می توانید مشتریان گاه و بیگاه سامانه اس ام اس را به مشتریان دائم تبدیل کنید که در بلند مدت وفادار باقی خواهند ماند. بدین ترتیب شما از درآمد ثابت تری با ارسال اس ام اس بهره می برید و می توانید فرآیند های کسب و کار بهتری برنامه ریزی کنید. با تبلیغات پیامکی شما می توانید موفقیت طولانی مدت و حفط مشتری خود را تضمین کنید.


حفظ مشتری یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغات در کسب و کار پیامکی می باشد.


چرخه عمر مشتری

عبارت چرخه عمر مشتری به نحوه توسعه ارتباط تجاری ارسال اس ام اس بین شما و مشتری از ابتدا تا پایان قرار داد اشاره می کند.

کاملا غیر واقعی است که یک مشتری تصادفا برای بار دوم فروشگاه شما را مشاهده کند، گرچه ممکن است. چرخه عمر مشتری می تواند به دسته های مختلف تقسیم شود، هر کدام اقدامات مختلفی برای افزایش وفاداری مشتری دارد.

مدیریت ارتباط با مشتری مناسب:

  • دستیابی

در زمان اولیه، شما با مشتریان بالقوه مواجهه هستید. آن ها محصولات خاصی را جستجو می کنند، توسعه دهندگان، پیشنهادات، یا مدل ها را مقایسه می کنند و همچنین می توانند در صورت شک داشتن، خرید خود را به تعویق بیاندازند.

در این مرحله مهم است که فروشگاه خود را برپا کرده باشید و توجه مشتری را با استفاده از ارسال اس ام اس جلب کنید، به عنوان مثال: با تبلیغات یا مسابقه.

با ارائه توضیحات با کیفیت در مورد محصول و ارسال آن به مشتریان شما در نهایت اعتماد مشتری را به دست می آورید.

  • مشتریان موجود

تمرکز اصلی بر روی مدیریت ارتباط با مشتری است. در دسته ی مشتریان موجود، شما می توانید رقبای خود را با منحصر به فرد بودن و خلاقیت داشتن شکست دهید تا وجود چرخه عمر مشتری دائمی را تضمین کنید.

در حالی که فرایند سفارش محصول و تحویل باید از سطح کیفی بالایی برخوردار باشد، شما می توانید از برنامه های وفاداری مختلفی برای افزایش جدید و هیجان انگیز بهره ببرید.

برخی از راه هایی که می توانید قدردانی خود را نشان دهید عبارتند از:

  1.  امتیاز دهی و  پاداش
  2. مسابقات و دادن جایزه
  3. هدایا
  4. پیشنهاد ویژه با کمپین تخفیف
  5. شرایط ویژه مثل زمان تحویل کوتاه تر

در ابتدای رابطه خود با مشتری عادی، مطمئن شوید که میزان رضایت را با پیام از طریق سامانه اس ام اس مرتب بررسی و تغییرات لازم را برای کسب و کار ایجاد کرده اید.

  • اطمینان دادن به مشتریان تازه

پس از اطمینان دادن به مشتریان تازه به دست آمده از اینکه سامانه اس ام اس قابل اعتماد می باشد، شما باید این ادعا را ثابت کنید. بدین ترتیب باید به وعده های خود در رابطه با وضعیت و تحویل کالاها عمل کرده و تمام عوارض و مشکلات را بیان کنید.

از آن ها به دلیل وفاداری تشکر کرده و فضایی برای بازخورد و شکایت و توسعه های لازم را در اختیار آن ها قرار دهید.

مشتریان جدید خود را در مورد آنچه آن ها باید در خرید اخیر خود بدانند، مطلع نمایید به امید اینکه آن ها محصولات و خدمات شما را به دیگران توصیه کنند یا اطلاعات را از خبرنامه شما منتقل نمایند.

  •  جداسازی

اگر یک مشتری در طی یک دوره زمانی کالایی از فروشگاه شما خریداری نکرد، آن ها را به عنوان فرصت از دست رفته یا خریدار سابق شناسایی کنید.

به نفع شما است که کاربر را مجددا فعال کنید و تلاش بیشتری را برای مدیریت ارتباط با مشتری انجام دهید، بدین ترتیب احتمال بیشتری وجود دارد که شما مشتری را مجددا به دست آورید.

بدون جنگ درباره مشتریان قبلی خود تسلیم نشوید: از طریق ارسال اس ام اس به آن ها، سعی کنید که آن ها را برای برگرداندن متقاعد کنید. این فرایند را با شرایط خاص مانند یک تخفیف طولانی مدت، حمل و نقل رایگان یا کاهش هزینه ها همراه کرده و به آن ها انگیزه بیشتری بدهید.

 

 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *