قابلیت ساخت دفترچه تلفن بر روی پنل پیامک

پنل پیامک,سامانه پیامکی

یکی از اساسی ترین نیاز های هر پنل پیامک دفترچه تلفن می باشد. به چه کسانی باید پیامک بفرستیم؟ معمولاً این سوال، جزء اولین سوالاتی است که کاربران پنل پیامک می پرسند که با امکان دفترچه تلفن کار را آسان نموده ایم. پاسخ این سوال به تناسب نوع فعالیت هر کسب و کاری متفاوت است. در واقع شما با تعیین دریافت کنندگان این پیامک ها، مفهومی به نام بازارهدف را مشخص می کنید. مدیریت پیامک‌های ارسالی و دریافتی کاملا از طریق سامانه پیامکی صورت می‌پذیرد و نیاز به هیچ‌گونه ابزار یا نرم‌افزار بخصوصی ندارد.

از ویژگی های پنل پیامک می توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • پنل پیامک یک نرم‌افزار تحت وب می‌ باشد که به وسیله ی آن می‌ توانید اقدام به ارسال و دریافت پیامک به صورت تکی یا انبوه نمائید.
  •  همچنین نیازی به اتصال مداوم به اینترنت وجود ندارد و سامانه به صورت خودکار پیامک‌های شما را در زمان مقرر ارسال خواهد کرد.
  • در این نوع سامانه پیامکی شما نیازمند هیچ گونه مودم GSM یا ابزار دیگری نبوده و مدیریت پیامک های ارسال و دریافتی به صورت کامل تحت وب سایت می باشد.
  •  در پنل پیامک، نیاز نیست به صورت مداوم به اینترنت متصل باشید، زیرا این سامانه به صورت خودکار پیامک های شما را در زمان مقرر ارسال خواهد کرد.

اما این بازارهدف چیست و چگونه باید این دریافت کنندگان را مشخص نمود؟

پنل پیامک امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا به سادگی طی چند مرحله یک پیامک را ارسال کنید.

یکی از این امکاناتی که در سامانه پیامکی قرار دارد، داشتن دفترچه تلفن است که با موضوع مقاله ماست.

قصد داریم از مزیت های دفترچه تلفن موجود در پنل پیامک برایتان شرح دهیم و تفاوت این دفترچه تلفن را با سایر دفترچه هایی که تا به حال دیده اید بیان کنیم.

دفترچه تلفن موجود در سامانه پیامکی، مانند دفترچه های دیگری که تا به حال دیده اید نیست!


 یکی از تفاوت های اصلی این دفترچه تلفن با سایر انواع آن، داشتن داده های اولیه و پیش فرض است.

داده های پیش فرضی که در دفترچه تلفن سامانه پیامکی وجود دارد، در واقع شماره های دسته بندی شده و طبقه بندی شده ای می باشد که به صورت خودکار در دفترچه تلفن سامانه پیامکی شما ذخیره شده است.


این شماره های پیش فرض در دسته بندی های مختلفی مانند شماره های استان های کشور، شماره های مشاغل، کدپستی ها، بانک شماره های ایرانسل و همراه اول و … قرار دارند.

در این بخش شما می توانید شماره موبایل های مخاطبین خود را گروه بندی و در گروه های مختلف ثبت و تنظیم نمایید.

تا در زمان ارسال پیامک یکی از گروه های ساخته شده را انتخاب و پیامک خود را ارسال نمایید.

همچنین امکان افزودن شماره های لیستی در دفترچه تلفن را به شما می دهد که در این روش نیازی به وارد کردن مشخصات کامل برای ثبت یک عضو در گروه نیست و فقط با وارد کردن شماره موبایل می توان اعضای گروه را تعریف کرد.

یکی دیگر از امکانات دفترچه تلفن، افزودن شماره های تصادفی می باشد که در این روش به شما این امکان را می دهد که به صورت تصادفی یا اتوماتیک از بین دو شماره یا پیش شماره های متفاوت ، تعدادی شماره را به دست آورده و به شماره های مخاطبین ارسال پیام کوتاه داشته باشید.

استفاده از دفترچه تلفن پنل پیامک سرعت کار شما را بالا می برد و نیازی به صرف وقت زیاد برای ارسال پیامک نخواهید داشت و فقط با چند کلیک ساده می توانید به تعداد کثیری از مخاطبانتان ارسال را انجام دهید.

در دفترچه تلفن پنل پیامک وارد کردن شماره ها هم به صورت تکی و هم با استفاده از فایل اکسل میسر می باشد و هنگامی که حجم زیادی از شماره ها را بخواهید وارد نمایید مطلوب است از فایل اکسل استفاده کنید .

یکی دیگر از مزیت های دفترچه تلفن سامانه پیامکی این است که به صورت خودکار شماره های تکراری را از فایل اکسل شما حذف می کند و چند بار یک شماره وارد سامانه نمی شود.

همچنین در وارد کردن تعداد شماره موبایل به دفترچه تلفن در این سامانه محدودیتی ندارید و به میزان دلخواه می توانید شماره های خود را وارد نمایید .