نقش مدیر تبلیغات سامانه در موفقیت

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

در محیط رقابتی امروز، نقش مدیر تبلیغات سامانه اس ام اس در موفقیت سازمان هر روز سنگین ‌تر می ‌شود. مدیر تبلیغات ارسال اس ام اس باید همه ‌فن ‌حریف باشد و در عین اینکه توانایی تحلیل داده‌ های جمع‌ آوری ‌شده از بازار را دارد، خلاقیت کافی برای ایجاد تمایز از رقبا را هم در خود بپروراند. مدیران می توانند با استفاده از تکنولوژی رو به پیشرفت پنل پیامک سود کسب و کار خود را افزایش دهند.


تبلیغات خوب، تبلیغی است که متمرکز، ساده و شفاف باشد و در ذهن مخاطب نفوذ کند.


عموم مردم باور دارند خود کالا مهم نیست، مهم این است که آن را چطور بفروشید. این جمله در دنیای امروزی که درباره ‌ی بیشتر کالاها بازار رقابتی وجود دارد و خریدار می‌ تواند کالای مورد نیازش را آزادانه از بین گزینه‌ های مختلف انتخاب کند، تا حدی اغراق ‌آمیز است.

در محیط رقابتی، کالا اهمیت بالایی دارد و باید چندین نیاز یا تقاضای مصرف‌ کننده را رفع کند. کارمندان بخش تبلیغات سامانه اس ام اس باید محصول را برای مخاطب مفهوم ‌سازی کنند و بازخورد بگیرند.

جای تعجب نیست که وظیفه‌ ی مدیر تبلیغ در سازمان، یک وظیفه‌ ی استراتژیک محسوب می ‌شود و کارمندان بخش تبلیغات به ‌تدریج به سمت‌ های مدیریتی و حتی هیئت‌ مدیره ارتقا پیدا می ‌کنند.

در مقایسه با مدیران بخش فنی و بخش منابع انسانی، احتمال اینکه مدیر تبلیغات سامانه به مدیریت ارشد شرکت برسد، بیشتر است.

وظایف مدیر تبلیغ سامانه اس ام اس بسیار دشوار است، زیرا علاوه بر سخت کوشی، به مهارت های ارتباطی، قدرت مفهوم ‌سازی، مهارت ‌های بین ‌فردی و توانایی فعالیت در فشار کاری بالا نیز احتیاج دارد.

نکاتی که هر مدیر تبلیغاتی برای دستیابی به موفقیت نیاز دارد:

  • روحیات مصرف‌ کننده را درک کنید

توسعه ‌ی برند شرکت، یکی از اصلی ‌ترین وظایف مدیر تبلیغ با ارسال اس ام اس است. توسعه‌ ی برند به توسعه‌ ی محصول کمک می ‌کند تا با پیامک نیاز یا مشکل مصرف ‌کننده را تشخیص بدهد.

مدیر تبلیغ باید در کنار برندسازی، خود شرکت را هم توسعه بدهد. درک روحیات مصرف‌ کننده و برنامه ریزی برای برندسازی براساس آن ها، مهم ‌ترین عامل موفقیت هر مدیر کسب و کار است.

  • پیام را واضح به مخاطب برسانید

کالای شما قاعدتا فایده‌ ای به مخاطب می ‌رساند، راحتی او را بیشتر می ‌کند، خدمات را سریع ‌تر می ‌کند، هزینه ‌ها را پایین می ‌آورد.

خیلی مهم است که بتوانید فایده ‌ای را که به مخاطب می ‌رسانید، در قالب جملات ساده و قابل‌ فهم با ارسال اس ام اس به او منتقل کنید. در تبلیغات مهم این است که بتوانید از روشی خنده‌ دار، احساسی پیام خود را کاملا واضح به مخاطب برسانید.

  • پرشور باشید

اصولا ایده‌ ی اولیه‌ ی کالاهای جدید از بخش تبلیغ پیامکی می‌ آید و بعد به مدیران ارشد منتقل می‌ شود. درصورتی ‌که مدیریت با ایده موافقت کند، به بخش فنی منتقل می ‌شود تا امکان اجرای آن سنجیده شود.

مدیر تبلیغ باید ایده پردازی کند و نسبت به شغلش، کالا و ارائه‌ ی آن به بازار هدف، با ارسال اس ام اس شور و شوق نشان بدهد. اگر خود مدیر انرژی و ذوق نداشته باشد، هرقدر هم که شرکت هزینه کند برای تبلیغ بی‌ فایده خواهد بود.

انرژی بخش تبلیغات باید در تمام شرکت نفوذ و به بخش ‌های دیگر هم سرایت کند. بی شک همین موضوع احتمال موفقیت کالا و برند را بالا می ‌برد.

  • روی نیاز مشتری تمرکز کنید

توجه به نیازهای مشتری، مهم ‌تر از زیبایی و ظاهر محصول است. گاهی اولویت روی جذابیت ظاهری محصول قرار می‌ گیرد. برای موفقیت در تبلیغ پیامکی لازم است بدانیم مشتری کیست، چه رفتاری دارد و چه محرک ‌هایی او را به خرید وادار می‌ کند.

  • تنها روی رقابت در صنعت خودتان تمرکز نکنید

با توسعه‌ ی تکنولوژی، شرایط به‌ گونه‌ ای شده است که ممکن است در صنعتی غیر از صنعت خودتان هم رقیب داشته باشید. مثلا رقیب اصلی دوربین ‌های عکاسی، موبایل‌هایی هستند که هم توانایی عکس گرفتن دارند و هم خیلی راحت‌ عکس‌ ها را به ابزار‌های دیگر انتقال می ‌دهند.

کارکنان تبلیغاتی باید روی حداقل پنج شرکتی که در حیطه‌ ی کاری شرکت خودشان نیستند اما احتمال دارد با استفاده از تبلیغ پیامکی رقیب آن ها بشوند، تحقیقی اجمالی انجام بدهند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *