روش و اصول درست تبلیغات

استفاده از ارسال اس ام اس باید به شکلی طراحی شده از قبل با روش و اصول درست تبلیغات همراه باشد این که مشتریان شما تمایل دارند چه بازه زمانی و چه تعداد پیام در مدت مشخص دریافت کنند و مشخصا به چه توضیحاتی از آن محصول را نیاز دارند همه این موارد از بخش های مهمی است که قبل از ارسال پیامک با پنل ارسال اس ام اس باید با اصول درست و صحیح سنجیده شود.

شما می توانید در تبلیغات خود از مهارت های روانشناسی در ترغیب مشتری استفاده کنید تا نتیجه ای مطلوب از تبلیغات پیامکی خود بگیرید.

تابحال توانسته اید از ارسال اس ام اس زمان بندی شده به عنوان یک مزیت تبلیغاتی نسب به رقبایتان استفاده کنید؟

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان


می توانید با ارسال پیامک به مخاطبان خود بگویید که شما برای جشن افتتاح فروشگاه در تاریخ …. در محل فروشگاه دعوتید با ارسال اس ام 15 درصد تخفیف دریافت کنید.

با ارسال اس ام اس به راحتی می توانید مشتریانتان را به وبسایتتان بکشانید.

نمی توانید پیام های طولانی و یا عکس محصولاتتان را در اس ام اس بگذارید ولی با یک قلاب خیلی قدرتمند می توانید با تحریک حس کنجکاویشان آن ها را به وبسایتتان  کشانده و تمام اطلاعات لازم را به آن ها منتقل کنید.

طبق آمار افراد در هر روز بیش از 150 بار در حدود سه ساعت به موبایل خود مراجعه می کنند.

90 درصد افراد بعد از دریافت یک پیغام تبلیغاتی در جهت درستی آن تحقیق کرده 61 درصد آن ها شروع  به برقراری ارتباط با فروشنده می کنند و در نهایت بیش از نیمی از آن ها اقدام به خرید خواهند کرد.

تحقیقات نشان می دهد که 16 درصد کاربران در همان لحظه ی خواندن پیام تصمیم خود را گرفته اند.

این ارقام بیانگر آن است که تبلیغات پنل ارسال اس ام اس در حدود 10 برابر روش های قدیمی تبلیغات موثرتر خواهد بود.

طبق آمار مرکز مطالعات و تحقیقات تلفن همراه در ایران از حدود 70 میلیون مشترک تلفن همراه تنها 20 میلیون از آن ها دارای تلفن هوشمند بوده و در حدود 50 میلیون از این افراد تنها می توانند از سرویس پنل اراسل اس ام اس استفاده کنند.

برای اینکه  نتیجه مطلوبی از ارسال اس ام اس تبلیغاتی خود بدست آورید بهتر است پیامک خود را در طول روز از ساعات 9 تا 1 بعدظهر و از 4 تا 8 شب ارسال کنید.

چرا که ارسال اس ام اس در ساعات استراحت  فرد نه تنها او را جذب نمی کند بلکه باعث نارضایتی مخاطب خواهد شد و این کار باعث هدر رفتن وقت و هزینه شما می شود.

اگر می خواهید پیامک تبلیغاتی شما اثر مطلوبی داشته باشد بهتر است پیام خود را در زمان های معین و به دفعات مشخص ارسال کنید.

به طور مثال هر 3 ماه حداقل 5 تا 7 بار به مخاطبان خود پیام بفرستید اگر تصمیم دارید فقط یک بار پیامک تبلیغاتی خود را ارسال کنید پیشنهاد می شود وقت وهزینه خود را هدر ندهید.

……………………..

تبلیغات صحیح مسبب شایستگی شما در فروش

میزان دانشی که درباره محصول دارید اساس اعتبار، اعتماد به ‌نفس و شایستگی شما در فروش است. بدون دانش گسترده و دقیق درباره آنچه می ‌فروشید هیچ موفقیتی در فروش ممکن نیست. بنابرین سعی کنید با ارسال اس ام اس آن هم توسط پنل اس ام اس مزایای محصولات خود را معرفی کنید.

شما می توانید با پنل اس ام اس مخاطب را مشتری دائمی کنید.


فروشندگان زیر و بم محصولات و خدماتشان را می ‌شناسند و از خصوصیات محصولات خود باخبراند.


وقتی متخصص محصول هستید و توان این محصول در کمک به بهبود زندگی یا کار مشتریان را به وضوح می‌ شناسید.

بنابراین می ‌توانید پاسخی جامع و شفاف به هر سوال یا نگرانی احتمالی مشتری بدهید و وقتی اعتقاد عمیقی به خوبی و ارزش محصول خود دارید، اعتبارتان افزایش می ‌یابد.

شناخت مشتری

وقتی زیر و بم محصول را شناختید، گام بعدی شناخت مشتری است.

به جای اینکه به همه زنگ بزنید و سعی کنید به همه بفروشید، با دقت بهترین همراه با پنل اس ام اس مشتری احتمالی محصولتان را مشخص کنید.

سه نوع اطلاع قبل از فروش:

 • مهم ‌ترین حوزه کسب موفقیت در فروش

ویژگی‌ های روانشناختی مهم ‌ترین حوزه کسب موفقیت در فروش است و با ارسال اس ام اس به بررسی ذهن مشتریان احتمالی می ‌پردازد.

ترس‌‌ها، امیدها، آرزوها و رویاهای مشتریان چیست؟ محصول شما چه مشکلی را حل می‌ کند؟ چه نیازی را برطرف می ‌کند؟ در دستیابی به کدام هدف به مشتری احتمالی کمک می‌ کند؟ شاید بهترین سوال این باشد که مشتریان احتمالی چه مشکل یا دردی دارند که برای از بین بردن آن به شما پول می‌دهند؟

 • ‌ ویژگی ‌های مردم ‌شناختی

ویژگی ‌های مردم ‌شناختی حوزه ‌ای جدیدتر در موفقیت فروش است و به عنوان یکی از نیرومند ترین حوزه ها ظهور کرده است.

بحث اصلی آن این است که مشتریان چطور و چه وقت از محصول یا خدمت شما استفاده می ‌کنند.

محصول یا خدمت شما چه نقشی در زندگی و کار مشتریان دارد؟ با نشان دادن سازگاری محصول یا خدمت خود با روش زندگی معمول مشتریان،‌ آن محصول را بسیار جذاب‌ تر و خریدش را راحت تر می‌ کنید.

 • شناخت جمعیت ‌مشتری

مشتری احتمالی ایده ‌آل را تعریف کنید، سن، تحصیلات، شغل، ساختار خانوادگی و تجربیات قبلی او از محصول یا خدمتتان را مشخص کنید.

برای اینکه به جایگاه برتر حوزه خود در فروش آن هم با تبلیغات ارسال اس ام اس برسید، باید قبل از شروع کار با پنل اس ام اس  ویژگی‌ های جمعیت ‌شناختی مشتری احتمالی را به وضوح بدانید.

به این ترتیب راحت‌ تر می ‌توانید در همان ابتدای کار مشتریان مناسب را از مشتریان نامناسب جدا کنید.

رقبای اصلی و فرعی

بخش دیگری از دانش محصول پرسیدن این سوال و پاسخ دادن به آن است:

رقیب تان کیست؟‌ چه کسی محصول را می فروشد که رقیب محصول شما است؟ رقبای اصلی و فرعی شما چه کسانی هستند؟

بدانید که هر مشتری میزان مشخصی پول دارد، هر پیشنهاد فروش تلاشی برای گرفتن آن پول از مشتری است.

بنابراین هر نوع استفاده دیگر مشتری از این مقدار محدود پول، نوعی رقابت است.

در نهایت مشتری تصمیم می ‌گیرد که بودجه محدود خود را دقیقا صرف محصول یا خدمتی کند که مهم‌ تر و مطلوب ‌تر از همه محصولات و خدمات مشابه در آن برهه از زمان است.

……………………

هدف موفقیت تبلیغ مخاطب است

تبلیغ با پنل اس ام اس باعث تغییر در نگرش، دانش و رفتار مخاطب می شود. آگاه سازی، ترغیب، تشویق و یادآوری از وظایف تبلیغات با ارسال اس ام اس است، در تبلیغات انتخاب درست مخاطبان هدف موفقیت تبلیغ را به دنبال خواهد داشت.

از قطار تبلیغات توسط گوشی های موبایل جا نمانید و هر چه زودتر تبلیغات کسب و کار خود را با سامانه شروع کنید.


توجه به اثربخشی تبلیغات برای سازمان هایی که تبلیغ را در رشد و توسعه ی خود مؤثر می دادند یک امر ضروری است.


آلک بن مدعی است که همواره زد و بندهای فراوانی بین موسسات تبلیغاتی پیامکی ایستگاه ها و شبکه های رادیویی و تلویزیونی، مشاوران تبلیغاتی، روزنامه ها و مجلات و دیگران صورت می گیرد تا مدیریت شرکت ها را در سنجش اثربخشی تبلیغات گمراه کند.

ايده های جديد

تبلیغات پنل اس ام اس راهی به سوی مشتریان باز می کند و پیامی را به مخاطب خود می رساند.

اگر تبیلغات پیامکی با روانشناسی مشتری، هنر و سلیقه، محتوای مناسب و شرایط موثر دیگر همراه شود قطعا اثر گذار تر خواهد بود.

مشتریان در طول زمان تغییر می کنند به این معنی که از مصرف کنندگان یک گروه خارج شده و به مصرف کنندگان گروه دیگر می پیوندند و باید در تبلیغات با ارسال اس ام اس مسائل روانشناختی و ویژگی های جمعیت شناختی هم مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین انتخاب رسانه مناسب برای یک کار تبلیغاتی نیز حائز اهمیت می باشد و باعث می شود که تبلیغ دهنده را به اهداف خود نزدیک کند در نتیجه برنامه ریزی موثر و انتخاب صحیح رسانه امر بسیار مهمی می باشد.

مهم ترین بخش یک فعالیت تبلیغاتی محتوای پیام آن است پیام تبلیغاتی می بایست توجه مخاطبان را به خود جلب کند و برای این منظور باید از بینش و خلاقیت استفاده کرد.

انواع شيوه های تبليغات پیامکی

 • روش مکمل با زرق و برق

بين يک صفت مثبت و خوب با چيز ديگری كه معرف خوبی، درستی، پاكی و نظاير آن است پيوند و از كلمات با ارزش و جذابی نظير كره طلايی، شامپو معجزه گر استفاده کنید.

 • شهادت

بهتر است کسی را برای اظهار نظر درباره درستی يا نادرستی مزیت های محصولات خود در نظر بگیرید.

 • ساخت تبلیغات اثر بخش 

یکی از شاخص های سنجش موفقیت در هر سازمانی میزانی است که آن سازمان اهداف خود را محقق می سازد.

موفقیت هر سازمان با توجه به اهداف خود آن سازمان تعیین می شود این رویکرد در ادبیات مدیریت تحت عنوان اثربخشی معرفی شده است.

در واقع اثر بخشی تبلیغات با پنل اس ام اس عبارت است از درجه یا میزانی که سازمان به هدف های مورد نظر خود دست می یابد.

اثربخشی تبلیغات ازجمله مواردی است که با وجود گذشت سالیانی از عمر تبلیغات مهجور مانده و به آن پرداخته نمی شود.

 • هدف تبليغ

در تبلیغات پیامکی، تبلیغ کننده هدف خود را بر خلاف ساير روش ها پنهان نگاه داشته و به طور غير مستقيم عمل می كند تا اينكه زمينه ای مناسب برای علنی شدن تبليغ به وجود آيد.

…………………….

تلاش تمامی کسب و کارها در تبلیغات

در دنیای امروز تاثیر گوشی های موبایل را در زندگی نمی توان نادیده گرفت همه ی کسب و کار های کوچک و بزرگ به روش های مختلف در تلاش اند تا با بهره بردن از تبلیغات موبایل آن هم با پنل اس ام اس مجرایی جدید را برای ارتباط با مشتریان به وجود آورند و با ارسال اس ام اس فروش کسب و کار خود را چندین برابر کنند.

تبلیغات تلاشی برای فروش بیشتر محسوب می شود، ثابت شده است استفاده از تبلیغات با ارسال اس ام اس باعث کاهش ریسک سرمایه گذاری می شود.


تبلیغات پیامکی نگاهی از بیرون به درون دارد و قبل از اینکه محصولی تولید شود شروع می شود.


نکاتی مهم در رابطه با تبلیغات پیامکی که برای کسب و کار سودمند است:

 • در جهان همه در حال استفاده از گوشی های هوشمند

بر اساس پیش بینی های گوگل تا سال 2015 میزان جست و جو هایی که با گوشی های موبایل انجام می شوند از جست و جو هایی که توسط رایانه ها صورت می گیرد پیشی خواهد گرفت.

تا سال 2015 دو میلیون نفر در سراسر جهان در حال استفاده از گوشی های هوشمند و ارسال اس ام اس خواهند بود.

در حال حاضر بیش از 57 درصد مردم در ایالات متحده گوشی موبایل هوشمند استفاده می کنند و این نشانگر آن است که ترافیک در کجا متمرکز شده است.

در این میان باید بتوانید به این سوال پاسخ دهید که آیا شما هم کسب و کارتان را برای بهره بردن از این رشد سریع آماده کرده اید؟

 • زیر ساخت و نیروی انسانی مناسب

81درصد از تماس های مشتریان با شرکت ها و سرویس هایی که از طریق جستجو های اینترنتی بدست آورده اند در 5 ساعت اول صورت می گیرد.

این بدان معنا است که شما باید زیر ساخت و نیروی انسانی مناسبی برای پاسخگویی سریع به مشتریان فراهم آورید.

مثلا نتایجی که مشتری می گیرد باید او را به سمت تماس های تلفنی یا پاسخگویی آنلاین هدایت کند.

قرار دادن قسمت هایی در پیامی که با پنل اس ام اس ارسال می شود تحت عنوان برای تماس کلیک کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما به صورت آنلاین گفتگو کنید و نمونه هایی از این قبیل تجربه کاربری مناسبی برای مشتریان تان رقم خواهد زد.

سرویس پنل اس ام اس شما باید به گونه ای با ساز و کار جستجو توسط موبایل سازگار شده باشد که نتایج با احتمال بیشتری به خرید و استفاده از سرویس شما منتهی شوند.

……………..

مسئولیت در برابر تبلیغات

سامانه اس ام اس بهترین راه برای تبلیغ همه نوع کسب و کار محسوب می شود. شما می توانید با تبلیغات پیامکی به هر منطقه ای ارسال اس ام اس کنید. در واقع یک رابطه شخصی میان برند و مشتری شکل می ‌گیرید و تبلیغات باید در برابر این رابطه مسئول باشد.

پیامک ابزاری مستقیم برای ارتباط است و مخاطب نه تنها پیام شما را دریافت می‌ کند، بلکه حتی می ‌تواند به آن واکنش نشان دهد.

خدمات شخصی ‌‌تری را به مشتری ارائه دهید

در تبلیغات پیامکی شما برای ارسال اس ام اس از مشتریان خود اجازه کسب می‌ کنید.

در نتیجه یک رابطه شخصی میان برند و مشتری شکل می ‌گیرید و تبلیغات باید در برابر این رابطه مسئول باشد.


 توجه داشته باشید که متن پیامک برای ارسال اس ام اس شما تا حد امکان مختصر و مفید بوده و آنچه ارائه می‌ دهید برای مشتری ارزشمند باشد.


هنگامی که اطلاعات مشتری خود را دریافت می ‌کنید در کنار آن می ‌توانید اطلاعات اضافه دیگری نیز دریافت کنید و بعدا از آن ها استفاده نمائید.

برای مثال، وقتی که مشتری برای خبرنامه پیامکی شما ثبت ‌نام می ‌کند موضوعات مورد علاقه آن ها را هم جویا شوید و در آینده تنها اخبار مربوطه را برای آن ها ارسال نمائید.

به این ترتیب ‌می ‌توانید خدمات شخصی ‌‌تری را به مشتری ارائه داده و یک رابطه صمیمی را با آن ها حفظ نمائید.

اطمینان از کیفیت بالای خدمات

شما می ‌توانید خدمات و محصولات مختلفی را به مشتری پیشنهاد داده و به او اجازه دهید که سرویس مورد نظر خود را انتخاب کند.

پس از آن تنها پیشنهادات و تخفیفاتی را برای آن ها ارسال خواهید کرد که مربوط به انتخاب آن ها است.

اینگونه می ‌توانید مطمئن باشید که آن ها همیشه نسبت به برنامه‌ های تبلیغاتی با سامانه اس ام اس شما واکنش مثبت نشان می‌ دهند و از برنامه تبلیغاتی شما راضی خواهند بود.

دلیل اینکه مشترک تصمیم می‌ گیرید از دریافت پیامک انصراف دهد دریافت یک حجم زیاد از پیامک با موضوعات نامربوط است که برای آن ها جذاب نیستند.

پس شما هم مرتکب این اشتباه نشوید برای اطمینان از کیفیت بالای خدمات خود می ‌توانید هر از چند گاهی یک نظرسنجی برگزار کنید و نظر مشتریان را در مورد خدمات خود بپرسید.

به این ترتیب مطمئن خواهید شد که مشترکان از خدمات شما رضایت داشته و در مسیر درستی هستید.

خبرنامه برای مشتریان ارسال‌ کنید

اگر که شما یک خبرنامه برای مشتریان ارسال می‌ کنید، می‌ توانید در این خبرنامه از آن ها درخواست کنید تا کلمه‌ ای را به شماره شما ارسال کرده تا به لیست مشترکان سامانه اس ام اس شما پیوسته و جدیدترین اخبار را از این طریق دریافت نمایند.

ترغیب مشتریان

مسابقه بهترین راه برای ترغیب مشتریان است.

به آن ها شانس برد یک جایز مناسب را داده و این گونه آن ها را ترغیب به ارسال اس ام اس کنید.

مسابقه به شما کمک می ‌کند وفاداری مشتریان را به خود افزایش دهید و در عین حال آگاهی مخاطبان از یک محصول یا خدمت جدید خود را نیز بیشتر کنید.

شما می ‌توانید یک لیست از مشترکان را بدست آورید و در آینده پیشنهادات مختلف خود را برای آن ها ارسال نمائید.

………………….

نحوه ی مثبت اندیشی در تبلیغات

تمامی کسب و کارها به دنبال راهی برای تبلیغات محصولات خود هستند و تمامی آن ها از تبلیغات با پنل اس ام اس راضی هستند. بهتر است مدیران کسب و کارها بدانند که متنی که در تبلیغات از آن استفاده می شود و با ارسال اس ام اس به دست مشتریان می رسد بسیار مهم است بنابراین تبلیغ نویسی بسیار اهمیت دارد. افراد مثبت اندیش در تبلیغات موفق تر هستند و همچنین تبلیغ نویس می تواند از زاویه دید افراد مختلف نگاه کند.


شما با متن تبلیغات می توانید در ذهن مخاطب ماندگار شوید.


چه کسانی در تبلیغ نویسی برای پنل اس ام اس موفق هستند:

همه می توانند در تبلیغ نویسی موفق باشند اما کسانی که توانایی تحلیل، خلاقیت، تصویر سازی، مثبت اندیش را دارند بسیار موفق هستند و این کار برای آن ها راحت تر است.

اگر نمی دانید که از عهده ی این کار بر می آیید یا خیر برای شما نگرش و مهارت هایی که لازم است برای این کار داشته باشید را می گویم تا بتوانید با خیال راحت تصمیم بگیرید و خودتان را بسنجید.

البته این توانایی ها اکتسابی هستند و هر کسی می تواند آن ها را در خود پرورش دهد شما هم می توانید این توانایی ها را در خود پرورش دهید.

اگر فردی تحلیل گر هستید احساسی که قرار است مخاطب از داشتن محصول بدست آورد را می توانید به راحتی تحلیل کنید و اولویت ارزش های آن ها را پیدا کنید و سریع ترخواسته مشتری را از خرید محصول بدست آورید.

 • مثبت اندیش و نکته بین

اگر فردی مثبت اندیش و نکته بین هستید توانایی شما در شناخت خصوصیات و مزیت های محصول نسبت به دیگران بیشتر است و اینکه با هر خصوصیت محصول چه کارهایی می توان انجام داد و مشتری چه چیزی را بدست می آورد را به راحتی پیدا می کنید.

وقتی شما نسبت به محصول دید مثبتی داشته باشید آن خصوصیات و ویژگی ها را نسبت به دیگران برجسته تر می بینید و می توانید با ارسال اس ام اس محصول را برای آن ها جذاب تر جلوه دهید و توجه و رضایت مشتری را جلب کنید.

اگر فردی خلاق هستید می توانید ایده های متفاوتی ارائه دهید که مخاطب را جذب می کند.

مردم به دنبال متفاوت بودن هستند و متفاوت بودن توجه هات را به خود جلب می کند خلاقیت است که شما را نسبت به دیگران متمایز می کند و با خلاقیت مهر خود را در ذهن ها به جای می گذارید.

خلاقیت مهم ترین مهارتی است که باید در تبلیغ نویسی داشته باشید.

 • تصویر سازی

اگر فردی رویا پرداز هستید و به راحتی داستانی را به تصویر می کشید در این کار بسیار می توانید مفید و موفق باشید.

در تبلیغ نویسی بریا پنل اس ام اس باید به خوبی بتوانید تصویر سازی کنید تا آن تصویر را به مخاطبان انتقال داده و آن تصویر را با کلمات برای آن ها به تصویر بکشید.

باید بتوانید جزییات را ببینید تا دقیقا همان چیزی را با ارسال اس ام اس بگویید که مخاطب به دنبال آن می گردد باید بسیار روی محصول ریز و دقیق شوید که حتی خود تولید کننده ی آن محصول هم به آن فواید و مزایا پی نبرده باشد.

شما با داشتن این مهارت ها در کار تبلیغ نویسی می توانید بسیار موفق باشید.

……………………

تبلیغات یک فرصت مناسب است

گر چه این حقیقت تلخ است ولی واقعیت دارد امروزه هر کسب و کاری بدون برنامه تبلیغاتی دقیق و از پیش تعیین شده محکوم به شکست خواهد بود. شروع تبلیغات موبایلی و ارسال اس ام اس از طریق سامانه اس ام اس برای صاحبان کسب و کار یک فرصت مناسب است تا این امکان جدید تکنولوژیک را امتحان کنند.

تمامی کسب و کار به دنبال راهی برای تبلیغ هستند و تبلیغات پیامکی امروزه بسیار مقرون به صرفه است.


در این چندسال اخیر بر اساس تحقیقات انجام شده نصف صاحبان کسب و کار مایل بوده اند تبلیغات پیامکی را انجام بدهند.


آیا می دانید چگونه می توان فهمید که تبلیغات با ارسال اس ام اس چگونه می تواند به کسب و کار ما سود برساند و آن را متحول کند.

دو توصیه زیر را در تبلیغات پیامکی در نظر بگیرید:

1-تشخیص بدهید مشتریان شما کجا هستند

اغلب شبکه های همراه این امکان را به شما می دهند به مکان واقعی مخاطب دسترسی بگیرید.

به این ترتیب می توانید مخاطبان را تعیین کنید در کدام محدوده ی جغرافیایی تبلیغات شما را دریافت کنند.

تبلیغات با سامانه اس ام اس در بین انواع تبلیغات بیشترین بازگشت سرمایه را برای کسب و کارهایی که می توانند به مخاطبان در همه جا سرویس بدهند داشته است.

2-نقطه ی تبدیل خودت را تعیین کن

وقتی شما یک تبلیغات با سامانه اس ام اس را راه می اندازید تنها نمی خواهید به مشتریان خود حضور را اعلام کنید بلکه می خواهید بگوئید برای خرید بیایند.

مردم چه کاری می توانند در موبایل خود انجام دهند که به شما کمک کنند.

کاربران می توانند به شما ایمیل بزنند، اطلاعات تماس خود را از طریق فرم آنلاین به شما بفرستند.

با شما قرار ملاقات بگذارند شما را در شبکه ی اجتماعی دنبال کنند در خبرنامه ی پیامکی شما عضو شوند و یا به سادگی از شما به صورت آنلاین خرید کنند.

این کارها نقاط تبدیل قابل اندازه گیری هستند.

بررسی مقدار تبدیل شما حاصل تقسیم بازدیدکنندگان سایت بر کسانی که عکس العمل نشان می دهد نشان می دهد کدام تبلیغ با ارسال اس ام اس موثرتر بوده است.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *