دو عامل تاثیرگذار در پیامک

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

عوامل متعددی در موفقیت یا موفق نبودن تبلیغات پنل اس ام اس و ارسال اس ام اس دخالت دارند که درمیان این عوامل، دو عامل مهم و تاثیرگذار یعنی کسب اجازه از مشتری و رعایت حریم خصوصی وجود دارد که در این مقاله به توضیح آن ها می پردازیم. یکی از مزیت های تبلیغات پیامکی رابطه پایدار با مشتری است.

کسب اجازه و رضایت مشتری

با وجود شرکت های مختلف که در این بازار درحال رقابت هستند و تنوع جهانی در سیاست های ارتباطات بی سیم داده، همیشه پیش از ارسال اس ام اس برای مشتری ها از آن ها اجازه گرفته نمی شود.

با این حال در کشورهای اروپایی قوانینی وجود دارد که براساس آن ها لازم است پیش از برقراری ارتباط با مشتری ها به وسیله پیامک برای ارسال پیام تبلیغاتی از مشتری اجازه گرفت.

این کسب اجازه را می توان به عنوان تمایل مشتری در علاقمندی یا بی علاقگی به یک پیام، پیش از دریافت آن در نظر گرفت.


کسب اجازه از مشتری از این نظر اهمیت دارد که ارسال تبلیغات ناخواسته سبب ناراحتی مشتری شده و نتایج پیش بینی نشده ای به بار می آورد.


ارسال اس ام اس بدون اجازه مشتری، یک نوع تجاوز به حریم خصوصی آن ها است. اگر بتوانیم آنچه را که برتمایل مشتری برای دادن اجازه تاثیر می گذارد بهتر درک کنیم در این صورت رویکرد بهتری نسبت به این موضوع حساس خواهیم داشت.

با کسب اجازه از مشتری مدیران و شرکت های تبلیغاتی قادر خواهند بود که خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه داده و در حالی که مشتری ها از خدمات خاصی که به نیازهای آن ها پاسخ می دهند بهره مند می شوند، آن ها نیز می توانند قدرت رقابت خود را افزایش دهند.

رعایت حریم خصوصی

حریم خصوصی به این صورت تعریف می شود حق یک شخص در کنترل اطلاعات که به وسیله یک شخص ثالث به او داده می شود.

مشتریان از قانون ثبت خدمات اطلاع رسانی پیامک محور به علت نگرانی از حریم خصوصی خود بیم دارند. تبلیغات موبایل براساس کسب اجازه مشتری به عنوان ساده ترین راه رویارویی با موضوع حریم خصوصی درنظر گرفته می شود.

در تحقیقی که درمورد افراد ۱۶ تا ۳۰ ساله در آمریکا انجام شد نتایج به دست آمده نشان داد که ۵۱ درصد از پاسخ دهندگان از تبلیغات موبایل براساس کسب اجازه بسیار راضی هستند و۴۲ درصد تاحدودی راضی هستند. حدود ۷۲ درصد از آن ها موافق هستند که تبلیغات به وسیله تلفن همراه براساس کسب اجازه برای آن ها مناسب است و ۸۴ درصد نیز تمایل داشتند آن را سفارش دهند.

اصلی ترین موارد تجاوز به حریم خصوصی از نظر کسب اطلاعات شامل مواردی همچون آمارگیری و اطلاعات خرید بدون رضایت مشتری، الگوها و سابقه جستجو، مکان فیزیکی و محتوای خرید است.

در انگلستان، برای حفاظت و حق انتخاب، براساس قوانین ارتباطات الکترونیک وحریم خصوصی، کسب اجازه از مشتری برای ارسال پیام با پنل اس ام اس تبلیغاتی ضروری است.

در کشورهای شمال اروپا بدون کسب اجازه ازمشتری نمی توان به هیچ راهی برای او پیامک با پنل اس ام اس ارسال کرد از این رو باید از رسانه های دیگر برای جلب توجه مشتری استفاده کرد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *