تبلیغات موفقیت بسیاری برای شما دارد

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

تبلیغات با پنل اس ام اس و ارسال اس ام اس یک روش زندگی بوده که موفقیت بسیاری را برای شما در کسب و کارتان به همراه خواهد آورد. همیشه قبل از شروع هر کاری حتما از خود بپرسید آیا کاری که می ‌کنید قابلیت تاثیرگذاری بر مشتری‌ ها را دارد؟ اگر نتوانید جواب این سوال را بدهید کسب‌ و کارتان مشتریان ثابتی نخواهد داشت.

به شما پیشنهاد می کنیم عوامل عدم موفقیت در یک فروش پیامکی را مطالعه کنید و بدانید که باید در تبلیغات برنامه داشته باشید و نداشتن برنامه شما را موفق نمی کند.

سایت کرون اینگونه نوشته:


تاثیرگذار بودن یعنی محصولات و خدماتی که با ارسال اس ام اس معرفی می کنید فراتر از حد انتظار مشتری ‌ها باشد.


آیا می دانید که شما به عنوان مدیران کسب ‌و کار های کوچک نسبت به رقیبان خود یک مزیت دارید، مشتری‌ های شما کم تر هستند و راحت ‌تر می ‌توانید آن‌ ها را تحت تاثیر قرار دهید.

تاثیرگذار بودن کسب ‌و کار های کوچک به قدری مهم است که باید یکی از اصل‌ های ارتباط شما و مشتری‌ ها باشد چرا؟ زیرا اگر بتوانید آن‌ ها را با پیامکی که با پنل اس ام اس ارسال می کنید تحت تاثیر قرار بدهید، مشتری ‌های ثابتی پیدا خواهید کرد که آن‌ ها نیز با تعریف کردن از محصولات شما باعث جذب مشتری‌ های جدید می‌ شوند.

آیا می دانید چگونه مشتری‌ ها را تحت تاثیر قرار دهید؟

اگر شما مشتری‌ های خود را بشناسید به راحتی متوجه می‌ شوید چه چیزی آن ‌ها را شگفت ‌زده و خوشحال می ‌کند.

شما می ‌توانید با نکات زیر عامل تاثیرگذار مخصوص کسب‌ و کار خود را پیدا کنید:

  • بسته ‌بندی اهمیت فراوانی دارد

شما می توانید با دقت در بسته ‌بندی مشتری‌ ها را تحت تاثیر قرار دهید.

به طور مثال وقتی جواهری را با استفاده از تبلیغاتی که با پنل اس ام اس برایم ارسال شده بود خریداری کردم آن را در یک کیسه کوچک که در جعبه ‌ای براق قرار داشت تحویل دادند.

مشتریان شما را به طور حتم اینگونه به دوستانشان معرفی می کنند که مدیر شرکت همه چیز را طوری طراحی کرده بود که باز کردن بسته ‌بندی جذاب‌ تر شود.

در سال 2016 پنجاه درصد از خرید ها به صورت آنلاین بود. سفارش‌ های آنلاین باید برای مشتری‌ ها ارسال شوند، بنابراین بسته ‌بندی آن‌ ها باید متفاوت باشد.

حتما وقتی با ارسال اس ام اس باعث فروش محصول خود می شوید کاری کنید که باز کردن بسته ‌بندی به یک لحظه خاطره ‌انگیز برای مشتریانتان تبدیل شود.

  • اعتماد کردن

گاهی اوقات اعتماد کردن به مشتری‌ ها می‌ تواند بهترین راه برای تحت تاثیر قرار دادن آن‌ ها باشد.

به طور مثال همکار من با اطلاعاتی که با تبلیغات پیامکی برایش ارسال شد یک آباژور از یک شرکت لوازم خانگی خریده بود بعد از باز کردن بسته ‌بندی متوجه شده یکی از پایه ‌ها کمی آسیب دیده است. او با شرکت تماس گرفت، در حالی که هنوز تردید داشت زیرا به احتمال زیاد باید برای برگرداندن آن بسته بزرگ به شرکت هزینه ‌ای پرداخت می ‌کرد.

اما در کمال تعجب آن‌ ها جنس جدیدی ارسال کردند و جنس قبلی را برای اثبات از آن نخواستند.

آن‌ ها همه چیز را برای مشتری آسان کرده بودند واضح است که این کار هر کسی را تحت تاثیر قرار می ‌دهد و او را برای خرید های بعدی مشتاق‌ تر می ‌کند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *