کاربرد اس ام اس در تبلیغات

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

امروزه جامعه به سمت تبلیغات با اس ام اس می رود. وقتی تبلیغات یک شرکت و یا سازمان از طریق بیلبوردها و یا آگهی های سمعی و بصری از طریق تلویزیون شهری و شبکه های سراسری و یا محلی صدا وسیما که همگی تبلیغاتی به اصطلاح همه گیر هستند، انجام می پذیرد عوامل بسیاری در گیرایی و تاثیر این تبلیغات نقش بازی می کنند. برای روشن تر شدن این موضوع به عنوان مثال  تأثیر تبلیغات بصری از طریق بیلبورد و کاربرد ارسال اس ام اس در تبلیغات را با هم مقایسه خواهیم کرد. سامانه اس ام اس تبلیغاتی نوین  است که ضریب نفوذ آن را در میان افراد جامعه ایران امروز می توان نزدیک به ۸۰ تا ۹۰ درصد  تخمین زد.

وقتی یک بیلبورد تبلیغاتی با کیفیت بسیار بالای گرافیکی و چاپ آماده می شود، اولین مساله محل نصب تابلو می باشد.

محل های شلوغ و پر ترافیک، محل های متوسط نشین، محل های متول نشین، تمام این ها و حتی قیمت تابلوها در شهرهای مختلف و همچنین نقاط مختلف هر شهر، فاکتورهایی هستند که باید مورد توجه  قرار گیرند.

سلیقه افراد و مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه در طول مدتی که تابلو تبلیغاتی شما در این محل پرتردد نصب است اثر بسزایی در توجه به تبلیغ دارد.

اثر طیف های زندگی مختلف به چشم افراد مختلف و مشکلات اجتماعی که باعث عدم توجه افراد به اطرافشان می شود گاهی باعث می شود از ۲ میلیون فردی که از جلوی یک بیلبورد تبلیغاتی عبور میکنند ۱۰۰هزار نفر هم با دقت این تابلو را نگاه نکنند و حتی ناخودآگاه آن ها نامی هم در ذهنشان نگه ندارند.


در شرایطی که ممکن است فرد توجهی به اطراف خود نداشته باشد صدای رسیدن اس ام اس جدید توجه وی را به تلفن همراه جلب  نماید. اینجاست که تاثیر ارسال اس ام اس توسط سامانه اس ام اس را مشاهده می کنیم.


در صورتی که پیام برای مخاطب شما جالب و یا مورد نیاز باشد آن را در تلفن همراه خود همیشه به همراه خواهد داشت .

اس ام اس شما توسط شما برای سطح وسیعی از جامعه که می تواند شامل پزشک، کارمند، مدیر، مهندس فنی، وکیل، راننده  باشد، ارسال می شود.

بنابراین نگرانی های مربوط به انتخاب محل مناسب برای نصب تابلو و بیلبورد تبلیغاتی مرتفع می شود زیرا در تمام سطح شهر و یا استان و به تمام سطوح فرهنگی و اقتصادی جامعه اس ام اس شما ارسال گردیده است.

ارسال اس ام اس توسط سامانه اس ام اس می تواند بر اساس سلیقه ها و بازه سنی و جنسی مخاطبین با هزینه ای بسیار کمتر از سایر تبلیغات ( بیلبورد، تلوزیون شهری، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی) برنامه ریزی و پیاده شود.

شاید در نظر اول هزینه این گونه تبلیغات از نظر آگهی دهنده بالا باشد که در گسترده ترین سطوح نیز به طور قطع این طور نیست.

لیکن با محاسبات اولیه و ساده می توان دریافت که تبلیغات از طریق ارسال اس ام اس کیفیت تاثیر گذاری و در دسترس بودن همیشگی تبلیغ را  نسبت به تبلیغات کاغذی شامل می شود.

همچنین کمیت را ( سطح دریافت کنندگان آگهی و میزان دیده شدن آن توسط افراد ) و هنگامی که شما تبلیغات فروشگاه ، کسب و کار، شرکت و یا سازمان خود برای تعداد معددی مثلا ۱۰۰هزار نفر ارسال می نمائید مطمئن هستید که درصد بسیار بالایی از آن ها تبلیغات شما را دیده اند.

اما آیا میدانید  چند نفر مطمئنا بیلبوردهای تبلیغاتی شما را با دقت دیده اند؟

و یا اگر تبلیغات توسط جامعه دیده شده و برای آنها جالب توجه بوده است چه تعداد از آنها شماره تلفن و آدرس وب سایت شما را بخاطر دارند؟

چند نفر وقتی تیزرهای تبلیغاتی شما بین پربیننده ترین برنامه تلویزیونی پخش شده عصبانی نشده اند؟

استفاده از سامانه اس ام اس نیز می تواند علاوه بر اطلاع رسانی سراسری، به سادگی نتایج را از مخاطبان دریافت نموده و به صورت آماری ارائه نماید.