شاهد بازگشت سرمایه با تبلیغات پیامکی

سامانه ارسال اس ام اس

تبلیغات پیامکی نه تنها به بودجه زیادی نیاز ندارد، بلکه پس از انجام صحیح آن به ‌سرعت شاهد بازگشت سرمایه خواهید بود. در سامانه ارسال اس ام اس شما می ‌توانید با مبلغ بسیار کمی، تعداد بسیاری از مشتریان خود را هدف قرار دهید.

پیامک‌ های تبلیغاتی با نرخ 98 درصد باز شدن چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت یا روشی دیگر را جایگزین آن کرد. شما می توانید ارسال اس ام اس تبلیغاتی به صورت روزانه داشته باشید.


در تبلیغات پیامکی شما با ناچیزترین مبلغ بودجه خود می‌ توانید با بیشترین تعداد مخاطب ارتباط داشته باشید.


اگر افزایش فروش و بهبود ارتباط با مشتریان از اولویت‌ های شما محسوب می ‌شود، اما زمان و توان مالی بالایی برای سرمایه‌ گذاری در دیگر بخش‌ های تبلیغات را ندارید، تبلیغات سامانه ارسال اس ام اس می ‌تواند برایتان ابزاری مفید، ساده و کم‌ هزینه باشد.

پیامک نباید نکته مبهمی داشته باشد

پیامی که مخاطبان دریافت می‌ کنند باید ساده باشد و هیچ نکته مبهمی را در ذهنشان ایجاد نکند. بازخورد مخاطبان به میزان زیادی به ساده بودن پیام شما بستگی دارد.

مشتریان شما باید بدانند که چرا پیامک شما را دریافت کرده‌ اند و باید در قبال آن چه کاری انجام دهند. سعی کنید درخواست‌ تان از مشتریان واضح و گویا باشد.

یک گفتگوی دو طرفه را فراهم کنید

پیامک مانند یک خیابان دوطرفه است و کاربران می ‌توانند به پیامک ‌های شما به راحتی پاسخ دهند. ایجاد راهی برای گفتگوی آسان می‌ تواند به تعهد، دلبستگی، رفع ابهام و پاسخ به سوالات احتمالی مخاطبان منجر شود.

اجازه دهید مشتریان شما را انتخاب کنند

در یک کمپین تبلیغاتی رضایت مخاطبان حرف نخست را می‌ زند. بنابراین اجازه دهید تا خودشان در کمپین تبلیغاتی سامانه ارسال اس ام اس شما ثبت‌ نام کنند.

این ثبت ‌نام اختیاری با روش ‌های مختلفی انجام می‌ شود. روش‌ هایی مانند پر کردن یک چک باکس در هنگام یک نام ‌نویسی اینترنتی و یا فرستادن یک پیامک به منظور کسب رضایت از مخاطبان برای ادامه ارسال پیامک‌ های تبلیغاتی است.

در هر صورت جمع‌ آوری شماره‌ های بیشتر با روش‌ های اخلاقی در موفقیت یک کمپین تبلیغات پیامکی بسیار مؤثر خواهد بود.

افزون بر این همان ‌گونه که برای مشتریان امکان ثبت ‌نام اختیاری را فراهم می کنید، اجازه انصراف از شرکت در کمپین را نیز بدهید. این کار اگرچه در ظاهر موجب کاهش تعداد مخاطبان شما می‌ شوند، اما در حقیقت از ایجاد یک موج اعتراضی در فضای حقیقی و مجازی علیه شما جلوگیری می ‌کند.

زمان ارسال پیامک

برخی اغذیه ‌فروشی‌ ها با استفاده از تبلیغات پیامکی به مشتریان پیشنهاد به اصطلاح یکی بخر دو تا ببرمی‌ دهند. اما حدس بزنید چه زمانی را برای ارسال اس ام اس انتخاب می‌ کنند؟ حوالی بعد از ظهر، یعنی دقیقا هنگامی که مخاطبان احتمالا از سر کار به خانه می ‌آیند.

اگر یک کتاب ‌فروشی دارید زمان مناسب برای تبلیغ کتب درسی اوایل شروع هر ترم آموزشی است. چرا که دانشجویان و دانش آموزان در تعطیلات از عنوان کتب درسی ترم آینده خود باخبر نیستند.

همچنین برای تبلیغ رمان ‌ها و داستان ‌های خود هم باید روی فصل تابستان و بهار حساب ویژه ‌ای باز کنید.

به طور کلی تعیین زمان ارسال پیامک بسیار اهمیت دارد و باید با توجه به زمان نیاز مشتریان، تبلیغات خود را آغاز کنید. متأسفانه در ایران بسیاری از کسب و کارها این موضوع را رعایت نمی‌کنند و در نیمه‌های شب یا اوایل صبح اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌کنند.

حال شما تصور کنید که مخاطبان با قیافه‌ های خسته و خواب‌ آلود تا چه حد به این تبلیغات توجه می‌ کنند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *