حفظ مشتری پیامکی

حفظ مشتری پیامکی

 

حفظ مشتری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران کسب و کارهاست. هم کسب و کارهای نوپا و هم با سابقه که علاه بر افزایش مشتری، به دنبال حفظ بازار گذشته خود هستند. به همین علت ماندگاری  مشتری پیامکی در کنار جذب مخاطب جدید، بسیار مهم است. زیرا مشتری وفادار، علاوه بر این که خودش از اجناس یا خدمات ما بهره می‌برد، خواسته یا ناخواسته آن را به دیگران معرفی می‌کند. همچنین هزینه‌ حفظ بازار فعلی، بسیار کم‌تر از جذب مشتری جدید است. در این مقاله از سایت سامانه پیامکی سیگنال، به عوامل حفظ مشتری پیامکی می‌پردازیم.

 

مشتری‌مداری پیامکی چیست؟

مشتری‌مداری پیامکی یعنی این‌که وقتی پیامک تبلیغاتی یا خدماتی می‌فرستید، همراه با صمیمیت و احترام باشد. اگر مخاطب شما مخالف دریافت پیامک است، برایش کد لغو پیامک بفرستید و به نظر او احترام بگذارید. همچنین زمانی که مشتری از شما خرید می‌کند، او را رها نکنید. برایش پیام تشکر بفرستید و حتی به پاس همراهی او، پیامک کد تخفیف برایش در نظر بگیرید. در یک کلام تنها با یک ارسال پیامک، ارتباط خود را با مخاطب حفظ کنید.

عوامل حفظ مشتری پیامکی

 حفظ مشتری پیامکی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

1.پیامک نظرسنجی بفرستیم و نظر مشتری را درباره کالاها و خدماتی که ارائه می‌دهیم بپرسیم.

این کار هم نشانه احترام به مشتری و اهمیت دادن به نظرات و سلیقه اوست و همچنین موجب ارتقا کیفیت کالاها و خدمات‌مان خواهد شد.

همچنین اگر کالا یا خدماتی بی مصرف یا کم مصرف باشد، آن را کنار می‌گذاریم یا تغییر می‌دهیم و از این طریق هزینه بی‌مورد را حذف و صرفه‌جویی می‌کنیم.

حفظ مشتری پیامکی
حفظ مشتری پیامکی

2.مهارت‌های ارتباطی خود را گسترش دهیم تا بتوانیم ارتباط مفید و موثری با مخاطب برقرار کنیم. چه حضوری و چه از طریق پیامک.

3.حفظ مشتری پیامکی همچنین به این بستگی دارد که  متن پیامک‌های شما صمیمی اما با احترام باشد. صمیمیت بدون احترام یکی از عوامل دور شدن مخاطب است.

4.بعد از هر خرید، مشتری را رها نکنیم. می‌توانیم پیامک تشکر بفرستیم یا برای خرید بعدی، برای او تخفیف در نظر بگیریم.

5.یکی دیگر از راه‌های حفظ مشتری پیامکی، آگاهی از نیازهای واقعی و سلایق آن‌هاست. می‌توانیم از آن‌ها بپرسیم به چه کالاها یا خدماتی بیشتر نیاز یا علاقه دارند. از این طریق می‌توانیم کالا یا خدمت جدیدی ارائه دهیم.

6.پیامک‌ تبلیغاتی صادقانه بفرستیم. بسیار مهم است وقتی پیامک تبلیاتی ما را می‌خوانند و

بعد ترغیب می‌شوند که حضوری یا آنلاین، کالایی را از ما خریداری کنند، حرف و عمل ما یکسان باشد.

یکی از عواملی که مشتری را دور می‌کند، پیامک تبلیغاتی نادرست است. به عنوان مثال

اگر پیامک تبلیغاتیِ تخفیف تا 50% بفرستیم اما هیچ کدام از کالاهای ما تخفیف 50% نخورده باشد، این یعنی فریب مخاطب!

7.یکی دیگر از عوامل دور شدن مشتری، تخفیف بیش از اندازه و بی حساب روی محصولات و خدمات است.

درست است که تخفیف موجب فروش بیشتر می‌شود اما نه همیشه!

گاهی برعکس عمل می‌کند زیرا مخاطب، کالاها و خدمات شما را با رقبایتان مقایسه می‌کند وتخفیف بیش از اندازه یا پشت سر هم، این فکر را ایجاد می‌کند که کالا یا خدمات شما کیفیت لازم را ندارد.

8.لینک‌دار کردن پیامک تبلیغاتی تاثیر به سزایی در حفظ مشتری پیامکی دارد. به ویژه لینک پیج اینستاگرام محصولات یا خدمات‌مان.

حفظ مشتری پیامکی
حفظ مشتری پیامکی

9.درباره رقبا بد نگوییم. به جای این کار، روی کیفیت محصولات خودمان کار کنیم.

10.یکی دیگر از روش‌های داشتن مشتری وفادار، ترغیب مخاطبین به حضور فیزیکی و دیدن محصولات و خدمات از نزدیک است. شاید تمام مشتریان، امکان خرید اینترنتی نداشته باشند.

11.زمان ارسال پیامک تبلیغاتی و خدماتی را در نظر بگیریم. به عنوان مثال نیمه شب یا صبح زود پیامک نفرستیم و مخاطب را ناراحت نکنیم.

12.متن پیامک را با توجه به تنوع مخاطبین هدف‌مان، تنظیم کنیم.

به عنوان مثال اگر شما فروشنده محصولات آرایشی و بهداشتی هستید، مخاطبین شما می‌توانند

فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و خانم‌ها باشند.

قطعا متن پیامک تبلیغاتی برای این دو دسته مخاطب، متفاوت خواهد بود.

جمع بندی

حفظ مشتری قدیمی به معنای خوش‌نام بودن، جذب مشتری جدید و فروش بیشتر است. پس با رعایت این نکات ساده و مهم، به حفظ مشتری پیامکی خود کمک می‌کنید. شما می‌توانید با کمک مشاورین سامانه پیامک سیگنال، پیامک تبلیغاتی و خدماتی خود را به بهترین شیوه ارسال کنید تا مشتریان فعلی خود را حفظ و مشتریان جدیدی را جذب کنید. 32008-025

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *