دسته بندی اطلاعات مشتریان پیامکی

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

در دنیای امروزی، رقابت بسیار زیادی برای بدست آوردن توجه مخاطبان وجود دارد. اگر شما بخواهید از این رقابت سر بلند بیرون بیایید، لازم است یک گام فراتر از سایر رقبای خود بروید و برای خدمت ‌رسانی به مشتری از پنل اس ام اس اسفاده کنید که همه پسند است. با ارسال اس ام اس می توانید به مخاطبان خبرنامه پیامکی خود ثابت کنید که برای شما ارزشمند هستند.


شما می توانید با دسته بندی مشتریان تاثیر پیامک ‌های تبلیغاتی خود را تا چهار برابر افزایش دهید.


با یک دسته ‌بندی درست، مخاطب ارتباط بیشتری با پیامک شما برقرار می ‌کند، محتوای ارزشمند تری از طریق پیامک منتقل می ‌شود و در نهایت فروش شما نیز افزایش می‌ یابد. ضریب نفوذ تبلیغات پیامکی بسیار زیاد است.

راه‌ های مختلف برای دسته ‌بندی اطلاعات مشتریان:

  • مشتریان بالقوه که تبدیل به مشتریان بالفعل شده‌ اند

مخاطبان پنل اس ام اس شما در واقع مشتریان بالقوه شما محسوب می‌ شوند. هنگامی که یکی از آن ها خریدی از شما انجام داد، باید او را به لیست مشتریان بالفعل خود انتقال دهید. زیرا اکنون آن ها ارزش بیشتری برای شما دارند و باید این مشتریان جدید خود را با لحنی گرم ‌تر خطاب قرار دهید.

  • مشتریانی که ویژه به حساب می ‌آیند

شما می‌ بایست یک دسته مخصوص به مشتریان بزرگ پنل اس ام اس خود داشته باشید تا بتوانید بیشترین توجه خود را معطوف به آن ها کنید. این یعنی پیشنهادهای ویژه و اختصاصی خود را برای آن ها بفرستید و اطلاعات انحصاری در اختیارشان قرار دهید.

  • نوع محصولی که مشتری از شما خریداری کرده

اگر محصولات متنوعی را ارائه می ‌دهید، پس کاملا منطقی است که با مشتریان خود در مورد آن دسته از محصولاتی صحبت کنید که از شما با پیامک خریده ‌اند و در نتیجه علاقه خود به آن ها را نشان داده ‌اند.

برای مثال اگر لوازم ورزشی با پنل پیامکی می ‌فروشید، می ‌توانید مشتریان خود را بر اساس علاقه آن ها به ورزش ‌های مختلف دسته ‌بندی کنید.

  • میزان درآمدی که از مشتری کسب کرده ‌اید

مشتریان خود را بر اساس سقف مبلغی که صرف خرید محصولات پنل اس ام اس شما کرده ‌اند، تقسیم کنید. به این ترتیب می‌ توانید فقط در مورد محصولاتی با همان رنج قیمت به آن ها پیامک بدهید و در نتیجه شانس فروش دوباره به آن ها را افزایش دهید. چرا که آن ها نشان داده ‌اند که حاضرند تا این مقدار پول را به شما پرداخت کنند.

  • ویژگی‌ های جمعیت‌ شناختی

ویژگی ‌های جمعیت ‌شناختی می ‌توانند شامل سن، جنسیت، سطح تحصیلات، شغل، محل زندگی، وضعیت تاهل، تعداد فرزند، میزان درآمد و دیگر عوامل اجتماعی و حتی اقتصادی باشند.

  • جغرافیا

شاید محصول یا خدمات شما در قسمت ‌های مختلف کشور کارکرد متفاوتی داشته باشد. شاید هم پیشنهادهای بخصوصی برای بخش‌ های فروش مختلف خود داشته باشید. بنابراین اگر محل زندگی مشتری را بدانید، به سادگی می‌ توانید او را به فروشگاه مورد نظر خود با ارسال اس ام اس هدایت کنید.

  • فروش، فروش می ‌آورد

مشتریان فعلی خود را مشخص کنید و یک ارتباط مداوم با آن ها از طریق ارسال اس ام اس داشته باشید. هدف شما در درجه اول این است که انتخاب خردمندانه آن ها برای خرید از خودتان را تحسین کنید و پس از آن وقتی برای خرید بعدی خود تصمیم می ‌گرفتند، همراهشان باشید.

  • چرخه خرید هر مشتری

آیا یک انگیزه یا الگوی مشخص برای خریدهای مشتری وجود دارد؟ این الگو را شناسایی کنید و بر اساس آن پیامک‌ های خود را با پنل اس ام اس ارسال نمایید.

با این کار نه تنها بازدهی برنامه‌ های تبلیغاتی شما افزایش می ‌یابد، بلکه در پول شما نیز صرفه‌ جویی خواهد شد و خطر ایجاد مزاحمت به مشتری نیز کاهش می‌ یابد. زیرا او همیشه به محصولات و خدمات شما نیاز ندارد.

برای مثال، اگر شما کالاهای خدماتی خودرو به مشتریان می ‌فروشید، منطقا مشتریان قبل از معاینه فنی خودروی خود به سراغ شما می آیند و احتمالا پیشنهادهای دیگر شما در باقی سال چندان برای آن ها جذاب نخواهد بود.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *