لحن پیام تبلیغاتی

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

تحقیقات نشان داده است که مخاطب نوع رابطه خود با محصول شما را از لحن پیام تبلیغاتی که با سامانه اس ام اس ارسال کرده اید استنباط می ‌کند. مشتری دوست دارد در مورد خودش بشنود پس سعی کنید متن ارسال اس ام اس شما حول محور او و ضمیر شما بچرخد.

تلاش تمامی کسب و کارها در تبلیغات این است که با تبلیغات پیامکی باعث افزایش فروش کسب و کار خود شوند.


بهتر است بدانید که تخفیف زیاد در طولانی ‌مدت چندان به سود نخواهد بود.


نحوه واکنش افراد

لحن پیامک تبلیغاتی که با سامانه اس ام اس ارسال می کنید، می ‌تواند به طرز قابل توجهی بروی نحوه واکنش افراد تاثیر بگذارد و این یعنی خود شما هستید که نوع رابطه خود را با مشتری انتخاب می‌ کنید.

حتما در متن ارسال اس ام اس خود یک لحن صمیمی داشته باشید با این کار مشتری به شما احساس نزدیکی می ‌کند، اگر که لحن شما رسمی باشد، مشتری هم درگیر این فضای رسمی خواهد شد و فاصله خود را با شما حفظ خواهد کرد.

آیا می دانید ضمیری که استفاده می ‌کنید چه تاثیری دارد و چگونه باید ضمایر را به کار ببرید؟

وقتی که مخاطب یک مشتری فعلی شما باشد و خود را عضوی از برندتان بداند، به کار بردن ضمیر ما برای اشاره به هر دو طرف تاثیر بیشتری بر روی او خواهد گذاشت، چرا که خود را به عنوان عضوی پذیرفته شده از برند شما می ‌بیند.

وقتی که رابطه برند شما با مشتری چندان صمیمی نیست، برای گرفتن یک بازخورد مثبت بهتر است از ضمایر ما و شما استفاده کنید تا آن ها حس نکنند که بیش از حد پیشروی کرده‌ اید.

در تخفیف به مشتریان خود زیاده ‌روی نکنید

ارائه تخفیف می ‌تواند یک راه ‌حل سریع برای فروش بیشتر شما به حساب آید زیرا همه مردم دوست دارند در هزینه‌ های خود صرفه ‌جویی کنند.

تخفیف توجه مخاطب را جلب خواهد کرد و مطمئنا می ‌تواند یک سود کوتاه‌ مدت برای محصولات شما به ارمغان آورد.

وقتی که ارائه تخفیف به دفعات زیاد تکرار شود، نتیجه این است که ارزش محصول شما در نظر مشتری پائین خواهد آمد. او توقع قیمت‌ های پائین را از شما پیدا می ‌کند و قیمت ‌های اصلی شما برایش گران خواهد بود.

بنابراین بهتر است که در ارائه تخفیف زیاده‌ روی نکنید و فقط هر از چند گاهی که کسب و کارتان کساد می ‌شود این روش تبلیغات با سامانه اس ام اس را به کار گیرید.

درست است که مشتریان شما دوست دارند پیشنهادهای پیامکی مختلفی را از سوی شما دریافت کنند و مطمئناً این پیشنهادها باعث می ‌شود به شما نزدیک ‌تر بشوند، اما حتما لازم نیست یک کوپن پیامکی ارسال کنید تا توجه آن ها جلب شود.

شما می ‌توانید از طریق پیامک پیشنهادها و مطالب گوناگون دیگری را هم به مشتریان ارسال کنید.

یک مسابقه پیامکی با ارسال اس ام اس برگزار کنید و به برنده یک هدیه خوب بدهید.

حتی می ‌توانید اخبار و اطلاعات جدید را نیز با پیامک در اختیار مشتریان خود بگذارید.

هیچوقت تبلیغات پیامکی خود را محدود به تخفیف نکنید.

شما همیشه باید تاثیر روانی پیام خود بروی مشتری را هم در نظر داشته باشید، زیرا تجربه نشان داده است که نکات ریز روانشناسی می‌ توانند تاثیر بسیار زیادی بر روی مشتریان داشته باشند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *