نکاتی روانشناختی در تبلیغات با اس ام اس

ارسال اس ام اس

در این مقاله با نکات نحوه ارسال اس ام اس به منظور تاثیر روی مخاطب از لحاظ روانشناختی در تبلیغات با اس ام اس آشنا میشوید که بدون شک برای بدست آوردن توجه مخاطب به شما کمک خواهند کرد. البته با فوت و فن خاص خود، تا امکان برقراری ارتباطی صمیمانه را به شما هدیه دهد. یکی از نکات مهم درتبلیغات با اس ام اس انتخاب واژه های مناسب و هیجان انگیز، واژه هایی مودبانه و با بار هیجانی تبلیغ شما را جذاب میکند.

مركزخدمات اس ام اس ايران با بيش از 8 سال تجربه  در زمينه ارائه خدمات، فرصت‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي زیادی را براي شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي مختلف درجهت تبليغات تجاري  به وجود آورده است.

درواقع با فضای شلوغ  امروزی کسی وقت چندانی برای گوش دادن به حرف‌های شما ندارد، مگر اینکه آنچه برای گفتن دارید به اندازه ی کافی جذاب باشد. دراین صورت لازم است که شما تبلیغات خود را با این دنیای جدید هماهنگ کنید.

مخاطب زمینه کاری خود را با برند شما از لحن ارسال اس ام اس تبلیغاتی برداشت میکند.

بنابراین این لحن میتواند به طور شگفت انگیزی روی نحوه واکنش فرد تاثیر بگذارد. استفاده از لحن رسمی مشتری را درگیر فضای رسمی میکند پس سعی کنید در متن خود از لحن صمیمانه استفاده کنید تا مشتری به شما احساس نزدیکی داشته باشد.

با یک بار ارسال اس ام اس تبلیغاتی فقط وقت و هزینه شما هدر میرود اگر در انتظار تاثیر خوب این روش هستید اس ام اس خود را در زمان خاص وبا تعداد دفعات مشخص ارسال کنید. اس ام اس یک روزه و محدود مانند این است که درب مغازه ای را فقط یک روز باز نگه دارید.

مثلا هر سه ماه حداقل ۴ تا ۶ بار به مخاطبان خود بفرستید. برای مثال در افزایش مخاطبان مراکز تفریحی با تبلیغات با اس ام اس زمان ارسال اس ام اس بسیار مهم است، بهتر است که در طول روز از ساعت ۹ تا ۱ و یا ۴ تا ۸ شب ارسال کنید. زیرا افراد در زمان استراحت کمتر حوصله خواندن اس ام اس تبلیغاتی را دارند و باعث کاهش راند مان خواهد شد.

در ارائه تخفیف به مشتریان خود زیاده‌ روی نکنید

نکات ریز روانشناسی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی مشتریان داشته باشند و حتی تصویری از برند شما در ذهن مخاطب ایجاد کند.

ارسال اس ام اس در کلیه زمینه های تبلیغاتی با روش مدرن، کم هزینه وظایف بی نظیر خود را انجام میدهد.

ارائه تخفیف  می‌ تواند یک راه‌حل خوب برای فروش بیشتر شما به حساب  بیاید. این تخفیف توجه مشتری را جلب خواهد کرد و مطمئناً می‌تواند یک سود کوتاه ‌مدت برای برند شما به ارمغان آورد.

اما دقت داشته باشید در طولانی مدت اگر تکرار شود ارزش محصولات شما از دید مشتری کم می شود، پس در ارائه تخفیف هرگز زیاده روی نکنید.

مردم اصولا علاقه دارند که اس ام اس های رسيده را بخوانند و برعکس ايميل‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي ناخواسته را به راحتي حذف مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند به عبارتی دیگر پيام ارسالي، در اکثر مواقع دیده و خوانده  مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

توجه به جزئیات  به ظاهر پیش پا افتاده اما کلیدی، می تواند سرنوشت متفاوتی را برای اس ام اس های شما رقم بزند. سعی کنید هر جا امکان پذیر بود در متن خود از علائم خاصی از دستور زبان فارسی، مانند علامت ؟، !، * استفاده کنید. این علائم توجه مخاطب را بیشتر جلب میکنند و برایشان جذاب تر هستند.

با توجه به آنچه که در این مقاله گفته شد، به این نتیجه میرسیم که هیچ فعالیتی در حال حاضر بدون بهره گیری از خدمات ارتباطی بهره وری نخواهد داشت.