مهم ترین شاخص در تبلیغات رضایت مشتری است

یکی از مهم ‌ترین شاخص‌ های موفقیت در تبلیغات پیامکی با ارسال اس ام اس رضایت مشتری است. رضایت مشتری در پنل اس ام اس نگرشی اساسی درباره ‌ی مسائل مربوط به مشتریان و بهبود عملکرد کسب ‌و کار در رابطه با محصولات یا خدمات به دست می‌ دهد. با ارسال اس ام اس فاصله را به مشتری کم کنید.

یک نظرسنجی در سال 2008 نشان داد که به طور کلی آنچه مشتریان را فراری می‌ دهد قیمت ‌های بالای محصولات یا خدمات نیست، بلکه ضعیف بودن ارتباط با مشتری و عدم رضایت مشتریان است.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان


حفظ و نگهداری مشتریان فعلی پنل اس ام اس ارزان ‌تر از جذب مشتریان جدید است.


دلایل اصلی اهمیت رضایت مشتری عبارتند از:

 • وفاداری مشتری

مشتری راضی، مجددا از محصولات یا خدمات ارسال اس ام اس استفاده می ‌کند و وفادار باقی می ‌ماند.

 • تمایز

کسب‌ و کار هایی که سطح بالایی از رضایت مشتری را فراهم می ‌کنند، از رقیبان خود متمایز خواهند بود.

 • کاهش کلمات منفی در برابر دیگران  

تخمین زده می‌ شود که هر مشتری ناراضی می ‌تواند 9 تا 15 نفر را با کلمات منفی خود از خرید محصولات یا استفاده از خدمات یک شرکت منصرف کند.

داشتن یک ذهنیت مشتری ‌محور

واقعیت این است که راه‌ حلی برای رضایت کامل همه‌ ی مشتریان وجود ندارد و موفق ‌ترین کسب‌ و کارها هم ممکن است تعدادی مشتری ناراضی داشته باشند، با این حال داشتن یک ذهنیت مشتری ‌محور که در تصمیم‌ گیری و مدیریت کسب‌ و کار کمک کند بسیار مهم است.

را ه هایی برای افزایش رضایت مشتری:

 • اهمیت رضایت مشتری

اندازه ‌گیری رضایت مشتری با پنل اس ام اس از اهمیت زیادی برخوردار است. با این کار به راحتی می ‌توان عملکرد شرکت یا هر کسب ‌و کار دیگر را سنجید.

 • پاداش دادن به مشتریان وفادار

پاداش دادن به مشتری وفادار با ارسال اس ام اس حتی اگر چیز بسیار کوچک و کم ‌قیمتی باشد، برای مشتری با ارزش است و میزان رضایت او را افزایش می ‌دهد.

 • ارتباط نزدیک مشتری و رضایت مشتری

ارتباط با مشتری و رضایت مشتری، ارتباطی بسیار نزدیک به هم دارند. اگر مشتریان خود را پس از یک بار خرید محصولات یا استفاده از خدماتتان رها کنید، چگونه می ‌توانید رضایت آن ها را جلب کنید؟

این کار فقط به یک پنل اس ام اس نیاز دارید تا از طریق آن حجم زیادی از اطلاعات و داده ‌های تماس با مشتریان را طبقه ‌بندی و به‌ روزرسانی کنید.

 • نظرخواهی از مشتریان

نظرخواهی از مشتریان نیز بخشی جدایی ناپذیر از تبلیغات پیامکی است از مشتریان بپرسید در مورد خدمات و محصولات شما چه فکری می ‌کنند. بازخورد ها، خواسته ‌ها و شکایات آن ها را جمع ‌آوری کنید و از همه مهم ‌تر اینکه به آن ها رسیدگی کنید.

 • از فرایند های پیچیده در کسب ‌و کار خودداری کنید

از تشریفات و فرایند های پیچیده در کسب ‌و کار خودداری کنید، سعی کنید تا حد امکان به سرعت خدمات ارسال اس ام اس را ارائه دهید. مشتریان جایی را ترجیح می ‌دهند که فرایند کسب ‌و کار در آن ساده و راحت انجام شود.


مشتری حق دارد

تغییرات چشمگیری در شرکت هایی که با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند در حال وقوع است. در گذشته شرکت های بزرگ، روی بازاریابی انبوه به همه مشتریانی که در دسترس آن ها بودند تمرکز داشتند. شرکت های امروزی با پنل اس ام اس در حال ایجاد روابط عمیق تر، مستقیم تر و ماندگارتر با مشتریانی هستند که به دقت انتخاب شده اند.

ما از کسب و کار خود چه می خواهیم؟ حتما شما نیز موافقید که ما به دنبال کسب و کاری پرسود، بی دردسر و ماندگار هستیم.

دنبال این که سال های زیادی به کار خود ادامه دهیم. این که مشتریان راضی و خشنودی داشته باشیم که نه تنها با رها و بارها از ما خرید کنند بلکه ما را به دیگران نیز معرفی کنند و عملا با این کار هزینه جذب مشتریان جدید را به حداقل برسانند.

همه ما می خواهیم جایگاه ویژه ای در ذهن مشتریان داشته باشیم. در لیست اولویت های انتخاب آن ها قرار بگیریم و مشتریان نسبت به قیمت های ما کم ترین حسیاست ممکن را داشته باشند. تبلیغات به دنبال تامین و ارضای نیاز انسان ها است.


پنل اس ام اس برترین نوع تبلیغات است که باعث موفقیت روز افزون شما درکشب و کارتان می شود.


مشتریان امروز با مشتریان سال های گذشته تفاوت هایی دارند. مشتریان امروز به دلیل دسترسی به منابع اطلاعاتی فراوان به خصوص اینترنت و تبلیغات پیامکی، اطلاعات زیادی نسبت به آن چه می خرند دارند.

آن ها معمولا قبل از خرید به میزان زیادی نسبت به محصول یا خدمت موردنظرشان تحقیق انجام می دهند.

پس لازم است فروشندگان آگاه تری باشیم. محصول مان و مزایایش را به خوبی بشناسیم و نسبت به رقبا نیز شناخت کافی پیدا کنیم تا بتوانیم پاسخگوی سوالات مطرح شده در پنل اس ام اس مشتریان خود باشیم.

مشتریان امروزی سلیقه های مختلف و متنوعی دارند و این وظیفه ما را سنگین تر می کند.

سود در تکرار فروش به مشتریان فعلی است زیرا با شناختی که مشتریان نسبت به شرکت و کارکنان پیدا می کنند و بالعکس، کارایی در انجام کارها به میزان زیادی افزایش یافته و بسیاری از هزینه ها کاهش می یابد.

هنری فورد می گوید: مشتری حق دارد هر رنگ اتومبیلی که می خواهد انتخاب کند به شرط آن که مشکی باشد.

این جمله هیچ گونه کاربردی ندارد، زیرا اگر بخواهید اتومبیل مشکی خود را به زور به خورد مشتری بدهید بدانید که دیگر او تحت تسلط شما نیست. کمی آن طرف تر رقیبی حاضر و آماده، منتظر است تا اتومبیلی به رنگ دلخواه مشتری به او تقدیم کند.

مشتریان امروزی حق انتخاب های زیادتری دارند پس نمی توانیم آن ها را گروگان بگیریم.

آن ها پر توقع تر شده اند و ما راهی جز سازگاری با توقعاتشان نداریم. آن چه دیروز به عنوان لطفی از جانب ما درنظر می گرفتند امروز به عنوان وظیفه ما می شناسند.

مشتریان امروز دوست دارند با آن ها و خواسته های شان شخصی و سفارشی برخورد شود که در این میان باید احترام و توجه را نیز حتما در کارمان در نظر بگیریم.


ارائه خدمت به مشتریان

تبلیغات با سامانه اس ام اس به همه فرآیند ها و فناوری‌ هایی گفته می ‌شود که در شرکت‌ ها و سازمان ‌ها برای شناسایی، حفظ و ارائه خدمت به مشتریان با ارسال اس ام اس به کار می ‌رود. با تبلیغات پیامکی می توانید رابطه خوب با مشتریان داشته باشید و  در مدت زمان بسیار کوتاهی با انبوهی از مشتریان خود ارتباط نزدیک داشته باشند.

ویژگی بسیار مهمی که در تبلیغات پیامکی بهتر است رعایت کنید صداقت در متن است. پیامتان باید باور پذیر باشد، هرگز فراموش نکنید که آنچه را در پیامتان به مخاطب ارائه می دهید باید در عمل نیز بتوانید آن را به اثبات برسانید.

تبلیغات پیامکی ارتباطی است که مقصود از آن اطلاع رسانی به مشتریان درباره کالا ها و خدمات و چگونگی استفاده از آن ها است.


با پیامک در مواقع ضروری می توانید با بازار هدف خود ارتباط داشته باشید.


یکی از رمز های موفقیت در رونق کسب و کار تبلیغات هدفمند است، برای تبلیغات پیامکی واجب است که مخاطبان و جامعه هدف خود را با دقت بررسی کنید.

پيامدهای تبلیغات پیامکی:

 • حفظ مشتری با ارسال پیام.
 • به دست آوردن مشتری.
 • سودآوری مشتری.
 • شخصی شدن ارتباطات با ارسال پیام.
 • حمايت خدمات بعد از فروش.

اندازه گیری رضایت مشتری

اندازه گیری رضایت مشتریان ابزار موثری برای کنترل عملکرد کلی سازمان ارائه کرده و سازمان را در تشخیص ضعف هایش و تلاش برای برطرف کردن آن ها یاری می دهد.

فیلیپ کاتلر می گوید:

امروزه جمله من چیزی تولید کرده ام، آیا آن را نمی خرید؟ به سوال شما چه نیاز دارید تا من آن را تولید کنم؟ مبدل گشته است.

مراحل اندازه‌ گیری رضایت مشتری:

 • شناسایی انتظارات مشتری.
 • طراحی کالا و خدمات بر اساس نیازها و انتظارات مشتری.
 • تولید و تحویل.
 • مدیریت انتظارات مشتری.
 • سنجش رضایت مشتری با ارسال اس ام اس.

اصول تبلیغات با سامانه اس ام اس:

 • هدف گذاری روی تک تک مشتريان با پیامک.
 • مضامين و خدمات ارائه شده براساس ترجيحات و رفتارهای آن طراحی می شود.
 • انتخاب مشتری براساس مفهوم ارزش طول حيات مشتری.

توازن بین مشتری و محصول

کسانی که برای یک سازمان پنل اس ام اس کار می کنند باید بدانند که در مورد آن سازمان و محصولات همواره تصویر مثبتی به مشتری ارائه کنند. همیشه خود را به جای مشتری بگذارید و آنگاه بپرسید آیا این سازمان از ورود من استقبال به عمل می آورد؟ هر قدر مشتری را بیشتر درک کنید توازن بین مشتری و محصول با ارسال اس ام اس به صورتی در می آید که کفه ترازو به نفع مشتری سنگین تر خواهد شد.

با تبلیغات پیامکی در کمترین زمان با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید.

شما نیز مانند هر کسب و کار دیگری روش های تبلیغات پیامکی خاص خود را دارید و به احتمال زیاد آن ها را مدام تکرار می کنید. اگر راهی جدید را تجربه کنید، احتمال این بیشتر می شود که افراد جدید شما را آزمایش کنند بنابراین به آدم های جدید دست خواهید یافت.

اگر محصولات یا خدمات تکراری و قدیمی را ارائه دهید و آن ها را با روش های قدیمی تکراری بازاریابی کنید قطعا با همان آدم های قدیمی مواجه خواهید شد.


ارائه یک سرویس یا کالای جدید و مطلع ساختن افراد با ارسال اس ام اس از آن راهی برای جذب مشتری جدید خواهد بود.


نکات زیر را در تبلیغات در نظر بگیرید:

1- شکایت یعنی هدیه

۹۶ درصد از مشتریان ناراضی شکایت خود را ابراز نمی ‌کنند. آن ها به سادگی از مسئله رد می ‌شوند و هرگز نخواهید فهمید چرا. دلیلش این است که آن ها نمی‌ دانند چطور باید شکایت کنند، حوصله‌ ی دردسر ندارند، خیلی می ‌ترسند یا فکر می ‌کنند کارشان تاثیری نخواهد گذاشت.

در حالی که به شما نمی ‌گویند مشکلشان چیست، مطمئنا به افراد زیاد دیگری خواهند گفت.

داشتن سیستم پنل اس ام اس برای ابراز این شکایت ‌ها از سوی مشتریان نیرویی حیاتی برای کسب ‌و کارتان خواهد بود.  به همین دلیل است که مشتریانی که شکایت‌ هایشان را ابراز می ‌کنند درحقیقت به شما هدیه می ‌دهند.

متوجه باشید که آن ها هنوز با شما حرف می‌ زنند، به شما فرصت دوباره داده ‌اند تا رضایتشان را به آن ها بازگردانید و خوشحال ‌شان کنید.

طرز رفتار شما با ارسال اس ام اس قدردانی در واکنش به شکایت آن ها شانس دوباره برای نشان دادن خودتان و ایجاد وفاداری ‌ای حتی عمیق‌ تر در آنان است.

2- ارائه برنامه های تشویقی برای مشتری

شما می توانید با برنامه هایی که برای تشویق مشتریان وفادار در نظر می گیرید به آن ها اثبات کنید که برای شما مهم هستند و شما در همه حال به فکر آن ها هستید.

مثلا با در نظر گرفتن تخفیفی به آن ها اطمینان دهید که در همه حال الویت با مشتریان قدیمی است.

با ارسال پیام با پنل اس ام اس در مناسبت های گوناگون می توانید لحظات به یادماندنی برای مشتریان رقم بزنید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *