خط پیامکی راهی به سوی تبلیغات پربازده

خط پیامکی راهی به سوی تبلیغات پربازده

 

خط پیامکی یک راه ساده و کم‌هزینه برای ارتباط با مشتری است. اگر صاحب کسب و کار آنلاین یا حضوری هستید، قطعا برای شما حفظ مشتریان قدیمی، افزایش مشتریان جدید و پاسخگویی سریع، بسیار مهم است. اگر در یک پنل پیامکی مانند سیگنال ثبت نام کرده‌اید، با داشتن یک خط پیامکی، می‌توانید به راحتی تبلیغ کنید و به کسب و کار خودتان رونق بدهید.

خط پیامکی چیست؟

خط پیامکی یک خط با پیش‌شماره مشخص است که شما می‌توانید با ثبت نام و عضویت در یکی از پنل های پیامکی کشور، از آن استفاده کنید و برای مشتریان و مخاطبان خود پیامک تبلیغاتی یا خدماتی انبوه بفرستید. شاید بپرسید چرا با سیم کارت شخصی خودمان پیامک تبلیغاتی نمی‌فرستیم و باید یک خط پیامکی جداگانه بخریم؟ ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه از طریق سیم کارت شخصی، خلاف قانون بوده و سیم کارت را مسدود می ‌کند. برای همین اگر فروشنده یا ارائه دهنده خدمات هستید به شما توصیه می‌کنیم از خطوط پیامکی استفاده کنید.

انواع خطوط پیامکی

دو نوع خط پیامکی در پنل‌ پیامک وجود دارد. خط عمومی یا اشتراکی و خط اختصاصی.

1.خط عمومی یا اشتراکی:

به خطی گفته می‌شود که فقط می‌توانیم با آن پیامک تبلیغاتی ارسال کنیم و امکان دریافت پیامک را از طرف مشتریان و مخاطبین‌مان نخواهیم داشت. زیرا همزمان چند کاربر از آن استفاده می‌کنند و با آن پیامک می‌فرستند. همچنین با خط عمومی نمی‌توانیم پیامک لینک‌دار برای مخاطبین‌مان بفرستیم.

2.خط اختصاصی:

خرید یک خط اختصاصی دقیقا مانند خرید یک سیم کارت به نام خودمان است. برای همین مخاطبان و مشتریان می‌توانند برای ما پیامک ارسال کنند، نظراتشان را بگویند یا در نظرسنجی ها شرکت کنند و با ما در ارتباط باشند چون یک خط پیامک شخصی است. خط اختصاصی انواعی دارد که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

انواع خط اختصاصی

1.خط اختصاصی تبلیغاتی

هدف آن ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه است. این خط توانایی ارسال به بلک لیست را ندارد. شماره‌های بلک لیست شماره‌هایی است که ارسال پیام به آن‌ها، توسط کاربران‌شان مسدود شده است و شما نمی‌توانید به آن‌ها پیامک تبلیغاتی بفرستید مگر این‌که خط تبلیغاتی خود را به خدماتی تغییر دهید.

2.خط اختصاصی خدماتی

این خط پیامکی برای ارسال پیامک خدماتی و اطلاع‌رسانی به کاربران است. مانند پیامک‌هایی که از بانک‌ها یا بیمه دریافت می‌کنیم. بنابراین همه کاربران، صرف نظر از این که در بلک لیست هستند یا نه، این پیامک‌ها را دریافت می‌کنند. ارسال پیامک‌هایی با محتوای تبلیغاتی با این خطوط ممنوع است.

تغییر خط اختصاصی از تبلیغاتی به خدماتی

شما می‌توانید با مراجعه به یکی از اپراتورهای پیامک اختصاصی و ارائه مدارک هویتی و پر کردن فرم‌های درخواست و تعهدنامه، خط تبلیغاتی خود را به خدماتی تغییر دهید و از این طرق می‌توانید به شماره‌های بلک لیست نیز پیامک ارسال نمایید.

کدام پیش‌شماره‌ پیامکی مناسب‌تر است؟

خط پیامکی راهی به سوی تبلیغات پربازده

 

خط پیامکی اختصاصی(تبلیغاتی و خدماتی)، خطی است با پیش شماره 1000، 2000، 3000، 5000 یا 021 و 026، مخصوص ارسال پیامک انبوه که می‌توانید از طریق اپراتورهای پیامکی آن را دریافت کنید. نکته مهم این است که هر چه ارقامِ بعد از سرشماره، کم‌تر باشد، تعرفه خرید خط، بالاتر خواهد بود. در این قسمت به ویژگی این پیش‌شماره‌ها می‌پردازیم:

1.پیش شماره 021 و 026

این دو پیش‌شماره برای شهر تهران و کرج و البرز می‌باشد. این پیش شماره‌ها، برای صاحبان کسب و کاری که در شهر تهران، کرج و البرز ساکن‌اند، یک خط اختصاصی با شماره‌ ثابت خود شرکت، ارائه می‌دهد. مزیت مهم خط پیامکی ثابت، امکان خرید خط اختصاصی به شماره‌ ثابت محل کار و یا شرکت است. به عنوان مثال اگر شماره ثابت شرکت شما 22766534 باشد، خط پیامکی شما 982122766534 می‌شود. البته با شماره‌های ثابت چهار یا پنج رقمی هم امکان‌پذیر است. مزیت دیگر این سرشماره ثابت، امکان ارسال پیامک به بلک لیست است. همچنین تعرفه این سرشماره برای پیامک فارسی و لاتین و پیامک‌های ارسال شده به شماره‌های همراه اول و ایرانسل، یکسان است.

نکته: برای شهرستان‌ها می‌توان از پیش شماره ثابت 21000 استفاده کرد.

2.پیش شماره 1000

جزو قدیمی‌ترین خطوط ارسال پیامک کشور است که اپراتور آن، شرکت رهیاب رایانه گستر می‌باشد. معمولا سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین خصوصی از آن برای اطلاع رسانی و تبلیغات استفاده می‌کنند. این سرشماره بالاترین سرعت ارسال پیامک را بین سرشماره‌ها دارد. شماره پیامکی شما بعد از این سرشماره، می تواند 6 تا 14 رقم داشته باشد. قابلیت انتخاب خط دلخواه پس از خرید سرشماره از دیگر مزیت‌های این سرشماره است. شما می‌توانید بعد از سرشماره 1000، شماره همراه یا شماره ثابت خود را به آن اضافه کنید. سرشماره‌های دیگر این ویژگی را ندارند. مثلا خط اختصاصی شما می تواند به این صورت باشد:  10009125041454  البته سرشماره 1000 با توجه به ویژگی‌هایش، تعرفه بالاتری دارد.

3.پیش شماره 2000

این پیش‌شماره از شرکت آتیه داده پرداز عرضه می‌شود. این پیش شماره جزو خطوط قدیمی ارسال پیامک بوده و از سرعت ارسال بالایی برخوردار است. مزیت مهم خط 2000 امکان بازگشت هزینه پیامک‌هایی است که به دلایل مختلف به دست مخاطب نرسیده است. این ویژگی در سایر خطوط بطور کامل وجود ندارد. خط شما بعد از این سرشماره، 6 تا 12 رقم خواهد داشت.

4.پیش شماره 3000

این پیش‌شماره از شرکت مگفا(مرکز گسترش فناوریس اطلاعات) نیز جزو خطوط قدیمی بوده و ارگان‌ها و سازمان‌های بزرگ دولتی مانند صدا و سیما و شرکت‌های خصوصی از آن استفاده می‌کنند.خط اختصاصی شما بعد از سرشماره، 8 تا 14 رقم دارد. البته در این خطوط امکان انتخاب 4 رقم اول بعد از سرشماره 3000 وجود نداشته و در خطوط 8 رقمی آن نیز محدودیت وجود دارد. هزینه بالای این خطوط جزو معایب آن بوده اما در خطوط 10 رقمی به بالای آن، قیمت‌های مقرون به صرفه‌تری وجود دارد.

5.پیش‌شماره 5000

اگر سرشماره‌ای با تعرفه پایین می‌خواهید، سرشماره 5000 مناسب‌ترین و پرکاربردترین سرشماره است که شرکت رهیاب رایانه گستر آن را عرضه می‌کند. سرشماره 5000 خود به سرشماره‌های 5001، 5002، 5003، 5004، 5005 و 5009 تقسیم می‌شود که برخی از آن‌ها ویژگی‌هایی دارند:

الف.با سرشماره 5001 امکان ارسال پیامک به شماره‌های ایرانسل با تفکیک محله وجود دارد.

ب.با سرشماره 5002 می‌توانید بر اساس سن و جنسیت پیامک ارسال کنید.

این سرشماره برای مشاغلی مانند آرایشگاه‌ها و باشگاه‌ها مناسب‌تر است.

خط پیامکی راهی به سوی تبلیغات پربازده

 

جمع‌بندی

شما برای داشتن یک کسب و کار پررونق و موفقیت روزافزون در جذب مشتری، به یک خط پیامکی نیاز دارید. با یک خط عمومی می‌توانید به راحتی پیامک تبلیغاتی بفرستید و محصولات و خدمات خود را معرفی کنید. با یک خط اختصاصی هم با مشتریان خود از طریق نظرسنجی و قرعه کشی یا مسابقه در ارتباط باشید و از آن‌ها پیامک دریافت کنید. برای اطلاع از ویژگی‌های خطوط پیامکی و همچنین تعرفه و ویژگی‌های هر خط، می‌توانید از طریق شماره 32008-025 با مشاورین پنل پیامک سیگنال در ارتباط باشید تا شما را برای انتخابی مناسب راهنمایی کنند.

 

 

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *