پیشبرد اهداف کسب و کار

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

تبلیغات و بازاریابی در دنیای امروز، نقش بسیار مهمی را در پیشبرد اهداف کسب و کار ایفا می کند. در این میان باید توجه داشت که باید درست و کم هزینه تبلیغ کرد درست همانند استفاده از سامانه پیامکی در ارسال اس ام اس تبلیغاتی.

امروزه تمامی افراد صاحب گوشی موبایل هستند و روزانه به صورت غیر قابل شمارش آن را چک می کنند. یعنی بعد از ارسال اس ام اس قطعا تعداد زیادی از مخاطبان شما زیر 10 ثانیه پیغام شما را می خوانند و این موضوع بسیار وسوسه انگیز است. نظر سنجی از طریق ارسال اس ام اس تبلیغاتی هم می تواند راهکار خوبی برای شما باشد.

محیط مناسب برای تبلیغات


تبلیغات انواع مختلف دارد برای مثال روی دیوار بیرون شرکت، نام و زمینه کار شرکت خود را بنویسید. بعضی از رستوران ها نسبت به این موضوع بی اهمیت هستند.


بنده رستورانی را می شناسم که بسیاری از افرادی که از آنجا عبور می ‌کردند نمی‌ دانستند که در آنجا رستورانی وجود دارد. این رستوران هنگامی که تابلوی بزرگی از نمای داخلی رستوران را بر دیوار بیرونی نصب کرد، تعداد مراجعین به رستوران بیشتر شدند.

هر گونه نوشته یا علامتی از کسب و کار شما در محیط های عمومی محل کار، تبلیغی شبانه روزی خواهد بود و می‌ تواند دیگران را با کسب و کار شما آشنا سازد، حتی زمانی که تعطیل هستید.

تبلیغاتی منحصر به فرد

تبلیغات با استفاده از سامانه پیامکی نیز می تواند روش تبلیغاتی مناسب برای شما در دنیای کار محسوب شود. ارسال اس ام اس تبلیغاتی برای افراد با هر کسب و کاری بسیار کارا است.

بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها روزانه فاکتورهایی را صادر می ‌کنند که به جاهای مختلف ارسال می ‌شود. فاکتورها معمولا بارها دست به دست می شوند تا به دست پرداخت‌ کننده آن می ‌رسند.

این موضوع فرصت خوبی را فراهم می ‌کند تا به چندین نفر معرفی شوید. البته شاید این افراد با کسب و کار شما آشنا باشند ولی به تمامی توانایی‌ ها و امکاناتی که ارائه می ‌کنید واقف نباشند.

وقتی مشتری محصولی را می خرد، احتمالا محصولات وابسته‌ ای وجود دارند که می ‌توان در فاکتور معرفی کرد. مثلا فرض کنید فردی از شما جوهر پرینتر می‌ خرد. چنین فردی احتمالا به کاغذ های مختلف، لوازم یدکی پرینتر و خدمات تعمیر پرینتر علاقه‌ مند است.

 انتظار تلفنی

مشتریان از منتظر ماندن متنفرند. اگر از سیستم های پاسخگوی تلفنی استفاده می ‌کنید و مشتریان باید لحظاتی منتظر بمانند تا بتوانند با شخص مورد نظر صحبت کنند، از این فرصت استفاده کنید.

در لحظات انتظار به‌ جای پخش صرفا یک موسیقی دلنشین، به معرفی محصولات و خدمات شرکت بپردازید. اگر کسب و کار خود را به ‌تازگی آغاز کرده ‌اید با اینکار می‌ توانید ذهنیت خوبی را در مشتری ایجاد کنید و مشتری احساس خواهد کرد که با شرکت بزرگی تماس گرفته است.

در زمان ‌هایی که شرکت تعطیل است به ‌جای آن که بگویید لطفا پیام خود را بگذارید می‌ توانید به معرفی شرکت و محصولات پرداخته سپس از مشتری بخواهید پیام بگذارد.

در تهیه پیام مناسب همواره به‌ یاد داشته باشید که مشتریان بسیار پر‌مشغله هستند. از گفتن مقدمه و یا مطالبی که مشتری از آن آگاه است بپرهیزید و مستقیما به خدمات و محصولات بپردازید.

پیام را تا حد ممکن کوتاه و قابل ‌فهم نگه دارید، از جملات شعار گونه بپرهیزید.‌

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *